Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Zuzia na podium

9 kwietnia odbył się w naszej szkole XII Międzyszkolny Konkurs Matematyka w banku, w którym wzięło udział 32 uczestników z 12 szkół z powiatu skierniewickiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Lilianna Koczywąs, Katarzyna Karcz i Zuzanna Karcz.


Konkurs składał się z 2 części: pierwsza dotyczyła pojęć bankowych, a druga polegała na rozwiązaniu 6 zadań matematycznych. Nasze reprezentantki pomyślnie przeszły część pierwszą. Po drugiej części okazało się, że odbędzie się dogrywka o III miejsce, w której wzięła udział Zuzia. Dogrywka okazała się dla Zuzi szczęśliwa - wywalczyła III miejsce.

 

Smile Gratulujemy Zuzi, a Kasi i Lilce życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach matematycznych.

 

Smile Dziękujemy sponsorom (Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów, PKO Bank Polski oraz Starostwo Powiatowe w Skierniewicach), dzięki którym możliwy był zakup atrakcyjnych nagród i upominków dla uczestników konkursu.

 

Smile Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców (p. Anecie Kowalczyk, p. Bożenie Wielanek, p. Annie Jagiełło, p. Agnieszce Lipskiej, p. Katarzynie Stacheckiej, p. Monice Gromek) za przygotowanie poczęstunku dla uczestników i opiekunów.

 

O konkursie przeczytasz także www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/xii-miedzyszkolny-konkurs-matematyka-w-banku/

 

TUTAJ przeczytasz artykuł "Sprawdzili matematyczną wiedzę" - z dn. 12 kwietnia 2018r.

Co to za instrument?

28 marca odbyła się kolejna w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Tytuł minionego muzycznego spotkania to "Co to za instrument?" Uczniowie naszej szkoły okazali się dobrymi znawcami instrumentów muzycznych, gdyż bez większych trudności odgadli nazwę instrumentu, na którym grał muzyk p. Hubert Gruchała.

 

Bohaterem tego spotkania okazał się saksofon. Saksofon należy do grupy instrumentów dętych drewnianych. Nasi uczniowie mieli przyjemność wysłuchania m.in. takich utworów jak "Złoty motylek", czy "Na ulicy różanej".

Rada Wolontariatu u małego Antosia Kuby

Rok szkolny 2017/2018 jest Rokiem Wolontariatu. Nasza szkoła chciała również coś dobrego dla innych zrobić w tym roku. W styczniu szukaliśmy beneficjenta. Cała społeczność szkolna zgodnie orzekła, że pomożemy małemu Antosiowi, synkowi naszej absolwentki – pani Moniki, który urodził się z ciężko chorym serduszkiem i wymaga ciągłej opieki. Już w 10. dobie życia przeszedł trudną operację, a przed nim jeszcze wiele dni leczenia.

 

W czasie balu noworocznego wystawiliśmy puszkę, do której chętni mogli wrzucać datki, także wszystkie pieniądze uzyskane z malowania twarzy i włosów przekazano na ten cel. Niedawno wszyscy uczniowie starszych klas robili palmy wielkanocne, które SKO sprzedało na kiermaszach, a uzyskane fundusze zostały dołożone do ogólnej kwoty. W sumie udało nam się zebrać 730 złotych (336,71 zł w puszce, 210 zł z malowania, 178 zł za palemki).

Wszystko zostało skrupulatnie przeliczone przez nasze wolontariuszki.

 

W środę, czyli w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi pani dyrektor Alina Duda „zapakowała” do samochodu wolontariuszki z podarunkami i wybraliśmy się z wizytą do naszego beneficjenta. Pani Monika z mężem przyjęli nas bardzo ciepło, a mały Antoś z ciekawością się nam przyglądał. Dowiedzieliśmy się, że chłopczyk dobrze się rozwija i szybko nadrabia zaległości spowodowane chorobą i długim pobytem w szpitalu.

