Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Cukierki

15 marca uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w programie profilaktycznym pt. „Cukierki”. Zajęcia przeprowadziła p. Justyna Nowak.

 

Program profilaktyczny „Cukierki” opiera się na wspólnej lekturze bajki pt. „Cukierki” i pracy z dziećmi na bazie tekstu z wykorzystaniem różnych metod aktywnych. Celem zajęć jest przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtowanie postawy dystansu i relacje z osobami nieznajomymi, rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do nauczycieli jako osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

Matematyka dzika

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. U nas w szkole Dzień Matematyki został przeprowadzony po raz czwarty.

 

14 marca 2019r. z okazji Dnia Matematyki odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny, który przeprowadziła p. Beata Ulanowska. Materiały do przeprowadzenia Turnieju zostały udostępnione przez organizatora.

 

Turniej, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV, V i VI przebiegał pod hasłem „Matematyka dzika”. Do każdego zadania konkursowego dołączona została prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat” pełniący rolę edukacyjną. Uczniowie podzieleni na zespoły, wybierali numer zadania spośród 24 zadań wyświetlonych na ekranie. Zadania zostały zróżnicowane pod względem punktacji (za 2 i 3 punkty). Za prawidłową odpowiedź kapitanowie zespołów odbierali punkty w postaci owocowych cukierków.

 

Matematyczna rywalizacja była pełna emocji, gdyż można było przejąć zadanie konkurencyjnej drużyny za podwojoną liczbę punktów, co dodatkowo mobilizowało wszystkich uczniów do rozwiązywania zadań.

 SmileMatematycznym Mistrzom gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów w matematycznych zmaganiach!

Zadania z oszczędzania

14 marca odbył się   XII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I – III "Zadania z oszczędzania"   zorganizowany przez SKO działające w Szkole Podstawowej w Michowicach. Konkurs miał formę pisemną, a zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie zadań dotyczących obliczeń pieniężnych.

 

Naszą szkołę reprezentowali: Marta Lipska (opiekun: p. Jolanta Nagórka), Paulina Rosa (opiekun: p. Katarzyna Szkup), Kacper Fastyn (opiekun: p. Barbara Łęczycka) . Uczniowie zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach - byli najlepsi w szkolnym konkursie "Liczę i oszczędzam!" (więcej o szkolnym konkursie znajdziesz TUTAJ)

 

[zdjęcia SP Michowice]

Powiatowy Konkurs Ortograficzny - etap szkolny

13 marca odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W eliminacjach wzięło udział 13 pogromców „byków” w dwóch kategoriach wiekowych. Test był niesamowicie trudny, a świadczy o tym fakt, że najlepszy wynik w grupie IV – VI to 14 punktów na  26 możliwych do uzyskania, natomiast w grupie VII – VIII było to 10 punktów (również na 26). Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy wezmą udział w etapie gminnym 27 marca w Białyninie.

 

W kategorii klas IV – VI do półfinału zakwalifikowali się: Julia Machcińska (V), Zofia Pawlik (V) i Bartłomiej Dziąg (VI).

W kategorii klas VII – VIII naszą szkołę będą reprezentować: Lilianna Koczywąs (VII), Agata Walas (VIII) oraz Kinga Matysek (VIII).

SmileWszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, a zwycięzcom życzymy sukcesu w gminie i w powiecie. 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Debata

13 marca uczniowie klasy szóstej wzięli udział w programie „Debata”. Zajęcia przeprowadziła p. Justyna Nowak.


Program profilaktyczny „Debata” wykorzystuje najskuteczniejsze strategie profilaktyczne , np. zmianę przekonań normatywnych, odwołanie się do świata wartości. Celem programu jest przekazanie wiedzy na temat szkód wynikających ze spożywania alkoholu, obalenie stereotypów. Uświadamia o startach niewidocznych i przedstawia problem dojrzewania do określonych ról społecznych i związane z nimi różnice w zachowaniu.

Turnej Wiedzy Pożarniczej

11 marca w Urzędzie Gminy w Głuchowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy ósmej: Natalia Krysiak i Kinga Matysek. Natalka otrzymała wyróżnienie. Opiekunem konkursu była p. dyrektor Alina Duda.

