Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Święto Szkoły

W dniu 12 maja 2022r. odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły oraz patrona naszej szkoły, księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystość rozpoczęła się apelem, podczas którego przewodnicząca SU szkoły, Zofia Pawlik za pomocą prezentacji multimedialnej przypomniała uczniom sylwetkę Józefa Poniatowskiego oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia. Następnie odbył się quiz wiedzy dotyczący kadry nauczycielskiej w naszej szkole. W tym roku zespoły dwuosobowe z klas V – VIII odpowiadały na pytania dotyczące Ks. Piotra Zielińskiego. Zaciętą rywalizację wygrał zespół z klasy VI, w skład którego wchodzili Radosław Bieliński i Rafał Zdanowski.

W dalszej kolejności zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym dla klas I – IV pt. „Portret Naszego Patrona – Józefa Poniatowskiego”. Zwycięzcą została Lena Łopatka z kl. III. Nagrodę wyróżnienia otrzymała Sandra Jacaszek z kl. II.

Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką szkolną, podczas której uczniowie mogli degustować specjalnie przygotowane dla nich z okazji Święta Szkoły pyszne zapiekanki. Zdjęcia TUTAJ

[tekst  M. Bednarek]

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych.

 

Aby wziąć udział w akcji #mojaflaga, wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. Akcja trwa do 3 maja (do końca) dnia.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej--swietujmy-razem

Wiwat 3 maja!

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.  W tym roku zamiast uroczystego apelu postanowiliśmy zorganizować familiadę wiedzy o Polsce dla klas I-V i wiedzy o konstytucji dla klas VI-VIII. Pytania do konkursu były opracowane przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie pana S. Leśniaka. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły w kategorii klas I-III, 2 zespoły w kategorii klas IV-V oraz 4 zespoły w kategorii klas VI-VIII. Wygrani zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział!

Zdjęcia TUTAJ

[tekst  Z. Pawlik, ucz.kl.VIII, zdjęcia J. Antosik, P. Szochner]

Turniej Wiedzy Pożarniczej-eliminacje powiatowe

29 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Ola Bielińska i Jakub Matysek; opiekunem konkusowym była p. dyrektor Alina Duda.

Miło jest nam poinformować, że Jakub zajął III miejsce.

Zdjęcia TUTAJ

 

SmileDziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a Jakubowi gratulujemy sukcesu!

Zadania z oszczędzania

Ogłoszenie

Uwaga!

2 maja (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły

Młodzież zapobiega pożarom

22 kwietnia odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali ósmoklasiści: Ola Bielińska, Jakub Matysek i Bartek Walas; opiekunem konkusowym była p. dyrektor Alina Duda.

Miło jest nam poinformować, że nasi reprezentanci zajęli odpoiwednio: Ola- pierwsze miejsce, Jakub- drugie miejsce, a Bartek szóste miejsce w II kategorii wiekowej. Ola i Jakub pojadą za tydzień na eliminacje powiatowe.

SmileSerdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych konkuroswych zmaganiach.

Blog Miesiąca

W ogólnopolskim konkursie SKO "Blog Miesiąca" edycja 2021/2022 nasz blog SO-Wysokienice prowadzony przez p. Barbarę Łęczycką zdobył tytuł Bloga Miesiąca Marca https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/mamy-tytul-sko-blog-miesiaca/

Miesiąc wcześniej nasz blog zdobył wyróżnienie https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/mila-niespodzianka/

W blogowaniu wyróżnia się klasa druga.

 

SmileSerdecznie gratulujemy sukcesu, a drugoklasistom życzymy przyjemnego blogowania.

Wielkanoc 2022

Debata

13 kwietnia uczniowie klasy szóstej wzięli udział w programie „Debata”


Program profilaktyczny „Debata” wykorzystuje najskuteczniejsze strategie profilaktyczne, np. zmianę przekonań normatywnych, odwołanie się do świata wartości. Celem programu jest przekazanie wiedzy na temat szkód wynikających ze spożywania alkoholu, obalenie stereotypów. Uświadamia o startach niewidocznych i przedstawia problem dojrzewania do określonych ról społecznych i związane z nimi różnice w zachowaniu.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Głuchowie

12 kwietnia uczniowie klasy ósmej pojechali do Głuchowa do Zespołu Szkół w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną tej szkoły.

 

Rekrutacja do Zespołu Szkół https://zsgluchow.pl/strona/rekrutacja

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[zdjęcia Aleksandra Kubiak, ucz.kl. VIII]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,882 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
2,652 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
3,047 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
3,031 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.07
2,842,367 unikalne wizyty