Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Happening siódmoklasistów

W dniu 15.06.2018r. w naszej szkole odbył się happening zorganizowany przez klasę siódmą „Wpływ używek na zdrowie człowieka”. Na początku zwołaliśmy wszystkich uczniów przechodząc z klasy do klasy i wykrzykując hasła takie jak „mamo, tato przy mnie nie pal!” czy „Zostaw energetyki, poucz się matematyki!”.

 

Następnie na boisku przedstawiliśmy skutki nałogów. Powiedzieliśmy również jaki jest skład niektórych substancji uzależniających. Na koniec podziękowaliśmy wszystkim za uwagę i powróciliśmy do klas powtarzając wcześniej podane hasła.

Jak nie czytam, jak czytam!

8 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”, która została wyznaczona na godzinę 10:00. O tej godzinie uczniowie siedząc po turecku na trawie uformowali litery wyrazu CZYTAMY! (litera przypadająca na daną klasę została wylosowana wcześniej). Napis został sfotografowany z góry.

 

Uczniowie głośno przeczytali jednocześnie 5 zdań z książek, które przynieśli ze sobą. Następnie p. Małgorzata Grefkowicz przeprowadziła zabawę „żywa rzeźba” (oddzielnie każda z  klas formowała z siebie rzeźbę). Każdy z uczniów za udział w akcji otrzymał soczek ufundowany przez Radę Rodziców.

 

Ostatnim punktem zaplanowanej akcji było nagrodzenie uczniów, którzy przebrali się adekwatnie do okładki książki, którą przynieśli ze sobą. Słodkie nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Akcję przeprowadziła biblioteka szkolna.

Apel sportowy

5 czerwca odbył się apel, na którym p. dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody laureatom szkolnych zawodów w tenisa stołowego. W zawodach wzięli udział uczniowie klas starszych w kategorii klas IV-VI i klasy VII oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

 

W kategorii klas IV-VI dziewczęta: I miejsce – Zuzia Karcz, II miejsce – Natalka Popek, III miejsce Jagoda Walas. W kategorii klas IV-VI chłopcy – I miejsce Bartek Dziąg, II miejsce Karol Stachecki, III miejsce Kamil Dyśko.

W kategorii klasy VII dziewczęta – I miejsce Natalka Dziąg, II miejsce Kinga Matysek. W kategorii klas VII chłopcy – I miejsce Adrian Lipski, II miejsce Kamil Kowalczyk, III miejsce Krystian Rosiński. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 

Największym sukcesem w zawodach sportowych naszej szkoły było zajęcie IV miejsca w Finale Wojewódzkim LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w kategorii chłopców. Gratulujemy!

Najlepszy sportowiec i najlepsza sportsmenka 2017/2018

Co roku z okazji Dnia Dziecka i Sportu przyznawane są dyplomy i nagrody najlepszym sportowcom kończącego się roku szkolnego. W tym roku wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca podczas festynu rodzinnego.  Nagrody wręczyła p. dyrektor Alina Duda i p. Piotr Majewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

 

Decyzją Rady Pedagogicznej najlepszymi sportowcami i sportsmenkami roku szkolnego 2017/2018 zostali - w klasie pierwszej: Aleksander Krysiak i Weronika Antosik, w klasie drugiej: Rafał Zdanowski i Lidia Popek, w klasie trzeciej: Szymon Kowalczyk i Magdalena Słodka, w klasie czwartej: Maciej Wilczak i Aleksandra Kubiak, w klasie piątej: Bartłomiej Dziąg, Kamil Dyśko i Kamila Ciach, w klasie szóstej: Kamil Kowalczyk i Zuzanna Karcz i w klasie siódmej: Patryk Lesiak, Oliwia Krocz i Olga Lipska. Gratulujemy!

 

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Festyn Rodzinny 2018

3 czerwca odbył się festyn w związku z Dniem Dziecka i Dniem Rodziny, a nasze tegoroczne hasło to JAK TO DOBRZE, ŻE JESTEŚ.


Dyrektor Szkoły Alina Duda powitała zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na naszą uroczystość. Część artystyczną rozpoczęły „Wysokińskie paninecki” piosenkami ludowymi: „Na piosecku”, „W moim łogródecku”, „A mioł raz ojciec”, „Zieluna murawka”, „Lipka” i „Siedym kuni”. Następnie w wykonaniu Tomka Bielińskiego z kl. V wysłuchaliśmy instrumentalnej wersji dwóch popularnych utworów: „Miłość w Zakopanem” i „Despacito”.  Uczniowie klasy III pod opieką pani Anny Dominiak zaśpiewali dwie piosenki: „Dzień taty jest w czerwcu” i „Bo rodzina to rodzina”. Natomiast uczniowie klasy V, z pomocą starszej koleżanki, pod kierunkiem pani Beaty Ulanowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Jak to dobrze, że jesteś”. Z piosenkami dla najmłodszych wystąpił zespół „Maribella” ze Skierniewic.

 

Po występach artystów przystąpiliśmy do wręczenia dyplomów i nagród najlepszym sportowcom w każdej klasie.