 

Życzymy dużo zdrowia Antosiowi i wytrwałości jego rodzicom. Dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy chcieli się włączyć do naszej akcji. I życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych Smile

 

[M. Grefkowicz]

 

O wkładzie SKO w pomoc dla Antosia przeczytasz także www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/akcja-charytatywna/

 

O pomocy dla Antosia przeczytasz w artykule z dn. 5 kwietnia 2018r. pt. "Ruszyli z pomocą". Kliknij TUTAJ

Góra Grosza 2018

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji Góra Grosza zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Wielkie usypywanie Góry Grosza wzbudziło duże zainteresowanie uczniów naszej szkoły, którzy z uśmiechem i ogromną chęcią wrzucali uzbierane grosiki do specjalnie przygotowanych puszek. Do swoich „klasowych” puszek monety wrzucali uczniowie klasy II, III, IV, V, VI i VII. Najwięcej monet zebrali szóstoklasiści.

 

Akcją zajęła się Rada Wolontariatu działająca przy SU pod kierunkiem p. Barbary Łęczyckiej. Zebrano 7658 monet na kwotę 207, 66 zł.

 

O akcji przeczytasz także www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/gora-grosza

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

27 marca w Szkole Podstawowej w Janisławicach odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Dziąg z kl. V, Lilianna Koczywąs z kl. VI i Agata Walas z kl. VII. Wszyscy uczestnicy piszą najpierw dyktando, a następnie rozwiązują test, w którym muszą wykazać się znajomością zasad ortograficznych.

 

Miło nam poinformować, że Lilianna Koczywąs zdobyła III miejsce w kategorii klas szóstych. Bartek i Agata otrzymali dyplomy za udział.

Lilce gratulujemy, a pozostałym uczestnikom i kandydatom życzymy sukcesów w przyszłym roku.

 

[M. Grefkowicz]

Debata

27 marca uczniowie klasy szóstej wzięli udział w programie „Debata”. Zajęcia przeprowadziła p. Justyna Nowak.


Program profilaktyczny „Debata” wykorzystuje najskuteczniejsze strategie profilaktyczne , np. zmianę przekonań normatywnych, odwołanie się do świata wartości. Celem programu jest przekazanie wiedzy na temat szkód wynikających ze spożywania alkoholu, obalenie stereotypów. Uświadamia o startach niewidocznych i przedstawia problem dojrzewania do określonych ról społecznych i związane z nimi różnice w zachowaniu.

Cukierki

27 marca uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w programie profilaktycznym pt. „Cukierki”. Zajęcia przeprowadziła p. Justyna Nowak.

 

Program profilaktyczny „Cukierki” opiera się na wspólnej lekturze bajki pt. „Cukierki” i pracy z dziećmi na bazie tekstu z wykorzystaniem różnych metod aktywnych. Celem zajęć jest przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtowanie postawy dystansu i relacje z osobami nieznajomymi, rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do nauczycieli jako osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

Sztuka ludowa - palma wielkanocna

Co roku przed Niedzielą Palmową na lekcjach plastyki uczniowie starszych klas wykonują palmy wielkanocne. W tym roku również począwszy od klasy IV wszyscy uczniowie robili najpierw bibułkowe kwiatki, służące do ozdoby palmy, a na kolejnej lekcji wykonywali już same palmy. Do ich zrobienia potrzeba gałęzi wierzby, tzw. bazi, trawki, gałązek borówki albo bukszpanu i mocnego sznurka. Wszystkie te elementy każdy przyniósł ze sobą.  Palma z naszego regionu ma charakterystyczne elementy, o których trzeba pamiętać w trakcie roboty. Nie jest to łatwe zadanie i niektórym sprawiało sporo kłopotów. Byli jednak i tacy, którzy zrobili piękne, zachwycające prace. I to nie tylko dziewczynki, ale i chłopcy.

 

Każdy uczeń wykonał palmę i przeznaczył ją na kiermasz, który odbył się w piątek – stoisko, którym zajęły się dziewczęta z aktywu SKO z klasy VI, było najpierw w szkole, a później koło kościoła w Wysokienicach. Palmy cieszyły się dużym zainteresowaniem i wszystkie zostały sprzedane. Finanse uzyskane ze sprzedaży zasilą konto SKO.

 

[M. Grefkowicz]

Zadania z oszczędzania

23 marca odbył się   XI Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I – III "Zadania z oszczędzania"   zorganizowany przez SKO działające w Szkole Podstawowej w Michowicach. Konkurs miał formę pisemną, a zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie zadań dotyczących obliczeń pieniężnych. W konkursie wzięło udział 17 uczestników z 6 szkół z terenu Gminy Głuchów.

