Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Na początku uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu, w skład którego weszli: Radosław Bieliński oraz Magdalena Bisińska i Małgorzata Słodka. Uczniowie klasy ósmej otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, po czym nastapiło ślubowanie absolwentów. P. Alina Duda - Dyrektor Szkoły gratulowała absolwentom ukończenia szkoły.

P. dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody książkowe i świadectwa dla najlepszych uczniów z klas I-III oraz nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów ze średnią ocen 4,75 i powyżej. P. dyrektor wręczyła "Wiktorię" oraz dyplom za 100% frekwencję. Pani Katarzyna Szkup wręczyła dypolmy najlepszego czytelnika, a p. Barbara Łęczycka - nagodę dla najlepszego blogowicza.

 

Statutekę "Wiktorię" w kategorii język angielski otrzymała Małgorzata Słodka.

 

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: z klasy czwartej: Amelia Jagiełło i Kinga Słodka, z klasy piątej- Maja Łopatka, z klasy szóstej Radosław Bieliński, z klasy siódmej - Małgorzata Bisińska oraz z klasy ósmej - Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Julia Machcińska i Anastazja Rosa.

 

Pożegnaliśmy p. Jolantę Nagórkę i p. Annę Dominiak, które przejdą na emeryturę oraz ks. Piotra Zielińskiego, który został przeniesiony na inną placówkę. Od przyszłego roku szkolnego w naszej szkole nie będzie pracowała p. Jolanta Galach oraz p. Małgorzata i Krzysztof Dziagowie- zostali pożegnani poprzedniego dnia podczas uroczystości ukończenia szkoły przez uczniów klasy ósmej.

Zdjęcia TUTAJ

[zdjęcia M. Bednarek]

Ósmoklasiści żegnają się ze szkołą

23 czerwca odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez ósmoklasistów. Na uroczystości pojawili się rodzice uczniów klasy ósmej, p. Jan Słodki - Wójt Gminy Głuchów oraz społeczność szkolna.

Na początku uroczystości zebranych powitała p. dyrektor Alina Duda. Następnie p. dyrektor wręczyła nagrody za osiągnięcia w nauce, a p. wójt wręczył szkolne oskary "Wiktorie", po czym zwrócił się z gratulacjami do ósmoklasistów. Zdjęcia TUTAJ

 

Nagrody za wysokie wyniki w nauce otrzymały: Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Julia Machcińska oraz Anastazja Rosa. Zofia Pawlik otrzymała 4 "Wiktorie" - w kategorii: język polski, język angielski, historia, biologia. "Wiktorię" w kategorii matematyka otrzymała Wiktoria Winiarska.

 

W części artystycznej ósmoklasiści scenariusz własnego autorstwa przeplatali tańcami: walcem, polonezem i tańcem nowoczesnym oraz piosenkami. Zdjęcia TUTAJ

Oprócz zwyczajowych podziękowań w swoim scenariuszu uczniowie zawarli też "Sąd nad nauczycielami", gdzie w humorystyczny wspominali sytuacje z lekcji. Zdjęcia TUTAJ

 

Na zakończenie uroczystości uczniowie  klasy ósmej zostali pożegnani przez siódmoklasistów. Zdjęcia TUTAJ

 

[zdjęcia M. Bednarek]

Ogłoszenie

Uwaga tegoroczni absolwenci!!!

 

8 lipca (piątek) o godz.10:00 prosimy o odbiór

zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty.

 

Karty zdrowia absolwenci odbierają z Ośrodka Zdrowia w Głuchowie.Dzień Regionalny

W dniu 21 czerwca 2022 r. obchodziliśmy Dzień Regionalny, któremu przyświecało motto: „Miłość do regionu to doskonała droga do nauczania”. Celem tego wydarzenia było kultywowanie tradycji ludowej oraz poszerzanie wiedzy o regionie.

 

Na początku odbył się konkurs pt. „Znam moją miejscowość”. Uczniowie, odpowiadając na wylosowane pytania, musieli wykazać się wiedzą o Wysokienicach. Następnie przedstawiane były informacje na temat ubioru ludowego, tradycji obchodzenia świąt, gwary.  Uczniowie ubrani w stroje ludowe świetnie bawili się, śpiewając znane piosenki regionalne i grając ulubione melodie. To dowód na to, że tradycja  regionu jest ciągle żywa. Dużym zainteresowaniem tego dnia cieszyła się wystawa rękodzieła i starych zdjęć.

Zdjęcia TUTAJ

 

W drugiej części tego dnia odbyła się dyskoteka na ludowo.  W czasie jej trwania młodzież z kl. VIII zaprezentowała zwyczaje weselne. Wszyscy świetnie się bawili, bo skoczne piosenki porywały do tańca. Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst G. Dyśko]

Ogłoszenie

Uwaga!

22 czerwca (środa) jest dniem wolnym dla uczniów

zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły.

