Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Rowerem bezpiecznie na wakacje

3 czerwca w naszej szkole odbyła się X edycja Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem.  W Konkursie wzięły udział  3 drużyny, które reprezentowały Szkoły Podstawowe z Głuchowa,  Michowic i Wysokienic.

 
Konkurs prowadził aspirant  Marcin Kleczko z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach.
 Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów  była fundatorem wspaniałych nagród i poczęstunku. Ogromną niespodziankę sprawiła wszystkim uczestnikom Konkursu p. dyrektor Alina Duda częstując wszystkich obecnych tortem z okazji jubileuszu – bo X edycji Konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje”.

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły z Wysokienic, którą reprezentowali: Anita Sarna, Rafał Zdanowski i Radosław Bieliński.

Zdjęcia TUTAJ


SmileSerdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

[tekst i zdjęcia K. Szkup]

Konkurs języka angielskiego

3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbył się VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH CHAMPION. W konkursie brali udział uczniowie klas VI i VII z naszej gminy. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie testu, który sprawdzał znajomość gramatyki angielskiej, słownictwo oraz wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego.

 

Naszą szkołę w kategorii klasy szóstej reprezentował Seweryn Brocki, który otrzymał wyróżnienie. Natomiast Małgorzata Słodka, która startowała w kategorii klasy siódmej zajęła III miejsce.


Zdjęcia TUTAJ


SmileSerdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 

[tekst i zdjęcia M. Bednarek]


Przegląd Małych Form Artystycznych w Złotej

Ostatni dzień maja obfitował w ciekawe wrażenia, ponieważ miał miejsce IX Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych. Został zorganizowany po dwuletniej przerwie w Szkole Podstawowej w Złotej. Do udziału zostały zaproszone wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Głuchów. Hasłem przewodnim było wezwanie: „Pomagamy i wspieramy, dobro rozsiewamy”. Celem przeglądu było m.in. wskazywanie na potrzebę wzajemnego szacunku, wspierania się, wzajemnej pomocy oraz zachęcanie dzieci do prezentowania własnych uzdolnień artystycznych.

 

Uczniowie klasy ,,0”, pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Nagórki, przygotowali przedstawienie teatralne zgodne z hasłem przeglądu pt. ,,Pomagamy innym”. Składało się ono z inscenizacji wzbogaconej śpiewem i tańcem. Poziom artystyczny spektaklu w wykonaniu ,,zerowiaków” podobał się na tyle, że zdobyliśmy na tym przeglądzie II miejsce, mimo że byliśmy najmłodszą grupą wiekową wśród wszystkich uczestników. Chcielibyśmy, aby hasło przeglądu towarzyszyło nam przez całe życie.

Zdjęcia TUTAJ

[tekst J. Nagórka]

Dzień Dziecka w szkole

Dzień Dziecka to  data kojarząca się nam z radością i beztroską. W związku z tym, by uatrakcyjnić dzieciom ten dzień, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wśród nich były konkursy sprawnościowe np. wyścigi w workach, slalom z piłeczką pingpongową, rzuty do celu, turnieje klas. Za zwycięstwo w konkursach uczniowie otrzymywali nagrody. Wspaniałą atrakcją w tym dniu była ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, robienie dużych baniek mydlanych oraz możliwość poznania wyposażenia wozu strażackiego.

O bardzo bogaty poczęstunek w tym dniu zadbała Rada Rodziców.

Zdjęcia TUTAJ

[tekst i zdjęcia G. Dyśko]

XLI Konkurs Recytatorski

W dniu 17 maja  2022 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Szewczyk z kl. II, Marta Lipska z kl. IV, Maja Łopatka z klasy V i Zofia Pawlik z kl. VIII. W kategorii kl. III-IV Marta Lipska zdobyła I miejsce, w kategorii kl. V-VI miejsce I zdobyła Maja Łopatka, a w  kategorii klas VII-VIII zwyciężczynią I miejsca została Zofia Pawlik. Dzięki temu uczennice zakwalifikowały się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 27 maja 2022 r. w Skierniewicach. Zofia Pawlik za recytację wiersza K. I. Gałczyńskiego pt.” Dyrektor i pomnik” zdobyła  II miejsce a Marta Lipska III miejsce.

[tekst  G. Dyśko]

Egzaminy ósmoklasistów

W dniach 24-26 maja 2022r. odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Nasi ósmoklasiści zdają egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W tym roku do egzaminów podchodzi 20 uczniów.

 

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają wyniki egzaminu 1 lipca br.

Zdjęcia TUTAJ

Przed nami trzy dni egzaminów

Wycieczka do Łodzi

Święto Szkoły

W dniu 12 maja 2022r. odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły oraz patrona naszej szkoły, księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystość rozpoczęła się apelem, podczas którego przewodnicząca SU szkoły, Zofia Pawlik za pomocą prezentacji multimedialnej przypomniała uczniom sylwetkę Józefa Poniatowskiego oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia. Następnie odbył się quiz wiedzy dotyczący kadry nauczycielskiej w naszej szkole. W tym roku zespoły dwuosobowe z klas V – VIII odpowiadały na pytania dotyczące Ks. Piotra Zielińskiego. Zaciętą rywalizację wygrał zespół z klasy VI, w skład którego wchodzili Radosław Bieliński i Rafał Zdanowski.

W dalszej kolejności zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym dla klas I – IV pt. „Portret Naszego Patrona – Józefa Poniatowskiego”. Zwycięzcą została Lena Łopatka z kl. III. Nagrodę wyróżnienia otrzymała Sandra Jacaszek z kl. II.

Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką szkolną, podczas której uczniowie mogli degustować specjalnie przygotowane dla nich z okazji Święta Szkoły pyszne zapiekanki. Zdjęcia TUTAJ

[tekst  M. Bednarek]

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych.

 

Aby wziąć udział w akcji #mojaflaga, wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. Akcja trwa do 3 maja (do końca) dnia.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej--swietujmy-razem

Wiwat 3 maja!

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.  W tym roku zamiast uroczystego apelu postanowiliśmy zorganizować familiadę wiedzy o Polsce dla klas I-V i wiedzy o konstytucji dla klas VI-VIII. Pytania do konkursu były opracowane przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie pana S. Leśniaka. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły w kategorii klas I-III, 2 zespoły w kategorii klas IV-V oraz 4 zespoły w kategorii klas VI-VIII. Wygrani zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział!

Zdjęcia TUTAJ

[tekst  Z. Pawlik, ucz.kl.VIII, zdjęcia J. Antosik, P. Szochner]

Wygenerowano w sekund: 0.07
3,722,614 unikalne wizyty