Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Zakończenie roku


23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p.Alina Duda. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów,rodziców, pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody: za średnią 4,5 i więcej, za świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 4,75 i więcej, za pracę PCK oraz LOP, za osiągniecia sportowe. Dyrektor Szkoły wręczyła także statuetki „Wiktorie2016/2017” dla wybitnych uczniów z poszczególnych przedmiotów. „Wiktorie” otrzymali: tytuł „Mistrza Mowy Polskiej” z klasy V- Lilianna Koczywąs, z klasy VI - Olga Lipska. , tytuł „English Champion” z klasy V – Lilianna Koczywąs, z klasy VI – Oliwia Krocz, tytuł „MATbohater” z klasy V – Lilianna Koczywąs, z klasy VI- Natalia Krysiak, tytuł „Najlepszy Przyrodnik” z klasy V – Lilianna Koczywąs, z klasy VI – Olga Lipska, tytuł „Najlepszy Historyk” z klasy V- Lilianna Koczywąs, z klasy VI – Oliwia Krocz, tytuł „Najlepsza Sportsmenka” – Agata Walas z klasy VI oraz „Najlepszy Sportsmen” Adrian Lipski również z klasy VI. SponsoremWiktorii” jest SKO działające w naszej szkole. Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Pani Joanna Tołżewska wręczyła dyplomy uczniom z klasy VI za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim. Pani Beata Ulanowska wręczyła nagrody za czytelnictwo, a Pani Katarzyna Szkup za pracę w sklepiku szkolnym.W tym roku szkolnym uczniowie klasy VI otrzymali świadectwa promujące do klasy VII zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Dni Regionalne


Cyklicznie, co roku w naszej szkole obchodzone są Dni Regionalne. 22 czerwca , uczniowie klasy II, pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Dominiak przygotowali przedstawienie pt. ,,Już kapusty pełna beczka’’, którego celem było przybliżenie dawnej tradycji kiszenia kapusty. Następnie poszczególne klasy zaśpiewały dowolną pieśń ludową. W czasie tej uroczystości miło nam było gościć p. Lecha Kowarę, Sekretarza Gminy Głuchów i p. Agnieszkę Burzyńską, Inspektor ds. Oświaty.

Audycja muzyczna


W środę 21 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Bohaterem tego koncertu był flet. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie wielu ciekawych informacji na temat budowy tego instrumentu muzycznego. Flet należy do grupy instrumentów dętych drewnianych. Często jest błędnie klasyfikowany jako instrument dęty blaszany. Budowa fletu przypomina z nadanych nazw budowę człowieka. Flet składa się ze stopki, korpusu i główki. :) Dźwięki wytwarzane przez flet są bardzo przyjemne dla ludzkiego ucha.

Powiatowy Dzień Dziecka


W sobotę 3 czerwca zostaliśmy zaproszeni do Domu Dziecka w Strobowie. Obchodzono tam ,,Powiatowy Dzień Dziecka”. Jako jedna ze szkół powiatu, mieliśmy możliwość przygotowania i zaprezentowania widzom programu artystycznego, na który składały się taniec nowoczesny, śpiew i występy sportowe. Organizatorzy przygotowali wszystkim uczestnikom mnóstwo atrakcji: pokazy strażackie, pokazy Policji, warsztaty rękodzieła ludowego, przejażdżki konne, dmuchany plac zabaw, pokazy cyrkowe, degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, by wspomnieć tylko o niektórych z nich. Naszą szkołę reprezentowały klasy III, V i VI, pod opieką p. dyrektor Aliny Dudy, wychowawczyni kl. III p. Jolanty Nagórki, oraz przybyłych rodziców. Pogoda dopisała i spędziliśmy wspólnie, niezwykle udane sobotnie popołudnie.

Jak nie czytam, jak czytam!


