Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Przedstawienie profilaktyczne

W poniedziałek 4 kwietnia 2022r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ,,Magik” z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie świąteczne pt. „ Jak zajączek Kic Kicek ratuje święta ‘’. Pan Mróz nie chciał pożegnać się z zimą i postanowił zaczarować Panią Wiosnę oraz odwołać Święta Wielkanocne. Ale pomysłowy zajączek Kic Kicek wraz z przyjaciółmi odnalazł Panią Wiosnę, przywrócił kolory i zaprosił Pana Mroza na świąteczne śniadanie. Aktorzy w zabawny sposób opowiadali o wielkanocnych tradycjach. Ponadto przypomnieli uczniom  jak bardzo ważna jest rodzina, przyjaciele oraz wspólne spędzanie wolnego czasu.

 

[tekst A. Dominiak]


Dzień Talentów i Hobbystów

1 kwietnia 2022r. odbył się w szkole coroczny „DZIEŃ TALENTÓW I HOBBBYSTÓW”. W tym roku miał on charakter przeglądu bez pierwiastka rywalizacji. Każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swój talent lub swoją kolekcję. Społeczność szkolna miała okazję obejrzeć następujące występy:

- talent wokalny: Martynka Bielińska kl.I i Małgosia Adamczyk kl.I;

- talent recytatorski: Kasia Wiosna kl.”0”, Arek Pawlik kl.„0”, Nadia Wasilewska kl.II, Marta Lipska kl.IV, Maja Łopatka kl.V i Paulina Rosa kl.V;

- talent taneczny: Milena Brocka kl.VIII oraz grupa taneczna z kl.„0” w składzie Kasia Wiosna, Milenka Gromek, Anielka Orłowska, Julek Rosa, Arek Pawlik i Wojtek Wiosna;

- talent instrumentalny i wokalny: Szymek Antosik kl.II;

- talent plastyczny: Elizka Baranowska kl.II, Agatka Słodka kl.II, Wiktorka Machcińska kl.III, Maja Guzek kl.III, Amelka Gromek kl.III oraz Patrycja Słodka kl.IV;

- talent kulinarny: Asia Świderek kl.VII.

Zbiory kolekcjonerskie udostępnili: Zuzia Gromek kl.”0” (pluszaki) , Wojtek Wiosna kl.”0” (plastelinowi bohaterowie bajek), Radek Bieliński kl.VI (zwierzątka z plastiku), Madzia Słodka kl.VII (magnesy i obrazki z wizerunkami świętych), Julka Antosik kl.VIII (haft diamentowy i kamienie półszlachetne), Ola Bielińska kl.VIII (haft diamentowy).

Największy aplauz publiczności zyskała Milena Brocka za swój brawurowy taniec. Wszystkich zachwyciły prace wykonane haftem diamentowym.

Na koniec zabawy uczestnicy przeglądu otrzymali upominki z rąk Pani Dyrektor Aliny Dudy.

 

Zdjęcia TUTAJ

[tekst M. Grefkowicz, zdjęcia M. Bednarek]

Ogłoszenie

Ogłoszenie

 

Od 4 kwietnia rozpoczyna się w naszej szkole

zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

i będzie trwać do 8 kwietnia.

 

Zbieramy:

- artykuły chemiczno-kosmetyczne, w tym proszki do prania, płyny do prania ręcznego

- wodę

- artykuły dla dzieci, w tym zabawki w bardzo dobrym stanie (oprócz pluszaków),

kolorowanki, kredki, pisaki, itp.

- słodycze

- artykuły spożywcze długoterminowe

- ręczniki

 

Dzięki Waszej dobrej woli możemy wspomóc tych nabardziej potrzebujących.

Z góry dziękujemy za Waszą, z głębi serca płynącą ofiarność!

