Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Ogłoszenie

Uwaga tegoroczni absolwenci!!!

 

8 lipca (czwartek) o godz.12 prosimy o odbiór

zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty.


Pamiętajmy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z Covid-19.

 


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Był to kolejny rok z nauczaniem zdalnym. Tym razem nauczanie zdalne w klasach starszych trwało o wiele dłużej niż w ubiegłym roku. Uroczystość odbyła się oddzielnie dla klas młodszych i starszych. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w klasach starszych pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów.

 

Na początku uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w klasach starszych, tuż po odśpiewaniu hymnu odbyło się przekazanie sztandaru w ręce pocztu sztandarowego z klasy siódmej. Pani dyrektor Alina Duda powitała zebranych, wśród których był p. Jan Słodki – Wójt Gminy Głuchów.

Pani dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy absolwenta. Następnie uczniowie klasy ósmej już jako absolwenci wypowiedzieli słowa ślubowania naszej szkole. Pani dyrektor złożyła życzenia absolwentom.

 

Następnie pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom klas IV -VII ze średnią 4,75 i więcej.  Pani Barbara Łęczycka wręczyła nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, a pan Piotr Majewicz - za osiągnięcia sportowe.

 

Podobnie, jak w ubiegłych latach, również i w tym roku  zostały przyznane „Wiktorie”, które wręczył p. Jan Słodki- wójt naszej gminy. W tym roku „Wiktorie” zostały przyznane za wieloletnie osiągnięcia sportowe oraz w kategorii język polski.

 

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego uhonorowana została drużyna chłopców, która wywalczyła wicemistrzostwo wojewódzkie w piłce nożnej. Z tej okazji Pan Wójt wręczył pamiątkowe statuetki chłopcom i trenerowi drużyny p. Piotrowi Majewiczowi.

 

Na zakończenie uroczystości zakończenia roku szkolnego ósmoklasiści wystąpili w części artystycznej, a uczniowie klasy siódmej pożegnali absolwentów.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali: z klasy czwartej- Maja Łopatka, z klasy piątej -Oskar Supeł i Szymon Klimczak, z klasy szóstej- Magdalena Bisińska, Magdalena Słodka, Małgorzata Słodka i Joanna Świderek, z klasy siódmej- Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Aleksandra Bielińska i  Julia Machcińska, z klasy ósmej- Amelia Rosa.


Wiktorie w kategorii sport za wieloletnie osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie z klasy ósmej: Jagoda Walas, Kamil Dyśko, Bartłomiej Dziąg i Karol Stachecki. Wiktorię w kategorii język polski i tytuł „Mistrz Mowy Polskiej” otrzymała Zofia Pawlik- uczennica klasy VII.

Absolwenci 2021

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas… 25 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej. Mury naszej szkoły opuściło 10 absolwentów: Tomek, Kamila, Marcin, Kamil, Bartek, Jasiek, Karol, Amelia, Mikołaj i Jagoda. Być może ich drogi zupełnie się rozejdą i nie będą już spędzać ze sobą tyle czasu, co w szkolnych ławkach.

 

Zawody sportowe, klasowe wycieczki,  powroty ze szkoły, a nawet strach przed klasówką uczynił z nich zżytą grupę. Także i nauczyciele przyzwyczaili się do nich i ich częstych wyjazdów na zawody sportowe. Wyjazd w ostatnim tygodniu do Pajęczna i wywalczone wicemistrzostwo w województwie w piłkę nożną był przysłowiową „wisienką na torcie” ich dotychczasowych zmagań sportowych.

 

Drodzy absolwenci, mamy nadzieję, że będziecie wspominać naszą szkołę z uśmiechem i wzruszeniem. Mamy również nadzieję, że oprócz dat, wzorów, czy reguł zapamiętaliście  także życiowe rady, jakie dawali Wam nauczyciele i będziecie umieli z nich korzystać w życiu.

