Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Ku czci poległych

W niedzielę 9 września odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę bombardowania Głuchowa. O godzinie 11.00 ksiądz Robert Bernagiewicz odprawił w kościele św. Michała Archanioła w Głuchowie mszę św., w której uczestniczyły poczty sztandarowe wszystkich szkół naszej gminy oraz poczty sztandarowe wszystkich oddziałów Ochotniczych Straży Pożarnych, władze gminy, delegacje szkół, a także mieszkańcy Głuchowa.

 

Po mszy uczestnicy przemaszerowali na cmentarz miejscowy, gdzie Wójt Gminy Głuchów p. Andrzej Kowara odczytał apel poległych, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów na grobach poległych w II wojnie światowej żołnierzy z naszego terenu oraz mieszkańców Głuchowa. Na koniec głos zabrał jeden z ostatnich żyjących weteranów II wojny światowej p. Mieczysław Kordala, który podziękował za zorganizowanie tak pięknej uroczystości i za pamięć o poległych.

 

Smile Bardzo dziękujemy rodzicom: p. Bożenie Lipskiej, p. Beacie Karcz i p. Markowi Karcz za dowóz uczniów na uroczystość w Głuchowie.

 

[M. Grefkowicz]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Szkoły p. Alina Duda powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przybyłych na tę uroczystość. Następnie odczytała list pani Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej.

 

Pierwszoklasiści w ramach akcji „Mój pierwszy zeszyt” zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej  z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości,  otrzymali zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

 

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom pracowitości i uśmiechu w codziennych szkolnych zmaganiach. Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzyła cierpliwości, pozytywnej energii i radości z pracy w Szkole Podstawowej w Wysokienicach. Rodzice usłyszeli życzenia dumy i radości z osiągnięć swoich pociech.

 

Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się na pierwsze klasowe spotkanie w nowym roku szkolnym.

XXII MISTRZOSTWA NAUCZYCIELI W BRYDŻU SPORTOWYM

Pod koniec czerwca nasz nauczyciel p. Piotr Majewicz po raz kolejny został Mistrzem Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym (poprzednio w 2015 roku).


Mistrzostwa zostały rozegrane w Grudziądzu, w dwóch kategoriach: par i teamów (dwie pary). Pan Piotr Majewicz wywalczył tytuł mistrzowski grając w parze z p. Andrzejem Andrychowiczem z klubu Czarny Koń Łódź III liga. Drugą parę tworzyli: p. Radosław Szymczak i p. Marcin Wiliński z klubu TKKF Energa Łobez III liga.

 

Jest to ósmy medal mistrzowski p. Piotra Majewicza (2 medale złote, 4 srebrne i 2 brązowe).


Smile Bardzo cieszymy się z sukcesu naszego nauczyciela. Gratulujemy!!!

Konkurs dla SKO

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła kolejny już raz wzięła udział w ogólnopolskim „Konkursie dla SKO” organizowanym przez PKO Bank Polski. Konkurs trwał od 1 września 2017r. do 15 czerwca 2018r.

 

„Konkurs dla SKO” polegał na wykonaniu „Kroniki SKO” w wersji elektronicznej, przedstawiającej działania SKO, które podejmowały opiekunki SKO: p. dyrektor Alina Duda, p. Barbara Łęczycka i p. Beata Ulanowska w okresie trwania konkursu. Kronikę SKO sporządziła p. Beata Ulanowska.

 

Przy ocenie prac konkursowych w etapie regionalnym brane były pod uwagę następujące kryteria: popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem na podstawie sporządzonej pracy konkursowej, powszechność i promocję oszczędzania w szkole, promocja działań SKO w mediach oraz aktywne prowadzenie bloga SKO od 1 września do 30 czerwca.

 

Miło nam poinformować, że Regionalna Komisja Ocen w Łodzi przyznała naszej szkole Nagrodę II stopnia, co wiąże się z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 złotych. Wyniki etapu regionalnego można zobaczyć TUTAJ.

Wiktorie 2017/2018

22 czerwca 2018r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 statuetki „Wiktorie” wręczyła p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły.

 

„Wiktorie” to statuetki przyznawane na zakończenie roku szkolnego. Te prestiżowe nagrody przyznawane są uczniom, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce w mijającym roku szkolnym. Nauczyciele (na podstawie przedstawionych na początku roku szkolnego kryteriów) wyznaczają ucznia z danej klasy, który otrzyma statuetkę. To nauczyciel decyduje, który z uczniów jest „najlepszy z najlepszych”. Te szczególne wyróżnienia mają zachęcić uczniów do podejmowania trudu dążenia do jak najlepszych wyników w nauce. Sponsorem szkolnych „Wiktorii” jest Szkolna Kasa Oszczędności.

 
W kategorii „język angielski” statuetkę i tytuł English Champion otrzymały: Zofia Pawlik (kl.4), Bartłomiej Dziąg (kl.5), Lilianna Koczywąs (kl.6) i Olga Lipska (kl.7).
W kategorii „przyroda” statuetkę i tytuł Super Przyrodnika otrzymały: Amelia Rosa (kl.5) i Lilianna Koczywąs (kl.6).
W kategorii „historia” statuetkę i tytuł Najlepszego Historyka otrzymały: Lilianna Koczywąs (kl.6) i Olga Lipska (kl.7).
W kategorii „matematyka” statuetkę i tytuł MATbohatera otrzymała: Zuzanna Karcz (kl. 6).
W kategorii „sport" statuetkę i tytuł Najlepszej Sportsmenki otrzymała Olga Lipska (kl.7) oraz Najlepszego Sportsmena otrzymał Kamil Kowalczyk (kl.6).

