Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Ogłoszenie

Uwaga tegoroczni absolwenci!!!

 

31 lipca (piątek) o godz.15 prosimy o odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty.

Pamiętajmy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z Covid-19.

 

 

 

 


Bezpieczeństwo podczas wypoczynku wakacyjnego

Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, MZ, GIS. Czytaj więcej...

Konkurs literacki "Polska smakuje na wakacjach"

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkich chętnych uczniow klas II-VIII do udziału w literackim konkursie "Polska samkuje na wakacjach". Praca konkursowa polega na napisaniu opowiadania o historii wakacyjnej z motywem przewodnim, którym jest polski lokalny produkt tradycyjny (żywnościowy) lub polska potrawa regionalna z regionu Polski odwiedzonego w czasie wakacji. Więcej TUTAJ

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Tegoroczne zakończenie zajęć miało zupełnie inny niż zwykle charakter. Związane było to z sytuacją epidemiczną, jaka w dalszym ciągu panuje w naszym kraju i na świecie. Na szczęście nasza szkoła jest mała i uczniowie mogli przyjść osobiście po świadectwa, bo w dużych miastach odbiór świadectw odbywał się na przykład w wyznaczonym czasie w sekretariacie szkoły. Nasi uczniowie mogli po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się ze swoimi klasowymi kolegami, ze swoim wychowawcą i z panią Dyrektor. Uczniowie poszczególnych klas wchodzili o wyznaczonej godzinie do sali gimnastycznej z zachowaniem procedur higieny i bezpieczeństwa. Nagrody książkowe i dyplomy wręczała Dyrektor Szkoły Alina Duda, natomiast świadectwa uczniowie otrzymali z rąk wychowawców. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, odebrali też listy gratulacyjne dla swoich rodziców, którzy zgodnie z procedurami do szkoły niestety nie mogli wejść.
Najbardziej uroczyste było pożegnanie klasy VIII, która opuszcza już mury naszej szkoły. To spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru, poczym nastąpiło przekazanie go w ręce nowego pocztu sztandarowego z klasy VII. Ósmoklasiści otrzymali wiele nagród, m.in. za naukę, osiągnięcia sportowe, pracę w SU, pracę w sklepiku szkolnym, przynależność do zespołu "Wysokińskie paninecki". Od swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Grefkowicz dostali na pamiątkę "świadectwa z czerwonym paskiem", czyli upominek z przymrużeniem oka. Oni natomiast pożegnali nauczycieli piosenką i miłymi słowami. Nie obyło się bez łez, bo żal się żegnać po tylu latach wspólnego przebywania. Będziemy o nich pamiętać.

W tym dniu pożegnaliśmy też księdza Mateusza Adamskiego, który odchodzi z naszej parafii, aby kontunuować naukę na studiach doktoranckich.

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

 

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali: z klasy czwartej - Radosław Bieliński, Oskar Supeł i Szymon Klimczak, z klasy piatej- Magdalena Bisińska i Magdalena Słodka, z klasy szóstej- Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Aleksandra Kubiak, Aleksandra Bielińska i  Julia Machcińska, z klasy ósmej- Zuzanna Karcz, Lilla Koczywąs, Katarzyna Karcz i Natalia Popek.

 

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Gminę Głuchów za wysokie wyniki w nauce otrzymały: Zuzanna Karcz z klasy ósmej, Zofia Pawlik z klasy szóstej i Magdalena Bisińska z klasy piątej.

 

Wiktorie w kategorii sport za wieloletnie osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie z klasy ósmej: Zuzanna Karcz i Kamil Kowalczyk.

 

List Minitsra Edukacji Narodowej na zakońcenie roku szkolnego znajdziesz TUTAJ.

Egzaminy - dzień trzeci

18 czerwca ósmoklasiści zdawali egzamin z języka angielskiego. W galowych strojach pojawili się rano w szkole po raz trzeci.  Mówili o swoim stresie i że chyba najbardziej boją się właśnie angielskiego. Po przejściu wszystkich procedur i wysłuchaniu słów wsparcia od naszej anglistki - pani Joanny Tołżewskiej zasiedli w salach egzaminacyjnych, by przez 90 minut zmagać się ze słówkami, czasami, słuchaniem i zrozumieniem tekstu... Jak im poszło? Trudno powiedzieć. Wszyscy nauczyciele trzymali za nich kciuki, a pewnie rodzice i rodzeństwo w domu również. Wyniki otrzymamy pod koniec lipca.
[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Informacja

Uwaga!!!

 

Podręczniki dla dzieci, które od 1 września

będą uczęszczały do klasy "0"


zamówi nauczyciel - wychowawca tej klasy.

 


Ogłoszenie

Uwaga!!!

Uczniowie, którzy otrzymali laptopy lub tablety

do korzystania podczas nauki zdalnej


proszeni są o zwrot sprzętu do szkoły

poniedziałek- środa godz. 9:00 - 12:00

 


17 czerwca - drugi dzień egzaminów

W środę ósmoklasiści pojawili się przed szkołą ponownie o wczesnej porze. Zgodnie z procedurami przed wejściem do szkoły zdezynfekowali ręce i zmierzono im temperaturę ciała. Trochę się denerwowali, ale po wczorajszym egzaminie nabrali już nieco wprawy. Na rozwiązanie zadań przeznaczono 100 minut. 

Niektórzy wychodzili zadowoleni, inni nie bardzo. Na wyniki czekamy do lipca.

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Egzaminy ósmoklasisty-język polski

Nasi ósmoklasiści, jak wszyscy ich rówieśnicy w całej Polsce, przystąpili do egzaminu po szkole podstawowej.
Długo żyli w niepewności, bo egzamin miał się planowo odbyć w kwietniu, jednak pandemia koronawirusa zmieniła całe nasze życie, ich również. Na początku nie było wiadomo, co z egzaminem, ale ostatecznie nadszedł ten czas. 
Stres towarzyszył im już od kilku dni, ale we wtorek stawili się w komplecie z dobrymi humorami. 16 czerwca odbył się egzamin z języka polskiego. Na napisanie go mieli 120 minut, a niektórzy nawet więcej. Pytania dotyczyły najpierw lektury "Quo vadis", a następnie tekstu popularnonaukowego. Ósmoklasiści musieli też napisać ogłoszenie oraz wypracowanie -  do wyboru mieli przemówienie lub opowiadanie. Okazało się, że większość z nich wybrała przemówienie, w którym starali się przekonać rówieśników, że książki mogą być źródłem mądrości. 

Mamy nadzieję, że naszym uczniom udało się wszystko (albo przynajmniej większość) napisać dobrze. Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych dniach. Smile

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Informacja

 

25 czerwca (czwartek) - dzień wolny od zajęć dla uczniów

zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły

 

 

 

 


Rozdanie świadectw

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek 26 czerwca. Czytaj więcej TUTAJ

Rozdanie świadectw i nagród odbędzie się w sali gimnastycznej wg następującej kolejności:

9:00 - 9:15 klasa I

9:15 - 9:30 klasa II


9:30 - 9:45 klasa III

9:45 - 10:00 klasa IV


10:00 - 10:15 klasa V

10:15 - 10:30 klasa VI


10:30 - 10:45 klasa VII

10:45-11:00 klasa VIII


Do szkoły wchodzą wyłącznie uczniowie z zakrytymi ustami i nosem. Czekając na wejście do szkoły lub sali gimnastycznej uczniowie nie gromadzą się, ale zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 metrowy).

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,121 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,963 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
2,374 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
2,304 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.11
1,383,214 unikalne wizyty