Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Wycieczka do Torunia


23 maja uczniowie z klasy II i dzieci z klasy „0” wybrali się na wycieczkę autokarową do Torunia. Towarzyszyli im wychowawcy i dość licznie rodzice.
Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać historię oraz wydarzenia z przeszłości liczącego osiem wieków miasta, którego średniowieczny zespół miejski uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie. Wyjątkowe dziedzictwo kulturowe Torunia zostało uznane przez UNESCO wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa i Kultury. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczestnicząc w warsztatach uczniowie i dzieci zgłębili tajniki wiedzy piernikarskiej. Samodzielnie wypiekali pierniki narzędziami i w sposób taki, jak przed 500 laty robili to toruńscy rzemieślnicy. Na zakończenie udaliśmy się do Planetarium na seans „Mój kumpel Niko”, opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Mieliśmy tego dnia piękną, słoneczną pogodę, dopisywał nam humor, a słodkości w lodziarni u Lenkiewicza po prostu pyszne!


I Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka na 5"


17 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka na 5"adresowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych z powiatu skierniewickiego. W konkursie zmierzyło się 37 uczniów,którzy walczyli o tytuł najlepszego matematyka. Naszą szkołę reprezentowały:Magdalena Słodka klasa II i Wiktoria Winiarska klasa III. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowane były odrębne zestawy zadań. Uczniowie musieliwykazać się wiedzą nieco wykraczającą poza program nauczania w szkole. Po matematycznych zmaganiach wszyscy uczestnicy mieli możliwość obejrzenia przedstawienia ekologicznegow wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły. Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczał wiceprezydent miasta Skierniewic. Jarosław Chęcielewski, który objął konkurs patronatem. Nasze uczestniczki otrzymały dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia. Opiekę nad uczennicami sprawowała p. Anna Dominiak. Bardzo dziękujemy p. Paulinie Słodkiej, mamie Madzi za dowóz dzieci na konkurs.

Święto naszej szkoły !


8 maja Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach obchodziła swoje święto. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Krocz (VI) wraz z zastępcą SU Agatą Walas (VI) przypomniały wszystkim uczniom historię powstania Szkoły Podstawowej w Wysokienicach. Po krótkiej lekcji historii odbyły się 3 konkursy: konkurs wiedzy o szkole i patronie dla klas I-III, konkurs wiedzy o patronie dla klas IV-VI oraz konkurs wiedzy o nauczycielu dla uczniów klas I-VI. Zwycięzcami konkursu wiedzy o szkole i patronie zostały Kinga Pietrzak kl.III i Milena Brocka kl.III. W konkursie wiedzy o patronie przyznano dwa pierwsze miejsca. Doskonałą wiedzę o patronie Księciu Józefie Poniatowskim posiadały uczennice z klasy V: Lilianna Koczywąs, Katarzyna Karcz, zaś z klasy VI: Kinga Matysek i Olga Lipska. Konkurs wiedzy o nauczycielu, w tym roku o księdzu Rafale Nawrockim, przybliżył uczniom postać nowego wikariusza i katechety. Uczennica klasy V Natalia Popek zwyciężyła w tym konkursie. Nagrody ufundowało SKO, zaś wręczyła je Dyrektor Szkoły Alina Duda. Po części intelektualnej poszerzającej wiedzę o szkole i patronie wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dyskotece. Oprawą muzyczną zajmował się nasz szkolny DJ Krystian Rosiński wraz z pomocnikiem Patrykiem Lesiakiem. SKO zapewniło dzieciom smaczną przekąskę. To był bardzo ciekawy dzień pełen niespodzianek, atrakcji i zabawy.

Mały Konkurs Recytatorski KOLOROWE STROFKI


4 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 18 uczestników. W komisji zasiadały: Alina Duda – Dyrektor Szkoły, Małgorzata Grefkowicz – nauczyciel polonista oraz Oliwia Krocz – przewodnicząca SU. Konferansjerkę poprowadziła Amelka Rosa, debiutująca w tej roli, a dokumentację fotograficzną wykonała Kasia Karcz z sekcji fotograficznej SU.
Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wiele było świetnych recytacji. Ostatecznie komisja przyznała nagrody i wyróżnienia, a dyplomy laureatom wręczyła pani dyrektor w czasie Święta Szkoły. Społeczność szkolna mogła też wysłuchać recytatorów, którzy wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach: Marta Lipska – klasa „0”, Radosław Bieliński – klasy I-II, Zofia Pawlik – klasy III-IV, Natalia Popek, klasy V-VI. Oni też będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych już 10 maja. Wszyscy uczestnicy z rąk opiekunki SKO – p. Barbary Łęczyckiej otrzymali upominki ufundowane przez nasze SKO.