Kraków-Zakopane-Energylandia

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klas IV-VIII pojechali na trzydniową wycieczkę. Celem pierwszego dnia był spacer po Karkowie. Podczas drugiego dnia wycieczkowicze podziwali panoramę Tatr, wjechali na Gubałówkę kolejką, skąd podziwali Giewont oraz zakupili pamiątki na Krupówkach. Ostatni dzień był przeznaczony na Energylandię.

Zdjęcia TUTAJ

Konkurs recytatorski dla klasy "0"

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0. Celem konkursu było zachęcanie do czytania wierszy, doskonalenie pamięci i rozwijanie talentów recytatorskich. Do konkursu przystąpiło 17 dzieci ze wszystkich szkół w Gminie Głuchów. Naszą szkołę reprezentowali: Kasia Wiosna, Wiktoria Wiosna i Arek Pawlik.

 

Kasia recytowała wiersz Wandy Chotomskiej ,,Po co krowie rogi na głowie?”, Wiktoria ,,Świnkę” autorstwa Danuty Wawiłow, a Arek wiersz ,,Zakochana żaba” Tadeusza Śliwiaka. Wszyscy zaprezentowali się pięknie, jednak jury urzekła interpretacja wiersza w wykonaniu Kasi Wiosny i to właśnie Ona zdobyła I miejsce.

Zdjęcia TUTAJ

 

SmileGratulujemy Kasi oraz wszystkim uczestnikom!

 

[tekst i zdjęcia J. Nagórka]

Rowerem bezpiecznie na wakacje

3 czerwca w naszej szkole odbyła się X edycja Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem.  W Konkursie wzięły udział  3 drużyny, które reprezentowały Szkoły Podstawowe z Głuchowa,  Michowic i Wysokienic.

 
Konkurs prowadził aspirant  Marcin Kleczko z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach.
 Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów  była fundatorem wspaniałych nagród i poczęstunku. Ogromną niespodziankę sprawiła wszystkim uczestnikom Konkursu p. dyrektor Alina Duda częstując wszystkich obecnych tortem z okazji jubileuszu – bo X edycji Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”.

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły z Wysokienic, którą reprezentowali: Anita Sarna, Rafał Zdanowski i Radosław Bieliński.

Zdjęcia TUTAJ


SmileSerdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

[tekst i zdjęcia K. Szkup]

Konkurs języka angielskiego

3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbył się VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH CHAMPION. W konkursie brali udział uczniowie klas VI i VII z naszej gminy. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie testu, który sprawdzał znajomość gramatyki angielskiej, słownictwo oraz wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego.

 

Naszą szkołę w kategorii klasy szóstej reprezentował Seweryn Brocki, który otrzymał wyróżnienie. Natomiast Małgorzata Słodka, która startowała w kategorii klasy siódmej zajęła III miejsce.


Zdjęcia TUTAJ


SmileSerdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 

[tekst i zdjęcia M. Bednarek]


Przegląd Małych Form Artystycznych w Złotej

Ostatni dzień maja obfitował w ciekawe wrażenia, ponieważ miał miejsce IX Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych. Został zorganizowany po dwuletniej przerwie w Szkole Podstawowej w Złotej. Do udziału zostały zaproszone wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Głuchów. Hasłem przewodnim było wezwanie: „Pomagamy i wspieramy, dobro rozsiewamy”. Celem przeglądu było m.in. wskazywanie na potrzebę wzajemnego szacunku, wspierania się, wzajemnej pomocy oraz zachęcanie dzieci do prezentowania własnych uzdolnień artystycznych.

 

Uczniowie klasy ,,0”, pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Nagórki, przygotowali przedstawienie teatralne zgodne z hasłem przeglądu pt. ,,Pomagamy innym”. Składało się ono z inscenizacji wzbogaconej śpiewem i tańcem. Poziom artystyczny spektaklu w wykonaniu ,,zerowiaków” podobał się na tyle, że zdobyliśmy na tym przeglądzie II miejsce, mimo że byliśmy najmłodszą grupą wiekową wśród wszystkich uczestników. Chcielibyśmy, aby hasło przeglądu towarzyszyło nam przez całe życie.

Zdjęcia TUTAJ

[tekst J. Nagórka]

Dzień Dziecka w szkole

Dzień Dziecka to  data kojarząca się nam z radością i beztroską. W związku z tym, by uatrakcyjnić dzieciom ten dzień, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wśród nich były konkursy sprawnościowe np. wyścigi w workach, slalom z piłeczką pingpongową, rzuty do celu, turnieje klas. Za zwycięstwo w konkursach uczniowie otrzymywali nagrody. Wspaniałą atrakcją w tym dniu była ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, robienie dużych baniek mydlanych oraz możliwość poznania wyposażenia wozu strażackiego.

O bardzo bogaty poczęstunek w tym dniu zadbała Rada Rodziców.

Zdjęcia TUTAJ

[tekst i zdjęcia G. Dyśko]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
2,983 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
2,754 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
3,152 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
3,138 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.06
3,088,131 unikalne wizyty