Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019r. uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020.

 

Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godz. 8:00 Mszą św.  w kościele parafialnym w Wysokienicach. O godzinie 9:00 rozpoczęły się uroczystości w sali gimnastycznej. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Alina Duda, która serdecznie powitała wszystkich uczniów oraz rodziców i grono pedagogiczne.

 

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego połączone było z obchodami 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Uczennica klasy VII Amelia Rosa przedstawiła wydarzenia z kampanii wrześniowej 1939r. na terenie kraju oraz naszej gminy. Ksiądz Mateusz Adamski przedstawił film o działalności Armii Krajowej na terenie Łowicza i okolic w czasie II wojny światowej. Po obejrzeniu filmu odśpiewany został hymn państwowy.

 

Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobach żołnierzy kampanii wrześniowej zostały złożone wiązanki i zapalone znicze.

 

Po uroczystościach na cmentarzu p. dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli przedmiotów. Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

 

[tekst: S. Leśniak, zdjęcia: K. Karcz, ucz. Kl. VIII]

Wiktorie 2018/2019

19 czerwca 2019r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 statuetki „Wiktorie” wręczył p. Jan Słodki – Wójt Gminy Głuchów.

 

„Wiktorie” to statuetki przyznawane na zakończenie roku szkolnego. Te prestiżowe nagrody przyznawane są uczniom, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce w mijającym roku szkolnym. Nauczyciele (na podstawie przedstawionych na początku roku szkolnego kryteriów) wyznaczają ucznia z danej klasy, który otrzyma statuetkę. To nauczyciel decyduje, który z uczniów jest „najlepszy z najlepszych”. Te szczególne wyróżnienia mają zachęcić uczniów do podejmowania trudu dążenia do jak najlepszych wyników w nauce. Sponsorem szkolnych „Wiktorii” jest Szkolna Kasa Oszczędności.


 W kategorii „język polski „ statuetkę i tytuł „Mistrz Mowy polskiej” otrzymały: Zofia Pawlik (kl.5), Zuzanna Karcz (kl.7), Agata Walas (kl.8).
W kategorii „język angielski” statuetkę i tytuł English Champion otrzymały: Zofia Pawlik (kl.5), Liliana Koczywąs (kl.7) i Olga Lipska (kl.8).
W kategorii „przyroda” statuetkę i tytuł Najlepszego Przyrodnika otrzymały: Zofia Pawlik (kl.5), Wiktoria Winiarska (kl.5), Amelia Rosa (kl.6) .
W kategorii „historia” statuetkę i tytuł Najlepszego Historyka otrzymała: Zofia Pawlik (kl.5).
W kategorii „sport" statuetkę i tytuł Najlepszej Sportsmenki otrzymała Kinga Matysek (kl.8) oraz Najlepszego Sportsmena otrzymał Kamil Kowalczyk (kl.8).

 

[zdjęcia Katarzyna Karcz, ucz. kl. VII]

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019,  na które przybył p. Jan Słodki - Wójt Gminy Głuchów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p. Alina Duda.

 

Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody: za wyróżniające się wyniki w nauce i zachowaniu w klasach I-III, za świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 4,75 i więcej,  za pracę PCK oraz LOP. Pani Joanna Tołżewska -wychowawczyni klasy ósmej wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.


Pan Jan Słodki  wręczył  statuetki „Wiktorie 2018/2019” dla wybitnych uczniów z poszczególnych przedmiotów oraz dyplomy absolwenta uczniom klasy ósmej.   

 

Nastąpiła zmiana pocztu  sztandarowego, po której absolwenci szkoły złożyli ślubowanie.

Pan Piotr Majewicz wręczył nagrody uczniom, którzy w znaczący sposób wpłynęli na wysokie wyniki sportowe naszej szkoły. Nagrody sportowe ufundowała Rada Rodziców. Pani Beata Ulanowska wręczyła nagrody za czytelnictwo, a pani Katarzyna Szkup za pracę w sklepiku szkolnym.  

 

Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

 

Na zakończenie uroczystości do zebranych przemówił p. Jan Słodki – wójt naszej gminy oraz p. dyrektor Alina Duda.

 

[zdjęcia Katarzyna Karcz, ucz. kl. VII]

Pożegnanie uczniów klasy ósmej

19 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste pożegnanie szkoły podstawowej przez uczniów klasy VIII. Po wprowadzeniu sztandaru Dyrektor Szkoły przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców przybyłych na tę uroczystość.

 

Następnie, p.dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody książkowe uczniom kl. VIII ze średnią min. 4,75. Opiekunowie SU – p.Barbara Łęczycka i p. Joanna Tołżewska wręczyły dyplomy i nagrody za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim. Pan Piotr Majewicz wręczył nagrody za sukcesy sportowe. Dyrektor Szkoły wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce.

 

Po ślubowaniu absolwentów nastąpiła część artystyczna. Uczniowie w humorystyczny sposób przypomnieli obecnym swoje pierwsze momenty w najmłodszych oddziałach szkoły. Wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w ich edukację, wychowanie i bezpieczeństwo. Kolejnym punktem było pożegnanie klasy VIII przez klasę VII. Na zakończenie wychowawca klasy i wychowankowie z  klasy VIII wykonali pamiątkowe zdjęcie.

