Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Wiktorie 2018/2019

19 czerwca 2019r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 statuetki „Wiktorie” wręczył p. Jan Słodki – Wójt Gminy Głuchów.

 

„Wiktorie” to statuetki przyznawane na zakończenie roku szkolnego. Te prestiżowe nagrody przyznawane są uczniom, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce w mijającym roku szkolnym. Nauczyciele (na podstawie przedstawionych na początku roku szkolnego kryteriów) wyznaczają ucznia z danej klasy, który otrzyma statuetkę. To nauczyciel decyduje, który z uczniów jest „najlepszy z najlepszych”. Te szczególne wyróżnienia mają zachęcić uczniów do podejmowania trudu dążenia do jak najlepszych wyników w nauce. Sponsorem szkolnych „Wiktorii” jest Szkolna Kasa Oszczędności.


 W kategorii „język polski „ statuetkę i tytuł „Mistrz Mowy polskiej” otrzymały: Zofia Pawlik (kl.5), Zuzanna Karcz (kl.7), Agata Walas (kl.8).
W kategorii „język angielski” statuetkę i tytuł English Champion otrzymały: Zofia Pawlik (kl.5), Liliana Koczywąs (kl.7) i Olga Lipska (kl.8).
W kategorii „przyroda” statuetkę i tytuł Najlepszego Przyrodnika otrzymały: Zofia Pawlik (kl.5), Wiktoria Winiarska (kl.5), Amelia Rosa (kl.6) .
W kategorii „historia” statuetkę i tytuł Najlepszego Historyka otrzymała: Zofia Pawlik (kl.5).
W kategorii „sport" statuetkę i tytuł Najlepszej Sportsmenki otrzymała Kinga Matysek (kl.8) oraz Najlepszego Sportsmena otrzymał Kamil Kowalczyk (kl.8).

 

[zdjęcia Katarzyna Karcz, ucz. kl. VII]

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019,  na które przybył p. Jan Słodki - Wójt Gminy Głuchów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p. Alina Duda.

 

Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody: za wyróżniające się wyniki w nauce i zachowaniu w klasach I-III, za świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 4,75 i więcej,  za pracę PCK oraz LOP. Pani Joanna Tołżewska -wychowawczyni klasy ósmej wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.


Pan Jan Słodki  wręczył  statuetki „Wiktorie 2018/2019” dla wybitnych uczniów z poszczególnych przedmiotów oraz dyplomy absolwenta uczniom klasy ósmej.   

 

Nastąpiła zmiana pocztu  sztandarowego, po której absolwenci szkoły złożyli ślubowanie.

Pan Piotr Majewicz wręczył nagrody uczniom, którzy w znaczący sposób wpłynęli na wysokie wyniki sportowe naszej szkoły. Nagrody sportowe ufundowała Rada Rodziców. Pani Beata Ulanowska wręczyła nagrody za czytelnictwo, a pani Katarzyna Szkup za pracę w sklepiku szkolnym.  

 

Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

 

Na zakończenie uroczystości do zebranych przemówił p. Jan Słodki – wójt naszej gminy oraz p. dyrektor Alina Duda.

 

[zdjęcia Katarzyna Karcz, ucz. kl. VII]

Pożegnanie uczniów klasy ósmej

W wakacyjnym nastroju

11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „W wakacyjnym nastroju”. Gościem spotkania był p. Norbert Prucnal, który zaprezentował utwory ze znanych filmów wykonane na oboju. Dzieci usłyszały m.in. muzykę z filmu ,,Flinstonowie”, „Król lew”, „Gdzieś na skraju tęczy”, „Gdzie jesteś Scooby Doo”, ,,Polonez’’ z filmu ,,Pan Tadeusz’’. Pan Sławomir Bartkiewicz omówił budowę i sposób gry na oboju. Zaprezentowane utwory i słoneczna pogoda wprowadziła wszystkich w miły nastrój oczekiwania na zbliżające się wakacje.

 

 

[tekst A. Dominiak]

Konkurs recytatorski

XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas "0"

Dnia 3 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas "0". Naszą szkołę reprezentowali: Agatka Słodka, Agatka Bielińska i Sebastian Słodki. W konkursie wzięło udział 15 dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych z terenu Gminy Głuchów. Z radością informujemy, że Agatka Bielińska zajęła II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

 

SmileDziękujemy naszym zerówiakom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a mamie – pani Magdalenie Słodkiej za dowóz dzieci na konkurs.

 

[tekst A. Dominiak]

Rowerem bezpiecznie na wakacje

5 czerwca w naszej szkole odbyła się IX edycja Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem.  W Konkursie wzięło udział 5 drużyn, które reprezentowały Szkoły Podstawowe z Białynina, Głuchowa, Złotej, Michowic i Wysokienic.

 
Konkurs prowadził aspirant sztabowy Marcin Kleczko z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach.
 Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów  była fundatorem wspaniałych nagród i poczęstunku.

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że I miejsce zdobyła drużyna ze szkoły z Wysokienic, którą reprezentowały: Natalia Krysiak, Oliwia Krocz i Natalia Dziąg.

Najlepszym zawodnikiem turnieju została  uczennica ze Szkoły Podstawowej w Złotej  - M. Leszczyńska.

 

[tekst i zdjęcia K. Szkup]

Dzień Dziecka

3 czerwca obchodziliśy w naszej szkole Dzień Dziecka połaczony z Dniem Sportu. Tego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie boiska sportowego, na które przybył p. Jan Słodki - Wójt Gminy Głuchów.

I Turniej Szachowy

30 maja w szkole Podstawowej w Michowicach odbył się I Gminny Turniej Szachowy. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Bielińska (kl.5), Jan Lipski (kl.6) oraz Dominik Koczywąs (kl.8).

Wycieczka pięciodniowa - V dzień

Wycieczka pięciodniowa - IV dzień

W czwartym dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy, Krasnobród i Rezerwat ,,Szumy nad Tanwią”.

W Zwierzyńcu odwiedziliśmy: obiekty ordynacji Zamoyskich, pomnik Szarańczy, rezerwat koniki polskich, Stawy Echo- punkt widokowy, muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, rezerwat ,,Bukowa Góra” oraz kościół na wodzie.

Zwiedziliśmy Rezerwat ,,Szumy nad Tanwią”. Przespacerowaliśmy się cudowną ścieżką przyrodniczą.

Na sam koniec zwiedzaliśmy Krasnobród. Śliczny kościół i ptaszarnię znajdującą się tuż za tym kościołem.

Najfajniejszym punktem tego dnia było zwiedzanie Parku Narodowego i przewracanie się na błocie.

 

[tekst Oliwia Krocz, ucz. kl. VIII; zdjęcia  J. Tołżewska, P. Majewicz]

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
1,698 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
1,546 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
1,961 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
1,905 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.03
883,424 unikalne wizyty