Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

SP w Wysokienicach kolejny raz zagrała dla WOŚP

Jak co roku, wzięliśmy udział w akcji WOŚP. Z dużym zapałem, wolontariusze ruszyli, aby zbierać pieniądze "dla najmłodszych i najstarszych". Nie przeszkadzał im wiatr i chłód. Kwestowali przed kościołem parafialnym w Wysokienicach, ale także w Rawie Maz. i Skierniewicach.
Wolontariuszami w tym roku byli: Julia Stachecka, Kinga Mateja, Małgosia Aleksandrzak, Agata Szochner i Piotr Krysiak. Uczniowie nie zapomnieli o tym, aby byli dobrze widoczni po zmroku.
Zebraliśmy łączną kwotę 2013,10 zł!
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!!

SP Wysokienice w programie "Lepsza szkoła"

W Szkole Podstawowej w Wysokienicach na lekcjach matematyki od września 2007 roku realizowany jest program „Matematyka z plusem”, który proponuje GWO (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe). Obudowa programu oferuje m.in. udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA”.
W ramach projektu nauczyciele otrzymują specjalistyczne testy badające kompetencje uczniów (Sesje z plusem: Sesja nr 1, Sesja nr 2 i Sesja nr 3) i mają możliwość porównania wyników klasy z wynikami uczniów z całej Polski. Ta wiedza jest potrzebna, gdyż w naszej szkole nie ma klas równoległych i nie ma możliwości porównania wyników uczniów. Ponadto nauczyciel może na bieżąco monitorować wiadomości i umiejętności uczniów.
Po każdej Sesji nauczyciel otrzymuje raporty: ogólnopolski, klasy oraz indywidualne uczniów. W raporcie ogólnopolskim można zapoznać się ze średnimi wynikami poszczególnej klasy na tle województwa oraz Polski. W raporcie klasy znajdują się łatwości poszczególnych zadań (dają informację nauczycielowi, które zadnia wykonali uczniowie, a które sprawiły im kłopoty) oraz rozkład wyników uczniów w skali staninowej. Raporty indywidualne dla każdego ucznia stanowią informację dla rodziców uczniów (wynik ucznia na tle klasy oraz na tle wyników uczniów z całego kraju, umiejętności, które były sprawdzane w teście; w tym zadania, które wykonał uczeń w 100%).

Bożonarodzeniowe Jasełka - Spotkanie Opłatkowe

W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia zawsze w naszej szkole organizujemy Spotkanie Opłatkowe.
W tym roku szkolnym spotkanie przypadło na 19 grudnia. Szóstoklasiści pod kierunkiem ks. Waldemara Majchrowskiego wprowadzili zebranych w bożonarodzeniowy nastrój, prezentując część artystyczną pt. „Opowieść wigilijna”. Sceny pokazujące chwile tuż przed wieczerzą wigilijną przeplatały się ze scenami pokazującymi tajemnicę narodzin Dzieciątka. Publiczność śpiewała kolędy, które wkomponowane były w całość części artystycznej. Na zakończenie uczennice z klasy piątej zaśpiewały dwie kolędy.
Po odczytaniu tekstu z Pisma Świętego i wspólnej modlitwie wszyscy rozeszli się do klas, aby po podzieleniu się opłatkiem, zasiąść przy wigilijnym stole.

Finał Szkolnego Quizu Wiedzy Ekonomicznej

18 grudnia 2014 r. odbył się w naszej szkole Finał Szkolnego Quizu Wiedzy Ekonomicznej. Pierwszy etap quizu, do którego zgłosiło się 15 chętnych uczniów z klasy piątej (4 uczniów) i szóstej (11 uczniów) odbył się 5 grudnia i polegał na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na 10 pytań, z których trzy były otwarte, reszta - zamknięte i dotyczył wybranych pojęć ekonomicznych, które wcześniej były zamieszczane na blogu SKO.
Do Finału Quizu zakwalifikowało się 7 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów: Julia Szymczak, Marta Majewicz, Piotr Krysiak, Hubert Rosiński, Kinga Mateja, Julia Stachecka, Małgorzata Aleksandrzak.
W Finale quizu wzięło udział 6 uczniów. W skład Komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem quizu weszły opiekunki SKO: p. Alina Duda i p. Barbara Łęczycka.
Finaliści odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. W przypadku, gdy finalista nie udzielił odpowiedzi lub odpowiedział nieprawidłowo publiczność, w skład której weszli uczniowie klas III-VI, miała możliwość udzielenia odpowiedzi. W ten sposób uczniowie z publiczności brali aktywny udział w quizie i zyskali nagrody za prawidłową odpowiedź.
Komisja po podliczeniu punktów wyłoniła zwycięzcę, którym został Piotr Krysiak z klasy VI. Równorzędne II miejsce zajęły: Małgorzata Aleksandrzak (kl. VI) i Kinga Mateja (kl. V).
Szkolny Quiz Ekonomiczny przeprowadziła p. Beata Ulanowska – opiekunka SKO.

