Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Ogłoszenie

Ogłoszenie

 

Zebrania klasowe rodziców odbędą się 16 września (czwartek)

o godz. 16.30.

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 1 września 2021r. uczniowie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2021/2022. O godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość dla klas młodszych, a o 9:30 dla klas starszych.

 

Na początku wprowadzony został sztandar szkoły.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Alina Duda, która serdecznie powitała wszystkich uczniów i grono pedagogiczne.

 

Pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli przedmiotów. Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Szczepienia uczniów od 12. roku życia

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw Covid-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza i szczepienie. Po zakończeniu wakacji szczepienia nadal będą wykonywane w dotychczasowych miejscach oraz mobilnych punktach szczepień.

 

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed pandemii. Zaszczepienie jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót m.in. do stacjonarnych zajęć w szkołach.

 

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem Covid-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

 

Deklaracja na szczepienie- kliknij TUTAJ

 

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego

Uwaga!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września br. w dwóch grupach.

Klasy 0-III zapraszamy na godz. 9:00, a klasy starsze na godz. 9:30.

 

Do szkoły wchodzą dzieci z klasy 0 w towarzystwie rodziców,

pozostałych rodziców prosimy o pozostanie na zewnątrz budynku.

 

Uczniów wchodzących w skład pocztu sztandarowego prosimy o przybycie na godz. 9:00.

 

1 września nie przewiduje się dowozu uczniów do szkoły.

Ogłoszenie

Ogłoszenie

 

Wójt Gminy Głuchów zaprasza osoby niezaszczepione przeciwko Covid-19

do skorzystania z możliwości zaszczepienia się szczepionką Johnson&Johnson

w mobilnym punkcie szczepień przed budynkiem Urzędu Gminy w Głuchowie

w dniu 30 sierpnia 2021r. w godz. 10.00-15:00

Ogłoszenie

Uwaga tegoroczni absolwenci!!!

 

8 lipca (czwartek) o godz.12 prosimy o odbiór

zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty.


Pamiętajmy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z Covid-19.

 


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Był to kolejny rok z nauczaniem zdalnym. Tym razem nauczanie zdalne w klasach starszych trwało o wiele dłużej niż w ubiegłym roku. Uroczystość odbyła się oddzielnie dla klas młodszych i starszych. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w klasach starszych pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów.

 

Na początku uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w klasach starszych, tuż po odśpiewaniu hymnu odbyło się przekazanie sztandaru w ręce pocztu sztandarowego z klasy siódmej. Pani dyrektor Alina Duda powitała zebranych, wśród których był p. Jan Słodki – Wójt Gminy Głuchów.

Pani dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy absolwenta. Następnie uczniowie klasy ósmej już jako absolwenci wypowiedzieli słowa ślubowania naszej szkole. Pani dyrektor złożyła życzenia absolwentom.

 

Następnie pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom klas IV -VII ze średnią 4,75 i więcej.  Pani Barbara Łęczycka wręczyła nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, a pan Piotr Majewicz - za osiągnięcia sportowe.

 

Podobnie, jak w ubiegłych latach, również i w tym roku  zostały przyznane „Wiktorie”, które wręczył p. Jan Słodki- wójt naszej gminy. W tym roku „Wiktorie” zostały przyznane za wieloletnie osiągnięcia sportowe oraz w kategorii język polski.

 

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego uhonorowana została drużyna chłopców, która wywalczyła wicemistrzostwo wojewódzkie w piłce nożnej. Z tej okazji Pan Wójt wręczył pamiątkowe statuetki chłopcom i trenerowi drużyny p. Piotrowi Majewiczowi.

 

Na zakończenie uroczystości zakończenia roku szkolnego ósmoklasiści wystąpili w części artystycznej, a uczniowie klasy siódmej pożegnali absolwentów.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali: z klasy czwartej- Maja Łopatka, z klasy piątej -Oskar Supeł i Szymon Klimczak, z klasy szóstej- Magdalena Bisińska, Magdalena Słodka, Małgorzata Słodka i Joanna Świderek, z klasy siódmej- Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Aleksandra Bielińska i  Julia Machcińska, z klasy ósmej- Amelia Rosa.


Wiktorie w kategorii sport za wieloletnie osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie z klasy ósmej: Jagoda Walas, Kamil Dyśko, Bartłomiej Dziąg i Karol Stachecki. Wiktorię w kategorii język polski i tytuł „Mistrz Mowy Polskiej” otrzymała Zofia Pawlik- uczennica klasy VII.

Absolwenci 2021

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas… 25 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej. Mury naszej szkoły opuściło 10 absolwentów: Tomek, Kamila, Marcin, Kamil, Bartek, Jasiek, Karol, Amelia, Mikołaj i Jagoda. Być może ich drogi zupełnie się rozejdą i nie będą już spędzać ze sobą tyle czasu, co w szkolnych ławkach.

 

Zawody sportowe, klasowe wycieczki,  powroty ze szkoły, a nawet strach przed klasówką uczynił z nich zżytą grupę. Także i nauczyciele przyzwyczaili się do nich i ich częstych wyjazdów na zawody sportowe. Wyjazd w ostatnim tygodniu do Pajęczna i wywalczone wicemistrzostwo w województwie w piłkę nożną był przysłowiową „wisienką na torcie” ich dotychczasowych zmagań sportowych.

 

Drodzy absolwenci, mamy nadzieję, że będziecie wspominać naszą szkołę z uśmiechem i wzruszeniem. Mamy również nadzieję, że oprócz dat, wzorów, czy reguł zapamiętaliście  także życiowe rady, jakie dawali Wam nauczyciele i będziecie umieli z nich korzystać w życiu.

Pożegnalna wycieczka

Ostatni dzień zajęć, czyli czwartek 24 czerwca, klasa III spędziła w Złotej, w Stajni Novelina. Była to szczególna, bo pożegnalna wycieczka, zamykająca 3-letni okres nauki, zwany edukacją wczesnoszkolną. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, poznać konie różnej wielkości, maści, wykonać niektóre zabiegi pielęgnacyjne. Najwięcej emocji dostarczała przejażdżka na koniu, ponieważ dawała inną perspektywę patrzenia na świat, a poza tym wymagała od jeźdźca rozluźnienia. Zabawy w takich okolicznościach przyrody były szczególnie frapujące, a kiełbaska na zakończenie miała niepowtarzalny smak :)

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia J. Nagórka]

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Wirtualny Bieg Głuchów 2021

16 czerwca uczniowie klasy III wzięli udział w Wirtualnym Biegu Głuchów 2021. Widzimy, że biegi mogą przybierać różne formy: turlanie, pełzanie, bieg z przeszkodami itp. Ważne, że zabawa była przednia, ponieważ towarzyszyła jej wycieczka do lasu i beztroskie przemierzanie leśnych bezdroży.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia J. Nagórka]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,570 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
2,356 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
2,753 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
2,730 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.10
2,091,092 unikalne wizyty