Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Informacja

Adres naszej nowej strony:

 

www.spwysokienice.szkolnastrona.pl

Ogłoszenie

Ogłoszenie


Pierwsze zebranie rodziców w tym roku szkolnym

odbędzie się 15 września o godzinie 16:30.

Zapraszamy!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Ogłoszenie

Ogłoszenie

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się

1 września 2022r. o godz. 9:00

i zostanie poprzedzone mszą św. w kościele parafialnym o godz. 8:00

 

1 września nie będzie dowozu uczniów do szkoły.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Na początku uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu, w skład którego weszli: Radosław Bieliński oraz Magdalena Bisińska i Małgorzata Słodka. Uczniowie klasy ósmej otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, po czym nastapiło ślubowanie absolwentów. P. Alina Duda - Dyrektor Szkoły gratulowała absolwentom ukończenia szkoły.

P. dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody książkowe i świadectwa dla najlepszych uczniów z klas I-III oraz nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów ze średnią ocen 4,75 i powyżej. P. dyrektor wręczyła "Wiktorię" oraz dyplom za 100% frekwencję. Pani Katarzyna Szkup wręczyła dypolmy najlepszego czytelnika, a p. Barbara Łęczycka - nagodę dla najlepszego blogowicza.

 

Statutekę "Wiktorię" w kategorii język angielski otrzymała Małgorzata Słodka.

 

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: z klasy czwartej: Amelia Jagiełło i Kinga Słodka, z klasy piątej- Maja Łopatka, z klasy szóstej Radosław Bieliński, z klasy siódmej - Małgorzata Bisińska oraz z klasy ósmej - Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Julia Machcińska i Anastazja Rosa.

 

Pożegnaliśmy p. Jolantę Nagórkę i p. Annę Dominiak, które przejdą na emeryturę oraz ks. Piotra Zielińskiego, który został przeniesiony na inną placówkę. Od przyszłego roku szkolnego w naszej szkole nie będzie pracowała p. Jolanta Galach oraz p. Małgorzata i Krzysztof Dziagowie- zostali pożegnani poprzedniego dnia podczas uroczystości ukończenia szkoły przez uczniów klasy ósmej.

Zdjęcia TUTAJ

[zdjęcia M. Bednarek]

Ósmoklasiści żegnają się ze szkołą

23 czerwca odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez ósmoklasistów. Na uroczystości pojawili się rodzice uczniów klasy ósmej, p. Jan Słodki - Wójt Gminy Głuchów oraz społeczność szkolna.

Na początku uroczystości zebranych powitała p. dyrektor Alina Duda. Następnie p. dyrektor wręczyła nagrody za osiągnięcia w nauce, a p. wójt wręczył szkolne oskary "Wiktorie", po czym zwrócił się z gratulacjami do ósmoklasistów. Zdjęcia TUTAJ

 

Nagrody za wysokie wyniki w nauce otrzymały: Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Julia Machcińska oraz Anastazja Rosa. Zofia Pawlik otrzymała 4 "Wiktorie" - w kategorii: język polski, język angielski, historia, biologia. "Wiktorię" w kategorii matematyka otrzymała Wiktoria Winiarska.

 

W części artystycznej ósmoklasiści scenariusz własnego autorstwa przeplatali tańcami: walcem, polonezem i tańcem nowoczesnym oraz piosenkami. Zdjęcia TUTAJ

Oprócz zwyczajowych podziękowań w swoim scenariuszu uczniowie zawarli też "Sąd nad nauczycielami", gdzie w humorystyczny wspominali sytuacje z lekcji. Zdjęcia TUTAJ

 

Na zakończenie uroczystości uczniowie  klasy ósmej zostali pożegnani przez siódmoklasistów. Zdjęcia TUTAJ

 

[zdjęcia M. Bednarek]

Ogłoszenie

Uwaga tegoroczni absolwenci!!!

 

8 lipca (piątek) o godz.10:00 prosimy o odbiór

zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty.

 

Karty zdrowia absolwenci odbierają z Ośrodka Zdrowia w Głuchowie.



Dzień Regionalny

W dniu 21 czerwca 2022 r. obchodziliśmy Dzień Regionalny, któremu przyświecało motto: „Miłość do regionu to doskonała droga do nauczania”. Celem tego wydarzenia było kultywowanie tradycji ludowej oraz poszerzanie wiedzy o regionie.

 

Na początku odbył się konkurs pt. „Znam moją miejscowość”. Uczniowie, odpowiadając na wylosowane pytania, musieli wykazać się wiedzą o Wysokienicach. Następnie przedstawiane były informacje na temat ubioru ludowego, tradycji obchodzenia świąt, gwary.  Uczniowie ubrani w stroje ludowe świetnie bawili się, śpiewając znane piosenki regionalne i grając ulubione melodie. To dowód na to, że tradycja  regionu jest ciągle żywa. Dużym zainteresowaniem tego dnia cieszyła się wystawa rękodzieła i starych zdjęć.

Zdjęcia TUTAJ

 

W drugiej części tego dnia odbyła się dyskoteka na ludowo.  W czasie jej trwania młodzież z kl. VIII zaprezentowała zwyczaje weselne. Wszyscy świetnie się bawili, bo skoczne piosenki porywały do tańca. Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst G. Dyśko]

Ogłoszenie

Uwaga!

22 czerwca (środa) jest dniem wolnym dla uczniów

zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły.

Kraków-Zakopane-Energylandia

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klas IV-VIII pojechali na trzydniową wycieczkę. Celem pierwszego dnia był spacer po Karkowie. Podczas drugiego dnia wycieczkowicze podziwali panoramę Tatr, wjechali na Gubałówkę kolejką, skąd podziwali Giewont oraz zakupili pamiątki na Krupówkach. Ostatni dzień był przeznaczony na Energylandię.

Zdjęcia TUTAJ

Konkurs recytatorski dla klasy "0"

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0. Celem konkursu było zachęcanie do czytania wierszy, doskonalenie pamięci i rozwijanie talentów recytatorskich. Do konkursu przystąpiło 17 dzieci ze wszystkich szkół w Gminie Głuchów. Naszą szkołę reprezentowali: Kasia Wiosna, Wiktoria Wiosna i Arek Pawlik.

 

Kasia recytowała wiersz Wandy Chotomskiej ,,Po co krowie rogi na głowie?”, Wiktoria ,,Świnkę” autorstwa Danuty Wawiłow, a Arek wiersz ,,Zakochana żaba” Tadeusza Śliwiaka. Wszyscy zaprezentowali się pięknie, jednak jury urzekła interpretacja wiersza w wykonaniu Kasi Wiosny i to właśnie Ona zdobyła I miejsce.

Zdjęcia TUTAJ

 

SmileGratulujemy Kasi oraz wszystkim uczestnikom!

 

[tekst i zdjęcia J. Nagórka]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
4,054 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
3,091 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
3,476 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
3,493 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.08
3,722,660 unikalne wizyty