1 czerwca 2017r. uczniowie klas I-VI (łącznie 82 uczniów) zebrali się o godz. 10:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły, by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie – „Jak nie czytam, jak czytam!” Każdy z uczniów przyniósł z domu swoją książkę, by czytać to, na co ma się ochotę. W trakcie dokumentacji fotograficznej, potwierdzającej frekwencję uczestnictwa w akcji, uczniowie czytali na głos teksty ze swoich książek. Następnie każdy z uczniów po kolei czytał pierwsze słowo z dziesiątej strony swojej książki – w ten sposób uczniowie zostali autorami „absurdalnego tekstu”. Kolejną formą promocji czytania było utworzenie „książkowego łańcucha”, gdzie uczniowie połączeni trzymanymi w rękach książkami, utworzyli łańcuch od wejścia do budynku szkoły do znaku drogowego – próg zwalniający. Ostatnią atrakcją towarzyszącą akcji masowego czytania było stworzenie przez uczniów „książkowego graffiti” na ścianie garażu szkolnego. Zadaniem uczniów było napisanie kredą tytułu swojej książki lub wykonaniu rysunku. Szkolnym organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” była biblioteka szkolna, natomiast pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji – redakcja „Biblioteki w Szkole”. Celem akcji była promocja czytania wśród uczniów. Akcja miała pokazać, że książka może kojarzyć się z rozrywką, swobodą, relaksem i nie ma żadnych znamion przymusu. Zaangażowanie naszych uczniów, radość i śmiech towarzyszący kolejnym atrakcjom czytania potwierdziły, że akcja była dla uczniów atrakcyjna.

Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych


31 maja w Szkole Podstawowej w Złotej odbył się już kolejny, VI Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych pod hasłem ,,Z bohaterami książkowymi - nałogom stop mówimy". Jego celem było m.in. propagowanie wiedzy na temat szkodliwości różnych uzależnień. Klasa III, pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Nagórki, przygotowała inscenizację nowoczesnej wersji bajki ,,Czerwony Kapturek". W interpretacji tej bajki, główny nacisk położono, na coraz powszechniejszy nałóg niezdrowego jedzenia. Wybrani uczniowie pięknie zagrali swoje role, wykorzystując różnorodne środki artystycznego wyrazu: muzykę, taniec, śpiew, ciekawe rekwizyty, układy ruchu na scenie i oczywiście piękną recytację. W przedstawieniu wzięli udział: Zosia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Milena Brocka, Ola Kowalczyk i Maciej Woicki. Udało nam się zdobyć III miejsce.

Dzień Mamy


Dzień Mamy to szczególne święto. Wychowankowie Punktu Przedszkolnego w Wysokienicach w dniu 26 maja 2017 roku zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Mali artyści w strojach galowych podczas swojego występu dedykowali swoim mamom wiersze i piosenki. Dzieci bardzo się starały, żeby podziękować mamusiom za codzienną miłość, troskę i cierpliwość. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama je powstrzyma , gdy usłyszy takie słowa:"Dla Ciebie kwitną kwiaty na łące, dla Ciebie wieje ciepły wiatr, do Ciebie śmieje się cały świat ....". Po części artystycznej nastąpiło wręczenie prezentów oraz słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie.

Głuchów biega


Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Polska biega”, która odbyła się 26 maja w lesie pod Głuchowem. Jak co roku organizatorem akcji było Gimnazjum w Głuchowie. Młodsi uczniowie mieli do przebiegnięcia dystans 1 kilometra, natomiast od klasy IV wzwyż – 3km. Nie był to wyścig o pierwszeństwo, ale akcja mająca na celu propagowanie biegania. Chodziło tylko o to, by bieg ukończyć. I wszyscy uczestnicy tego dokonali, za co należą im się ogromne brawa. Jednak wspomnimy o naszych szybkobiegaczach – w klasach młodszych pierwszy ukończył bieg Szymon Kowalczyk z kl. II. Wśród uczniów klas starszych najszybciej dobiegł do końca Kamil Kowalczyk z kl. V, a z dziewcząt – Kamila Ciach z kl. IV. Po biegu udaliśmy się do leśniczówki, gdzie wszyscy mogli się posilić upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Odbyła się także loteria fantowa i wielu uczniów naszej szkoły otrzymało różnorodne upominki, które na pewno wszystkich ucieszyły. Najbardziej zadowolony był Radek Bieliński z kl. I, który wylosował nagrodę główną – telefon komórkowy. Będziemy miło wspominać tę imprezę.