Później był już czas na zabawę i rozgrywki sportowe. Były to m.in. tańce integracyjne, malowanie twarzy, formowanie balonów, konkurs plastyczny, pokaz motocykli, zjeżdżalnie, stoiska z ciastem, napojami, lodami, grillowaną kiełbaską i kaszanką, miodem z pasieki państwa Wielanków i inne atrakcje. Wśród dyscyplin sportowych odbyły się rozgrywki dla chętnych w: - rzutach do tarczy, - żonglerce, - strzałach na bramkę, torze przeszkód, chodzeniu na szczudłach, wspinaniu się na ściankę. Zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali drobne nagrody.

Wszystko to przygotowali na tegoroczny festyn nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły, szczególnie Rada Rodziców z przewodniczącą p. Anetą Kowalczyk, przy dużym udziale sponsorów.

 

[M. Grefkowicz]


VII Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych

31 maja w szkole Podstawowej w Złotej odbył się VII Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych. W tym roku naszą szkołę reprezentowała klasa druga przygotowana przez p. Barbarę Łęczycką. Uczniowie za udział w przeglądzie otrzymali okolicznościową statuetkę.

Rowerem bezpiecznie na wakacje

VIII edycja konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje” już za nami. 30.05.2018r.do konkursu przystąpiło 5 drużyn, które reprezentowały swoje szkoły z Gminy Głuchów. Uroczystego otwarcia dokonała p. dyrektor Alina Duda, życzyła wszystkim sukcesu, zapraszała także do doskonalenia umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze na Miasteczku Ruchu Drogowego - sąsiednie szkoły.

 

Miło nam było gościć w naszych murach policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach, aspiranta Marka Kaczubę i aspiranta Romana Supła, którzy przeprowadzili konkurs i wyłonili zwycięski zespół. Z ogromną radością informujemy, że dziewczęta z naszej szkoły w składzie Agata Walas, Kinga Matysek i Olga Lipska zdobyły I miejsce. Drużynę  do konkursu przygotowała p. Beata Ulanowska. Gratulujemy!

 

Poczęstunek i nagrody ufundowała Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów.

[K. Szkup]

Audycja muzyczna

30 maja odbyła się kolejna audycja muzyczna w naszej szkole. Bohaterem tego dnia był puzon. Puzon? Co to za instrument? Puzon należy do grupy instrumentów dętych blaszanych.

 

Pan Marcin Karaś-muzyk, który gościnnie wystąpił na koncercie, zagrał na puzonie znane światowe utwory, m.in. American Patrol, la Paloma, O Sole Mio oraz Walc Wiejski, w którym zaprezentował ślizganie się po dżwiękach znane jako glissando.

Głuchów Biega

25 maja 2018r. uczniowie klasy I, II, III naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Głuchów biega”, która odbyła się w lesie pod Głuchowem. Jak co roku organizatorem akcji było Publiczne Gimnazjum w Głuchowie. Uczniowie mieli do przebiegnięcia dystans 1 kilometra.  Nie był to wyścig o pierwszeństwo, ale akcja mająca na celu propagowanie biegania. Chodziło tylko o to, by bieg ukończyć. I wszyscy uczestnicy tego dokonali, za co należą im się ogromne brawa. Jednak wspomnimy o naszych szybkobiegaczach – w klasach młodszych pierwszy ukończył bieg Szymon Kowalczyk z kl. III, a z dziewcząt – Magdalena Słodka z kl. III.

 

Po biegu udaliśmy się do leśniczówki, gdzie wszyscy mogli się posilić upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Odbyła się także loteria fantowa i niektórzy uczniowie naszej szkoły otrzymali różnorodne upominki, które na pewno wszystkich ucieszyły. Będziemy miło wspominać tę imprezę.

Wycieczka do Baśniowych Sadów Klemensa

24  maja odbyła się wycieczka  szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z zerówkowiczami. Uczestnicy wycieczki przebywali w rodzinnym parku rozrywki i rekreacji „Baśniowe Sady Klemensa” w Podskarbicach Szlacheckich.

 

Dobra zabawa, która czekała na dzieci była połączona z ekoedukacją mającą na celu dbanie o przyrodę, jak żyć w zgodzie z naturą, aby służyła ludziom jak najdłużej. Dużo miejsca w parku zostało przeznaczone na strefę relaksu, gdzie nasi milusińscy spędzili najwięcej czasu. Piękna okolica bez wątpienia pozytywnie wpłynęła na samopoczucie i apetyt uczestników wycieczki, dlatego w drodze powrotnej wszyscy zjedli posiłek w restauracji McDonalds.

Mistrz Słówek

24 maja Magdalena Bisińska wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Mistrz Słówek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Michowicach. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych (klas I, II i III). Magda reprezentowała naszą szkołę w kategorii klasy trzeciej.
Pomimo świetnego przygotowania, nie udało się Magdzie stanąć na podium.
SmileSerdeczne podziękowania dla p. Tadeusza Klatki za dowóz Magdy na konkurs.    

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
1,292 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,188 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
1,427 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
1,365 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.05
557,402 unikalne wizyty