 

Naszą szkołę reprezentowali: Maja Łopatka (opiekun: p. Katarzyna Szkup), Kacper Fastyn (opiekun: p. Barbara Łęczycka) oraz Magdalena Bisińska (opiekun: p. Anna Dominiak). Uczniowie zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach - byli najlepsi w szkolnym konkursie "Liczę i oszczędzam!".

 

Smile Jest nam bardzo miło poinformować, że Kacper Fastyn zajął III miejsce w kategorii klasy drugiej. Gratulujemy!

Magiczne słowo

23 marca uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Magiczne słowo” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek Bajka.

 

Akcja rozgrywa się w domu Lenki, jej mamy i siostry oraz w lesie zimową porą. Głównym przesłaniem płynącym z przedstawienia jest problem wychowawczy. Lenka była bardzo kapryśna i znudzona, nie słuchała mamy. Pewnego dnia pokłóciła się z mamą i uciekła z domu.  Jednak zrozumiała swój błąd, odnalazła drogę do domu i przeprosiła mamę.

Dzień Talentów i Hobbystów

21 marca -  cóż to za dzień? Tak – to oczywiście początek astronomicznej wiosny, ale również  to dzień , w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli szansę zaprezentować swoje szczególne uzdolnienia oraz opowiedzieć o swoim hobby. Tegoroczny Dzień Talentów i Hobbystów przypadł  bowiem  na 21 marca. Choć aura za oknem niczym nie przypominała prawdziwej wiosny,  atmosfera w szkole była bardzo radosna i pogodna. 

 

Na początku niektórzy uczniowie zaprezentowali swoje kolekcje zbierane w ramach swojego hobby. Julia Antosik z kl.IV pokazała piękną kolekcję koników pony, Natalia Brocka zaprezentowała figurki koni i opowiedziała w bardzo ciekawy sposób o swoim zbiorze. Uczniowie Przemek Pietrzyk i Kuba Jagiełło pokazali kolekcje modeli samochodów, Dawid Zdanowski przedstawił zbiór płyt CD, Karol Lipski przyniósł karty z piłkarzami. Uczennica z kl.III Asia Świderek pokazała zbiór swoich figurek z Kinder niespodzianki, koleżanka z klasy Magda Słodka przedstawiła kolekcję karteczek ze zwierzętami, zaś Kinga Pietrzak z kl.IV zaprezentowała zbiór muszelek. Ponadto, p. dyrektor Alina Duda podzieliła się historią różańców, które kolekcjonuje, a p. Piotr Majewicz pokazał jak w  ciekawy sposób można łączyć zamiłowanie do podróży z kolekcjonerstwem. 

 

Następnym etapem Dnia Talentów i Hobbystów był konkurs dla wszystkich uczniów klas 3-7 sprawdzający ogólną wiedzę wszystkich hobbystów. W kategorii klas III-V zwyciężyła Zosia Pawlik, II miejsce – Kamil Dyśko i III miejsce – Wiktoria Winiarska. W kategorii klas VI-VII wygrała Kinga Matysek, II miejsce Oliwia Krocz, III miejsce Agata Walas i Zuzanna Karcz.


Najważniejszym i najciekawszym elementem tego dnia był przegląd uczniowskich talentów. Zgłoszeni uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w takich dziedzinach jak: talent plastyczny, kulinarny, sportowy, muzyczny, wokalny, aktorski, taneczny i manualny. Komisja w składzie: p. Małgorzata Grefkowicz, p. Joanna Tołżewska oraz Natalia Dziąg z SU przyglądała się wszystkim talentom i wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.   

 

Talentem Plastycznym została Natalia Brocka z kl.VI, Talentem Manualnym  - Ola Bielińska z kl.IV, Talentem Kulinarnym - Jagoda Walas z kl.IV. Talent Muzyczny 2018 to Tomasz Bieliński kl V, Talent Wokalny – Kasia Karcz kl.VI, Talent Sportowy – Natalia Krysiak z kl.VII, Talent Aktorski  - Olga Lipska z kl.VII, zaś Talent Taneczny - Milenka Brocka kl.IV.

 

Organizacją Dnia Talentów i Hobbystów zajął się p. Piotr Majewicz i p. Joanna Tołżewska.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
1,245 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,148 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
1,360 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
1,281 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.05
512,101 unikalne wizyty