Pożegnalna wycieczka

Ostatni dzień zajęć, czyli czwartek 24 czerwca, klasa III spędziła w Złotej, w Stajni Novelina. Była to szczególna, bo pożegnalna wycieczka, zamykająca 3-letni okres nauki, zwany edukacją wczesnoszkolną. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, poznać konie różnej wielkości, maści, wykonać niektóre zabiegi pielęgnacyjne. Najwięcej emocji dostarczała przejażdżka na koniu, ponieważ dawała inną perspektywę patrzenia na świat, a poza tym wymagała od jeźdźca rozluźnienia. Zabawy w takich okolicznościach przyrody były szczególnie frapujące, a kiełbaska na zakończenie miała niepowtarzalny smak :)

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia J. Nagórka]

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Wirtualny Bieg Głuchów 2021

16 czerwca uczniowie klasy III wzięli udział w Wirtualnym Biegu Głuchów 2021. Widzimy, że biegi mogą przybierać różne formy: turlanie, pełzanie, bieg z przeszkodami itp. Ważne, że zabawa była przednia, ponieważ towarzyszyła jej wycieczka do lasu i beztroskie przemierzanie leśnych bezdroży.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia J. Nagórka]

Zakończenie roku szkolnego

Ogłoszenie

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021

odbędzie się 25 czerwca (w piątek)

o godz. 9:00 dla uczniów klas 0-III

oraz o godz. 10:00 dla uczniów klas IV-VIII

 

 

 

W uroczystości zakończenia roku szkolnego mogą wziąć udział tylko rodzice uczniów klasy VIII. Pozostali rodzice (ze względu na obostrzenia związane z Covid-19) oczekują na zewnątrz. Przepraszamy!


Odkrywamy nowe talenty naszych uczniów

Klasa szósta zaplanowała i przygotowała przyjęcie urodzinowe. Szczególnie wyróżniły się dania przygotowane przez Magdalenę i Małgorzatę Słodką. Potrawy przygotowane zostały ze szczególną starannością - wyglądały apetycznie, smakowały wyśmienicie.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia I. Matuszyk]

 


Dzień kolorów

W poniedziałek 31 maja samorząd uczniowski  tj. Zosia Pawlik oraz  Bartek Dziąg przeprowadzili losowanie w klasach.  Polegało ono na tym, że przewodniczący danej klasy losował kolor. Klasom zostały przydzielone następujące barwy: klasa  „0” – czerwony, klasa I – różowy, klasa II – niebieski, klasa III – fioletowy, klasa IV – czarny, klasa V – pomarańczowy, klasa VI – biały, klasa VII – żółty, klasa VIII – zielony. Zabawa miała na celu wprowadzenie „kolorów” do życia uczniów. 2 czerwca mogliśmy podziwiać efekty naszej akcji. Serdecznie dziękujemy za miły odzew ze strony uczniów i dziękujemy nauczycielom za przyłączenie się do akcji.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

[tekst i zdjęcia Zosia Pawlik- przewodnicząca SU]Wycieczka rowerowa

W Dzień Dziecka tj. 1.06.2021 r.  uczniowie klasy VII i VI  wzięli udział w wycieczce rowerowej.  Trasa prowadziła przez las do miejscowości Byliny. W czasie postoju uczniowie podziwiali Rezerwat rzeki Rawki. Potem udali się do Łochowa a stamtąd również jadąc przez las, przyjechali do Leśniczówki  w Głuchowie. 

Na miejscu czekało na nich dużo atrakcji, m.in. ognisko i pieczenie kiełbasy, różne konkursy z nagrodami. O atrakcje zadbali wychowawcy i Rada Rodziców.

Do Wysokienic wszyscy wrócili bezpiecznie i w dobrych humorach.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

[tekst i zdjęcia G.Dyśko]

Dzień Dziecka w naszej szkole

To był niezapomniany dzień w naszej szkole. Po długiej nieobecności to była wyjątkowa integracja z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie z klasy szóstej i siódmej  udały się na  wycieczkę rowerową do leśniczówki w Głuchowie.  Do wycieczki uczniowie byli specjalnie przygotowani poprzez wyposażenie w kaski przez Urząd Gminy w Głuchowie.

Czwartoklasiści i uczniowie klasy piątej udali się na wycieczkę pieszą na boisko „Juvenii”. Ta grupa wzięła udział w konkursach sportowych m.in. bieg w workach, przeciąganie liny, mecz piłki nożnej.

Grupa uczniów klas 0-III  została przy szkole i brała udział w konkursach związanych z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym.

Ósmoklasiści spędzili czas na rozgrywkach sportowych w sali gimnastycznej.    Galeria zdjęć TUTAJ

 

SmileWszystkie grupy zakończyły zabawę pieczeniem kiełbasek na ognisku lub na grillu, zorganizowanym  z pomocą rodziców. Dziękujemy!

SmileFundatorem poczęstunku była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchowie. Dziękujemy!

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,490 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
2,310 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
2,696 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
2,680 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 1.40
1,964,614 unikalne wizyty