 

Wyjazd do kina

31 marca uczniowie klasy V, VI, VII i VIII pojechali do Rawy Mazowieckej, by obejrzeć fim pt. "Cud Guadalupe". Wyjazd do kina zorganizował ks. Piotr Zieliński.

https://www.youtube.com/watch?v=OFCNFUwBUG0

Akcje charytatywne ósmoklasistów

Pora wybrać szkołę...

W ostatni poniedziałek 28 marca i wtorek 29 marca ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych w okolicy. W poniedziałek uczniowie wysłuchali wykładu p. Doroty Skorzyckiej na temat Zespołu Szkól w Głuchowie i ich oferty. Natomiast we wtorek ósmoklasiści wybrali się z wizytą do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej. Zwiedzili szkołę, zapoznali się z ofertą liceum na rok 2022/2023, potem odbył się mini quiz wiedzy. Uczniowie mogli w nim wygrać ocenę celującą z danego przedmiotu oraz niepytajkę jeśli wybiorą LO im M.Skłodowskiej-Curie w roku 2022/2023.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik, ucz.kl.VIII]

Pasowanie na czytelnika

25.03.2022r. odbyła się uroczystość pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej, czyli oficjalne przyjęcie ich do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki  obejrzały  przedstawienie    pt: „W świecie bajek” przygotowane przez uczniów klasy V.  W młodych aktorów wcielili się:  Anna Kowlczyk, Maja Łopatka, Adrian Kowalczyk Weronika Adamczyk, Kacper Słodki, Agata Bielińska.

 

Dzieci odgadywały  także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. Barbara Łęczycka. Uczniowie otrzymali tego dnia  pamiątkowe dyplomy i Wyprawę Czytelniczą z kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst K. Szkup]

Światowy Dzień Wody

Woda jest dobrem, z którego korzystamy codziennie, często nie zdając sobie sprawy ile wody marnujemy niepotrzebnie. Jak oszczędzać wodę? kliknij TUTAJ

 

Z okazji Światowego Dnia Wody z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Zdjęcia TUTAJ (A. Kubiak, ucz.kl.VIII)

 

Na zajęciach matematyki uczniowie klasy IV i V rozwiązywali zadania matematyczne dotyczące wody, a następnie wykorzystując publikację PKO BP pt. " Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO" dowiedzieli się, w jaki sposób możemy oszczędzać wodę. Kliknij TUTAJ

Nadchodzi wiosna...

21 marca, czyli dniu, w którym obchodzimy pierwszy dzień wiosny, uczniowie klasy II przygotowali dla całej społeczności szkolnej inscenizację pt. "Nadchodzi wiosna", poprzez którą zapoznali wszystkich z tradycjami związanymi z pierwszym dniem wiosny. Przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem "Wiosenny walczyk".

 

Fotorelacja TUTAJ


Ogłoszenie

Uwaga!

 

24 marca (czwartek) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów.


Rodziców zainteresowanych spotkaniem

z nauczycielami poszczególnych przedmiotów

zapraszamy w godz. 14:30 - 16:30

 Dzień Matematyki

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Z okazji Dnia Matematyki odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny. Materiały do przeprowadzenia Turnieju zostały udostępnione przez organizatora.

 

Turniej, w którym wzięli udział uczniowie klasy V, VI i VII przebiegał pod hasłem "Pieniądze to nie wszystko". Do każdego zadania konkursowego dołączona została prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat” pełniący rolę edukacyjną. Uczniowie podzieleni na zespoły, wybierali numer zadania spośród 24 zadań wyświetlonych na ekranie. Zadania zostały zróżnicowane pod względem punktacji (za 1 i 2 punkty).

 

Matematyczna rywalizacja była pełna emocji, gdyż można było przejąć zadanie konkurencyjnej drużyny za podwojoną liczbę punktów, co dodatkowo mobilizowało wszystkich uczniów do rozwiązywania zadań.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

 SmileMatematycznym Mistrzom gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów w matematycznych zmaganiach!

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,842,287 unikalne wizyty