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p. Alina Duda. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody: za wyróżniające się wyniki w nauce i zachowaniu w klasach I-III, za świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 4,75 i więcej, za pracę PCK oraz LOP. Dyrektor Szkoły wręczyła także statuetki „Wiktorie 2017/2018” dla wybitnych uczniów z poszczególnych przedmiotów. SponsoremWiktorii” jest SKO działające w naszej szkole. Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

 

Pan Piotr Majewicz przedstawił zebranym największe osiągnięcia sportowe w roku szkolnym oraz wręczył nagrody uczniom, którzy w znaczący sposób wpłynęli na wysokie wyniki sportowe naszej szkoły. Nagrody sportowe ufundowała Rada Rodziców. Pani Beata Ulanowska wręczyła nagrody za czytelnictwo, a pani Katarzyna Szkup za pracę w sklepiku szkolnym.  

 

W tym roku szkolnym zostały wprowadzone dwa nowe tytuły i związane z tym nagrody: tytuł Pracusia Roku oraz Wolontariusza Roku. PRACUSIEM ROKU została Katarzyna Szochner z klasy VI, natomiast WOLONTARIUSZEM ROKU - Zuzanna Karcz z klasy VI.

 

Na zakończenie uroczystości wszyscy pożegnali p. Marię Stachecką oraz księdza Rafała Nawrockiego, którzy zakończyli pracę w naszej szkole.

Wycieczka do Lipiec Reymontowskich

20 czerwca uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę do Lipiec Reymontowskich. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. Władysława Stanisława Reymonta oraz Muzeum Czynu Zbrojnego.

 

Muzeum Regionalne udostępnia zwiedzającym różnorodne eksponaty z dziedziny historii i kultury materialnej Lipiec i sąsiednich miejscowości, a także pamiątki związane bezpośrednio z postacią Władysława St. Reymonta. Większość zgromadzonych eksponatów muzealnych prezentowana jest w ramach stałej wystawy "Tradycje lipieckie". Stałą wystawę obecnie uzupełnia ekspozycja czasowa pt. „Gmina Głuchów. Historia i współczesność”. Wystawa zawiera eksponaty m.in. ze zbiorów Urzędu Gminy, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, OSP. Orkiestry Dętej w Głuchowie.

 

Muzeum Czynu Zbrojnego zawiera prywatne zbiory militariów związane z historią walk o niepodległość w rejonie Lipiec Reymontowskich i najbliższej okolicy. Celem muzeum jest pokazanie udziału mieszkańców gminy w II wojnie światowej oraz martyrologii wsi polskiej.

W polskich rytmach

20 czerwca 2018 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „W polskich rytmach’’. Gościem audycji był pan Michał Makulski, który grał na akordeonie.

 

Podczas audycji uczniowie dowiedzieli się o tańcach narodowych. Tańce narodowe to polskie tańce ludowe, które rozpowszechniły się na terenie całej Polski. W trakcji audycji uczniowie brali czynny udział tańcząc pod kierunkiem pani Ewy Bartkiewicz poloneza, kujawiaka i krakowiaka.

Dni regionalne w naszej szkole

Happening siódmoklasistów

W dniu 15.06.2018r. w naszej szkole odbył się happening zorganizowany przez klasę siódmą „Wpływ używek na zdrowie człowieka”. Na początku zwołaliśmy wszystkich uczniów przechodząc z klasy do klasy i wykrzykując hasła takie jak „mamo, tato przy mnie nie pal!” czy „Zostaw energetyki, poucz się matematyki!”.

 

Następnie na boisku przedstawiliśmy skutki nałogów. Powiedzieliśmy również jaki jest skład niektórych substancji uzależniających. Na koniec podziękowaliśmy wszystkim za uwagę i powróciliśmy do klas powtarzając wcześniej podane hasła.

 

[uczniowie klasy VII]

Jak nie czytam, jak czytam!

8 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”, która została wyznaczona na godzinę 10:00. O tej godzinie uczniowie siedząc po turecku na trawie uformowali litery wyrazu CZYTAMY! (litera przypadająca na daną klasę została wylosowana wcześniej). Napis został sfotografowany z góry.

 

Uczniowie głośno przeczytali jednocześnie 5 zdań z książek, które przynieśli ze sobą. Następnie p. Małgorzata Grefkowicz przeprowadziła zabawę „żywa rzeźba” (oddzielnie każda z  klas formowała z siebie rzeźbę). Każdy z uczniów za udział w akcji otrzymał soczek ufundowany przez Radę Rodziców.

 

Ostatnim punktem zaplanowanej akcji było nagrodzenie uczniów, którzy przebrali się adekwatnie do okładki książki, którą przynieśli ze sobą. Słodkie nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Akcję przeprowadziła biblioteka szkolna.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
1,353 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,246 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
1,541 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
1,481 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.05
642,418 unikalne wizyty