[zdjęcia gminagluchow.pl]

 

Więcej informacji o turnieju można przeczytać TUTAJ

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Głównym punktem szkolnych obchodów tego pięknego święta był tradycyjnie program artystyczny, w którym jak co roku nie zabrakło wierszy i  utworów muzycznych oraz serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Na zakończenie programu artystycznego Panie zostały obdarowane kwiatami, a dziewczynki lizakami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Tegoroczny program artystyczny przygotowały dzieci z klasy 0 pod opieką p. Anny Dominiak oraz uczniowie z klasy IV  pod kierunkiem  p. Grażyny Dyśko. Pani dyrektor Alina Duda podziękowała młodym artystom za piękny występ.

[zdjęcia N. Krysiak, ucz. kl. VIII]

Po dzwonku

04.03.2019r. na zebraniu redakcji  gazetki szkolnej „Po dzwonku!” odbyło się losowanie  nazwiska zwycięzcy talonu o wartości 10 złotych  do sklepiku szkolnego. Losowała redaktor Agata Walas, a szczęśliwym posiadaczem wylosowanego kuponu  okazała się Aleksandra Bielińska z klasy 5, kupon wręczyła jej redaktor Oliwia Krocz. Swój kupon Ola może zrealizować do końca marca.

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Podsumowanie XVI Konkursu Przyrodniczego

27 lutego w Liceum Klasycznym w Skierniewicach odbyło się podsumowanie XVI Konkursu Przyrodniczego, w którym uczestniczyła nasza drużyna w składzie: Amelia Rosa z klasy szóstej, Zofia Pawlik i Wiktoria Winiarskaz klasy piątej.

 

Miło nam poinformować, że nasza drużyna, którą  przygotowała p. dyrektor Alina Duda, osiągnęła wyróżniający się wynik w dziedzinie biologii, geografii i chemii w części praktycznej konkursu.

 

Zosia otrzymała nagrodę i tytuł zwycięzcy w kategorii klas V.

 

Amelka otrzymała tytuł laureata, a Wiktoria zdobyła wyróżnienie.


SmileBardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu naszej drużyny! Życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych.

Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy

Nasza szkoła była organizatorem etapu powiatowego  IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, objętego patronatem Ministra Edukacji Narodowej, który odbył się 28.02.2019r.

Głównym celem tego projektu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich, zdobywanie wiedzy i zainteresowania literaturą, rozwijanie zdolności językowych oraz kształtowanie postawy uczciwej rywalizacji i współpracy z grupą rówieśników..

W tym roku szkolnym w Konkursie wzięło udział 2000 szkół podstawowych. „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju – w tym z Wysokienic, Białynina i Janisławic.  Miło nam zakomunikować, że w tym wydarzeniu czynny udział brały  szkoły z Gminy Głuchów – Szkoła Podstawowa w Wysokienicach, Szkoła Podstawowa w Białyninie, Szkoła Podstawowa w Janisławicach. Zwycięzcą etapu powiatowego w dwóch kategoriach zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białyninie.

 

Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas I –IV – Radosław Bieliński, Kamil Kobyłecki i Paulina Rosa – w kategorii klas V- VIII – Zofia Pawlik, Aleksandra Bielińska i Tomasz Bieliński. 

[tekst K. Szkup]

Rytmy z dalekich krain

27 lutego 2019 roku, odbyła się  audycja muzyczna pt.: „Rytmy z dalekich krain”. Specjalnym gościem tego dnia był pan Rolando Alfaro Alvarado, który jest słynnym muzykiem, pochodzącym z Peru i koncertującym po całej Polsce.  Artysta podróżuje ze swoim instrumentem: ukulele, z którego budową uczniowie przy okazji zostali zapoznani. Pan Rolando wykonał wiele znanych,  utworów. Dzieci świetnie się bawiły przy takich utworach jak: „Bailando”, „Duele  el corazon”, „Sofia”, „ La mordidita”, czy „Despacito”. Artysta zaprosił na scenę panie i przy  rytmach piosenki pt.: „ Echame la culpa” uczył kroków tańca. To była bardzo przyjemna lekcja muzyki.

[zdjęcia K. Karcz, ucz. kl. VII]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
1,532 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,399 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
1,784 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
1,713 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.05
744,540 unikalne wizyty