3-dniowa wycieczka krajoznawcza


22 maja uczniowie klasy III, IV, V i VI wraz z opiekunami w składzie p. Beata Ulanowska, p.MałgorzataGrefkowicz, p. Joanna Tołżewska, p. Alina Duda, p. Jolanta Nagórka oraz p. Piotr Majewicz wyruszyli na 3-dniową wycieczkę. Pierwszym punktem naszej podróżniczej przygody stał się przepiękny park w Świerklańcu, w którym zobaczyliśmy Pałac Kawalera, amfiteatr, ruiny starego zamku otoczone zielenią prowadzoną na styl francuski. Następnie pojechaliśmy do Tarnowskich Gór gdzie mieliśmy przyjemność zwiedzać Zabytkową Kopalnię Ród Srebronośnych. Trasa podziemna liczyła 1.7km i wzbogacona została spływem łodziami. Spacerowaliśmy również po skansenie maszyn parowych przy budynku kopalni. Drugi dzień naszej podróży obfitował w wiele atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy wjazdem na Czantorię w Ustroniu. Widoki wszystkich zachwycały. Dodatkowo na szczycie Czantorii w ramach niespodzianki od SKO wszyscy chętni uczniowie mogli skorzystać ze zjazdu na całorocznym torze saneczkowym. Była to świetna zabawa!!! Odwiedziliśmy również Sokolarnię na polanie Stokłosica, gdzie mieliśmy możliwość obserwacji pokazu lotu ptaka drapieżnego, uczestniczyliśmy w prelekcji o ptakach drapieżnych, a także robiliśmy zdjęcia z ptakiem drapieżnym na ręku. W Ustroniu zobaczyliśmy także piękne murale na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Wantuły. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Cieszyn, w którym zobaczyliśmy m.in. wzgórze zamkowe-Rotundę św. Mikołaja i św. Wacława, Wieżę Piastowską, Pałac Arcyksięcia Habsburga, przespacerowaliśmy się również po przepięknym cieszyńskim rynku oraz przekroczyliśmy granicę Polski i zatrzymaliśmy się w czeskim Cieszynie na pyszne lody. Po powrocie do ośrodka Słoneczny Gród, w którym nocowaliśmy i spożywaliśmy smaczne śniadania i obiadokolacje, nasi opiekunowie zorganizowali kreatywną zabawę w grupach, która zintegrowała wszystkich uczestników, pobudziła wyobraźnię i wywołała uśmiech na naszych twarzach.Trzeciego już ostatniego dnia naszej szkolnej wycieczki podziwialiśmy zamek prezydencki Ignacego Mościckiego, który stanowi rezydencję prezydenta Rzeczpospolitej Polski, obserwowaliśmy zaporę na Czarnym, spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Wisły i podziwialiśmy piękny wodospad. Odwiedziliśmy również Dom Leśnika. Ponadto, zwiedzaliśmy miejscowość Wisła, a w niej aleję gwiazd, skocznię narciarską Malinka, oraz Galerię Trofeuów Adama Małysza. To była wspaniała wycieczka z wieloma atrakcjami i bardzo dobrą pogodą- nie tylko ducha.

Rowerem bezpiecznie na wakacje


29 maja w naszej szkole odbyła się VII edycja Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród uczniów bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W Konkursie wzięło udział 5 drużyn, które reprezentowały Szkoły Podstawowe z Białynina, Głuchowa, Złotej, Michowic i Wysokienic.
Konkurs prowadził sierżant sztabowy Marcin Kleczko z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach.
Miło nam było gościć tego dnia panią Elżbietę Śliwka z Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów, która była fundatorem wspaniałych nagród i poczęstunku. Z ogromną przyjemnością informujemy, że I miejsce zdobyła drużyna ze szkoły z Wysokienic, którą reprezentowały: Natalia Krysiak, Kinga Matysek i Agata Walas. Najlepszym zawodnikiem turnieju została także uczennica z naszej szkoły –Agata Walas. Gratulujemy tak świetnych wyników pani Beacie Ulanowskiej, która przygotowała drużynę do Konkursu.


Wycieczka do Torunia


23 maja uczniowie z klasy II i dzieci z klasy „0” wybrali się na wycieczkę autokarową do Torunia. Towarzyszyli im wychowawcy i dość licznie rodzice.
Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać historię oraz wydarzenia z przeszłości liczącego osiem wieków miasta, którego średniowieczny zespół miejski uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie. Wyjątkowe dziedzictwo kulturowe Torunia zostało uznane przez UNESCO wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa i Kultury. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczestnicząc w warsztatach uczniowie i dzieci zgłębili tajniki wiedzy piernikarskiej. Samodzielnie wypiekali pierniki narzędziami i w sposób taki, jak przed 500 laty robili to toruńscy rzemieślnicy. Na zakończenie udaliśmy się do Planetarium na seans „Mój kumpel Niko”, opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Mieliśmy tego dnia piękną, słoneczną pogodę, dopisywał nam humor, a słodkości w lodziarni u Lenkiewicza po prostu pyszne!


Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
980 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
903 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
1,009 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
926 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.74
376,880 unikalne wizyty