Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Powrót do nauki stacjonarnej

Jasełka u Hrabiny

Zdjęcia TUTAJ

 

TUTAJ(1)

List ministra dotyczący szczepień

List Ministra Edukacji i Nauki - czytaj TUTAJ

 

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat - więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

 

Szczegóły dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Nauczanie zdalne

Od 20 grudnia obowiazuje nauczanie zdalne dla klas I - VIII. Nauczanie zdalne odbywać się będzie na platformie Teams.

 

7 stycznia 2022r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły.

 

Oddział przedszkolny pozostaje w nauczaniu stacjonarnym.

 

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji " Wypożycz książkę na święta" w poniedziałek i wtorek godz. 11:30-16:00.

 

 

Więcej można przeczytać TUTAJ

Wizyta policjantów

Dnia 13.01.2021roku uczniów klas młodszych oraz przedszkolaków odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach – posterunkowy Angelika Salomon i aspirant Marcin Kleczko. Głównym punktem krótkiego spotkania było zwrócenie uwagi na korzyści, jakie daje noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie i dzieci dowiedzieli się, że w czasie zimowej, pochmurnej pogody oraz po zmroku odblaski sprawiają, że pieszy jest lepiej widoczny na drodze. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie policjant wręczył wszystkim znaczki odblaskowe.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

  [tekst K. Szkup, zdjęcia B. Łęczycka]

Zbieramy słodycze

Tak, jak co roku zbieramy słodycze, które zostaną przekazane dla dzieci z Domu Dziecka. Postarajmy się, aby i w tym roku pojawił się uśmiech na dziecięcych buziach.

 

 

Paczuszka dla maluszka

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Paczuszka Dla Maluszka". Jest to bożonarodzeniowa akcja, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Symbolem akcji jest specjalna "paczuszkowa" bombka.

 

"Paczuszkowe" bombki zawieszone są na szkolnej choince. Można wziąć bombkę z choinki i w zamian za nią przynieść paczuszkę. W paczce można umieścić artykuły higieniczne, takie jak proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Paczkę należy umieścić pod choinką. Zostanie ona przekazana potrzebującym dzieciom.

 

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ

Konkursy plastyczne SKO

Weź udział w konkursach SKO. Czytaj

Bezpieczni na drodze

07.12.2021r. przedstawiciel skierniewickiego WORD-u mgr inż.  Krzysztof Osóbka odwiedził uczniów naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IV, V i VI.

 

W trakcie prelekcji została przedstawiona uczniom prezentacja multimedialna „Bezpieczni na drodze i stoku”. Prowadzący przypomniał  główne zasady bezpieczeństwa w czasie feryjnego wypoczynku. Na spotkaniu uczniowie usłyszeli o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze,  w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje w górach.

 

Najważniejszym punktem spotkania było przypomnienie jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszego, a nawet potrafią uratować życie. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni zostali obdarowani przez pracownika WORD-u opaskami odblaskowymi.

Prelekcję zorganizowała K. Szkup.  

Zdjęcia TUTAJ                                                                                                [tekst K. Szkup, zdjęcia M. Bednarek]                                                                   

Mikołajki w szkole

6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przebrać się w ubrania koloru czerwonego lub z elementami świątecznymi. Zorganizowaliśmy "Mikołajkowy plebiscyt" na najbardziej mikołajkową klasę. Wszystkim ubranym tego dnia serdecznie dziękujemy.

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik- przewodnicząca SU]

 

Zdjęcia TUTAJ

Prawa dziecka

2 grudnia Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Bednarek i p. Barbary Łęczyckiej przygotował przedstawienie dotyczące Praw Dziecka, bowiem przestrzeganie i promowanie praw dziecka jest oczekiwanym standardem pracy każdej szkoły. Ósmoklasiści przedstawili w przystępnej i zabawnej formie podstawowe prawa dziecka. Przedstawiciel UNICEF-u wkroczył w treść znanych bajek („Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Czerwony Kapturek”) i interweniował w sprawie dzieci, żeby nie działa im się krzywda.

Gromkie brawa dla naszych aktorów świadczyły o tym, jak bardzo ta forma przedstawienia przypadła do gustu naszej społeczności szkolnej.

 

Zdjęcia TUTAJ

[tekst  B. Łęczycka, zdjęcia ks. P. Zieliński]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,716 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
2,492 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
2,886 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
2,876 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.22
2,429,175 unikalne wizyty