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja


4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy szóstej, wspierani śpiewem przez piątoklasistów, przybliżyli zebranym okoliczności uchwalenia konstytucji – pierwszej w Europie i zarazem drugiej na świecie. Dla uczczenia pamięci twórców Konstytucji 3 maja uczniowie zaśpiewali pieśń „Witaj majowa jutrzenko”. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. Sławomira Leśniaka – nauczyciela historii, przy wsparciu p. Małgorzaty Grefkowicz – nauczyciela muzyki.

Audycja muzyczna


26 kwietnia miała miejsce kolejna audycja muzyczna. W czasie tego koncertu uczniowie SP w Wysokienicach poznali różnorakie możliwości wykorzystania instrumentu muzycznego typu keyboard. Keyboard to elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający wykonawcy na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy pozwalają na komunikowanie się z innymi instrumentami elektronicznymi i urządzeniami poprzez interfejs systemu MIDI. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje przekonać się jak wiele różnorodnych dźwięków może wydobywać się z keyboardu. Keyboard to wspaniały instrument, który czaruje bogactwem melodii i dźwięków.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


27 kwietnia w Skierniewicach odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach wzięło udział 5 drużyn: trzy szkoły miejskie oraz dwie szkoły spoza Skierniewic. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kinga Matysek, Agata Walas i Natalia Krysiak.
Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy teoretyczne (test wiedzy i test skrzyżowań) oraz wykonywali zadania praktyczne: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda sprawnościowa po torze przeszkód oraz zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Nasze dziewczynki okazały się najlepsze w jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniu pierwszej pomocy. W klasyfikacji ostatecznej nasze reprezentantki wywalczyły III miejsce. W nagrodę otrzymały puchar dla szkoły oraz indywidualne nagrody w postaci głośników bluetooth z czytnikiem kart microSD. Dodatkowo dziewczynki otrzymały słuchawki stereofoniczne SONY ufundowane przez starostę skierniewickiego dla najlepszej drużyny z terenu powiatu. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej drużyny. Gratulujemy!!!

Magiczne kryształy


26 kwietnia uczniowie klasy V wzięli udział w Programie Wczesnej Profilaktyki autorstwa Wioletty Wiśniewskiej pt. "Magiczne kryształy". Program skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat i ma uchronić je przed "nowoczesnymi" uzależnieniami: od telewizji, gier komputerowych i Internetu. Program został oparty na bajce Agnieszki Grzelak pt.„Magiczne kryształy”. Podczas zajęć dominują aktywne formy pracy, co powoduje, że uczniowie chętnie współpracują i korzystają z wzajemnych doświadczeń. Program został zrealizowany podczas 4 godzinnych zajęć, które przeprowadziła p. Justyna Nowak – specjalista z Centrum” Progres”.

Dzień Ziemi


Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić innym, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, by starczyło ich dla następnych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o środowisko. Obchody Dnia Ziemi są zatem ważne dla wszystkich. Klasa III wraz z wychowawczynią, p. Jolantą Nagórką przygotowała z tej okazji inscenizację pt. ,,Ziemia to wyspa zielona”. Wskazywała ona, że w chwili obecnej Ziemia potrzebuje lekarza i może nim być każdy z nas. Występy trzecioklasistów wzbogacone były wieloma piosenkami ekologicznymi, które są znane prawie całej społeczności szkolnej.

Sprawozdanie z przebiegu konkursu plastycznego


W dniach od 2 do 22 marca 2017r. odbył się uczniowski konkurs plastyczny, związany z obchodami Światowego Dnia Wody i realizacją projektu ekologicznego pt. „Znaczenie wody dla przyrody i środowiska”. Do udziału w konkursie na wykonanie plakatu, zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była woda – symbol życia. Praca miała być wykonana w formacie A3, dowolnie wybraną przez uczestników techniką plastyczną.
Głównymi celami konkursu było zachęcenie uczniów do twórczego
działania, na miarę ich możliwości i umiejętności.
Na ręce organizatorów oddano prace, wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem różnych materiałów.
Jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, oryginalne ujęcie tematu i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

Julia Antosik z klasy III I miejsce
Joanna Świderek z klasy II II miejsce
Szymon Klimczak z klasy II III miejsce


Wielkanoc 2017

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
905 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
835 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
909 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
840 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.09
335,135 unikalne wizyty