Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień kolorów

25 listopada po raz kolejny w naszej szkole odbył się "Dzień kolorów". Każda klasa po uprzednim wylosowaniu koloru miała za zadanie przebrać się w ubrania w jednakowym kolorze. Tym razem klasa "0" ubrała się na różowo, klasa I na czerwono, klasa II na szaro, klasa III na fioletowo, klasa IV na brązowo, klasa V na pomarańczowo, klasa VI na zielono, klasa VII na niebiesko, klasa VIII na czarno. Dziekujemy za pozytywny odzew wśród uczniów. Następny kolorowy dzień już niebawem.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik- przewodnicząca SU]

Konsultacje

Uwaga!

 

18 listopada (czwartek) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów.


Rodziców zainteresowanych spotkaniem

z nauczycielami poszczególnych przedmiotów

zapraszamy w godz. 15:00 - 17:00

 


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Sławomira Leśniaka- nauczyciela historii przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniu do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć utwory muzyczne i wiersze o tematyce patriotycznej. Zdjęcia TUTAJ

 

Po akademii delegacja uczniów udała się pod pomnik „10-lecia odzyskania niepodległości”, gdzie złożyła wiązankę i zapaliła znicz. Zdjęcia TUTAJ

Dekorację na akademię wykonały: Zofia Pawlik, Anastazja Rosa i Julia Machcińska.

 

 

[tekst S.Leśniak, zdjęcia ks.P.Zieliński, P. Szochner kl.VIII]

Miejsca pamięci

Ogłoszenie

Uwaga!

12 listopada (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły

 


Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

26 października 2021 roku odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Uroczystość przebiegała  trochę inaczej niż to było zazwyczaj.

 

Czas pandemii spowodował, że na ceremonii  zjawili się uczniowie klas młodszych, a także przedstawiciele starszych klas. Gośćmi byli tylko rodzice dzieci oraz p. dyrektor A. Duda. Wszystko odbywało się oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym – z zachowaniem dystansu, w maseczkach. Jedynie bohaterowie tego dnia podchodzili do wszystkiego bardzo naturalnie – z radością, z entuzjazmem i pełnym zaangażowaniem.


Dla pierwszaków przygotowano zadania z języka angielskiego, matematyki, języka polskiego oraz egzamin z wiedzy o Polsce. Był także ich mały popis na temat tego, jak należy zachowywać się w szkole oraz ze znajomości zasad poruszania się w ruchu drogowym.  Nie mogło oczywiście zabraknąć uroczystego ślubowania. Przeprowadziła je wychowawczyni klasy, a p. dyrektor A. Duda  pasowała ogromnym ołówkiem pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Wysokienicach. Na zakończenie uroczystości na małych bohaterów spadł deszcz prezentów i upominków – od starszych kolegów.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst  K. Szkup, zdjęcia B. Łęczycka]

Bieg na orientację -Orientacja na Niepodległość

Wystartowaliśmy. Zajęliśmy II miejsce. Był bieg, sprawdzian z historii, a przy tym wspaniała zabawa. Czujemy się bardzo dobrze z tym wynikiem. Osobiście uważam naszą drużynę za wygraną. Przede wszystkim ukończyliśmy cały bieg i odpowiedzieliśmy na zadane nam pytania. Razem 17 punktów, co dalo nam II miejsce, zaraz za Głuchowem. W biegu wystartowały drużyny z 5 szkół. Złota, Michowice, Białynin, Wysokienice i Głuchów.

 

Zdjęcia TUTAJ

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik- uczestniczka biegu]

Obchody Gminnego Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października to ważna data w kalendarzu dla pracowników oświaty, bowiem tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Gminny Dzień Nauczyciela, którego współorganizatorem był Urząd Gminy w Głuchowie. W murach szkoły gościliśmy przedstawicieli szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu Gminy Głuchów oraz władze gminy.

 

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Alina Duda, witając przybyłych na uroczystość  gości. Następnie odbyła się część artystyczna pt. „Szkoła w oczach Małego Księcia” w wykonaniu uczniów. Inscenizacja w scenerii różanego ogrodu wzbogacona przepięknymi piosenkami uświetniła to szczególne spotkanie.

 

Nie zabrakło także życzeń ze strony pana wójta Jana Słodkiego, który życzył wytrwałości i sukcesów w pracy. W podziękowaniu za zaangażowanie pracownicy oświaty otrzymali kwiaty. Tego dnia dyrektorzy szkół i przedszkola zostali wyróżnieni Nagrodą Wójta Gminy Głuchów.

 

Po części oficjalnej odbył się obiad przygotowany przez Radę Rodziców, za który serdecznie dziękujemy. Na koniec tradycyjnie wszyscy poczęstowali się tortem ufundowanym przez Urząd Gminy w Głuchowie.

 

Zdjęcia TUTAJ

[tekst G. Dyśko, zdjęcia ks.P.Zieliński]

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października nasza szkoła już po raz dziesiąty wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja, której koordynatorem w szkole jest p. Beata Ulanowska, ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

 

W tym roku uczniowie klas IV-VI sprawdzali „tabliczkową wiedzę” w krótkim pisemnym egzaminie. Każdy, kto bezbłędnie rozwiązał 5 przykładów tabliczki mnożenia do 100, uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo uczniowie na lekcji przypominali sobie trudne przykłady tabliczki mnożenia w różnych interaktywnych zadaniach Matalndii.

 

Ponadto uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia biorąc udział w konkurencji "Piłkarz- matematyk". Konkurencję przeprowadziła p. Małgorzata Dziąg oraz p. Krzysztof Dziąg- nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Zdjęcia TUTAJ

Próbny alarm ewakuacyjny

 W trosce o poprawę bezpieczeństwa uczniów i pracowników  naszej szkoły w dniu 28.09.2021r. przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano uczniów klas „0” - 4.

 

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu  uczenie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się po budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na teren zbiórki. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Wychowawcy i nauczyciele składali raport p. dyrektor A. Dudzie.

 

Uczestnicy akcji doświadczyli  wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

 

Zdjęcia TUTAJ

[tekst i zdjęcia K. Szkup]

Kartka z kalendarza - Sprzątanie Świata

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

 

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

Co roku każdy z nas produkuje i wyrzuca około 300 kg śmieci. Spora część z nich ląduje w lasach, jeziorach lub po prostu na ulicach. Czwartoklasiści rozwiązywali zadania z „Kartki z kalendarza GWO”, które miały uzmysłowić uczniom potrzebę zredukowania ilości odpadów oraz konieczność ich segregacji i odzysku, a przy okazji uczniowie ćwiczyli umiejętności matematyczne.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,652 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
2,427 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
2,823 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
2,803 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 1.19
2,271,807 unikalne wizyty