[tekst J. Tołżewska]

W wakacyjnym nastroju

11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „W wakacyjnym nastroju”. Gościem spotkania był p. Norbert Prucnal, który zaprezentował utwory ze znanych filmów wykonane na oboju. Dzieci usłyszały m.in. muzykę z filmu ,,Flinstonowie”, „Król lew”, „Gdzieś na skraju tęczy”, „Gdzie jesteś Scooby Doo”, ,,Polonez’’ z filmu ,,Pan Tadeusz’’. Pan Sławomir Bartkiewicz omówił budowę i sposób gry na oboju. Zaprezentowane utwory i słoneczna pogoda wprowadziła wszystkich w miły nastrój oczekiwania na zbliżające się wakacje.

 

 

[tekst A. Dominiak]

XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas "0"

Dnia 3 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas "0". Naszą szkołę reprezentowali: Agatka Słodka, Agatka Bielińska i Sebastian Słodki. W konkursie wzięło udział 15 dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych z terenu Gminy Głuchów. Z radością informujemy, że Agatka Bielińska zajęła II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

 

SmileDziękujemy naszym zerówiakom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a mamie – pani Magdalenie Słodkiej za dowóz dzieci na konkurs.

 

[tekst A. Dominiak]

Rowerem bezpiecznie na wakacje

5 czerwca w naszej szkole odbyła się IX edycja Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem.  W Konkursie wzięło udział 5 drużyn, które reprezentowały Szkoły Podstawowe z Białynina, Głuchowa, Złotej, Michowic i Wysokienic.

 
Konkurs prowadził aspirant sztabowy Marcin Kleczko z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach.
 Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów  była fundatorem wspaniałych nagród i poczęstunku.

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że I miejsce zdobyła drużyna ze szkoły z Wysokienic, którą reprezentowały: Natalia Krysiak, Oliwia Krocz i Natalia Dziąg.

Najlepszym zawodnikiem turnieju została  uczennica ze Szkoły Podstawowej w Złotej  - M. Leszczyńska.

 

[tekst i zdjęcia K. Szkup]

Dzień Dziecka

3 czerwca obchodziliśy w naszej szkole Dzień Dziecka połaczony z Dniem Sportu. Tego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie boiska sportowego, na które przybył p. Jan Słodki - Wójt Gminy Głuchów.

I Turniej Szachowy

30 maja w szkole Podstawowej w Michowicach odbył się I Gminny Turniej Szachowy. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Bielińska (kl.5), Jan Lipski (kl.6) oraz Dominik Koczywąs (kl.8).

Wycieczka pięciodniowa - IV dzień

W czwartym dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy, Krasnobród i Rezerwat ,,Szumy nad Tanwią”.

W Zwierzyńcu odwiedziliśmy: obiekty ordynacji Zamoyskich, pomnik Szarańczy, rezerwat koniki polskich, Stawy Echo- punkt widokowy, muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, rezerwat ,,Bukowa Góra” oraz kościół na wodzie.

Zwiedziliśmy Rezerwat ,,Szumy nad Tanwią”. Przespacerowaliśmy się cudowną ścieżką przyrodniczą.

Na sam koniec zwiedzaliśmy Krasnobród. Śliczny kościół i ptaszarnię znajdującą się tuż za tym kościołem.

Najfajniejszym punktem tego dnia było zwiedzanie Parku Narodowego i przewracanie się na błocie.

 

[tekst Oliwia Krocz, ucz. kl. VIII; zdjęcia  J. Tołżewska, P. Majewicz]

Wycieczka pięciodniowa - III dzień

Trzeciego dnia mieliśmy, w ramach niespodzianki, iść popływać kajakami. Niestety pogoda nam nie dopisywała i nasi opiekunowie zorganizowali zawody w tenisa stołowego i trambambuę, czyli piłkarzyki. W tenisie stołowym w kategorii dziewcząt młodszych 1. miejsce zajęła Aleksandra Bielińska (kl V), 2. miejsce Julia Wielanek (V), a 3. miejsce Wiktoria Winiarska (V). W kategorii mieszanej 1. miejsce zajął Bartłomiej Walas (V), 2. miejsce Kinga Matysek (VIII), a 3. miejsce Tomasz Bieliński (VI). W kategorii chłopców starszych 1. miejsce zajął Adrian Lipski (VIII), 2. miejsce Karol Lipski (VII), a 3. miejsce Dominik Koczywąs (VIII). W konkurencji w trambambulę 1. miejsce wywalczyli Marcin Fastyn (VII) i Bartłomiej Walas (V), 2. miejsce zdobyli Tomasz Bieliński (VI) i Kacper Kośla (V), natomiast 3. miejsce zajęli Amelia Rosa (VI) i Karol Lipski (VII). Każdy lauret otrzymał swoją nagrodę w restauracji McDonald's.

 

Po tym konkursie poszliśmy nad jezioro, p którym mieliśmy pływać kajakami. Po obiedzie pojechaliśmy do Zamościa na basen. Na kolację zaserwowano nam pyszną pizzę, która robiona była na miejscu. Właściciel ośrodka, chcąc wynagrodzić nam zmianę planów przez złą pogodę, postanowił zebrać nas wszystkich i opowiedzieć o historii tamtejszych terenów, a w międzyczasie każdy mógł poczęstować się pizzą. To był zdecydowanie najlepszy dzień na wycieczce.

 

[tekst Agata Walas, ucz. kl. VIII; zdjęcia  J. Tołżewska, P. Majewicz]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
1,727 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,573 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
2,000 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
1,940 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.05
910,290 unikalne wizyty