"Dyktando (nie tylko) dla mistrzów"

16 grudnia 2014 r. osiem uczennic z klas IV - VI wzięło udział w ogólnopolskim konkursie "Dyktando (nie tylko) dla mistrzów". Jest to konkurs organizowany przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dyktando przeprowadzane jest na trzech poziomach: klasy I-III oraz IV-VI szkół podstawowych i I-III szkół gimnazjalnych. Celem konkursu jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Składa się z dwóch części: dyktanda i testu z zasad i ćwiczeń ortograficznych.
Nasze uczennice po raz drugi stanęły w ortograficzne szranki tego właśnie konkursu. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji uczennica ówczesnej klasy VI, Sylwia Pietrzak, zajęła 11 miejsce w Polsce, a pozostałe uczestniczki również znalazły się dość wysoko w ogólnopolskim rankingu.
W tym roku startowały z klasy IV - Martyna Dyśkowska i Olga Lipska, z V - Julia Dyśkowska, Kinga Mateja, Julia Stachecka i Julia Szymczak, natomiast z klasy VI - Małgorzata Aleksandrzak (nasza wielokrotna mistrzyni gminnych konkursów ortograficznych) oraz Wiktoria Karcz.
Wyniki konkursu będą przesłane do szkoły dopiero 2 lutego, ale już dziś życzymy naszym uczestniczkom sukcesu i mamy nadzieję na ich wysokie pozycje.

Świąteczne warsztaty dla rodziców

08. 12. 2014 r. w klasie drugiej odbyły się warsztaty z udziałem rodziców.
Temat zajęć była ,,Moja wymarzona choinka’’. Warsztaty to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zajęć dydaktycznych. Warsztaty podpowiadają także, jak twórczo spędzać czas z dziećmi. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela.
Tego dnia owocem wspólnej pracy uczniów i rodziców była pięknie ustrojona choinka z motywem SKO.
W internetowej galerii zdjęć (wejście po kliknięciu m.in. na tekst obok lub na miniaturkę zdjęcia również obok tego tekstu) możecie Państwo zobaczyć wspaniałe efekty pracy dwuosobowych zespołów rodzic - dziecko.

Wycieczka do rawskiego AQUARIUM

14 listopada 2014 r. uczniowie klasy czwartej i piątej wybrali się do AQUARIUM CENTRUM FIT RAWA. Po dwugodzinnym pobycie na basenie pojechali do restauracji Da Grasso, gdzie czekała na nich gorąca pizza.
Wyjazd na basen był pomysłem piątoklasistów, którzy chcieli w ten sposób wykorzystać swoją nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł, którą wygrali w szkolnym konkursie SKO na najbardziej przedsiębiorczą klasę w szkole.
Opiekunkami uczniów były panie: Alina Duda, Barbara Peterwas i Beata Ulanowska.

11 listopada - Dzień Niepodległości

11 listopada świętowaliśmy w jak zwykle uroczyście. W szkole odbyła się akademia rocznicowa, którą przygotowali uczniowie klasy szóstej, pod kierunkiem Pana Grzegorza Winczewskiego, nauczyciela historii.
W towarzystwie Sztandaru Szkoły, w biało-czerwonym pochodzie udaliśmy się pod pomnik "W dziesięciolecie Odzyskania Niepodległości" by oddać hołd poległym w walce o niepodległość, złożyć kwiaty i zapalić znicze.
Chorągiewki na tę okazję i biało-czerwone kokardki przygotowało SKO działające w naszej szkole.

Światowy Dzień Oszczędzania

Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania obchodzonego 31 października uczniowie klasy piątej z wychowawczynią p. Beatą Ulanowską przygotowali część artystyczną wg scenariusza pt. „Złotówka do złotówki”. Gościem specjalnym tego dnia był p. Paweł Nowakowski – Dyrektor Oddziału PKO Banku Polskiego w Skierniewicach.
Po części artystycznej podsumowany został październikowy konkurs SKO na najbardziej przedsiębiorczą klasę w szkole. Dwie równorzędne nagrody otrzymały klasy: trzecia i piąta.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września odbył się szkolny Dzień Chłopca. Uczniowie klasy VI, pod kierunkiem wych. p. M. Grefkowicz, zajęli się przygotowaniem wyborów Mistera Szkoły.
Na początek wszyscy chłopcy mogli posłuchać wierszowanych i śpiewanych życzeń, w wykonaniu dziewcząt z klasy VI, a potem kandydaci z trzech klas przystąpili do walki o tytuł Mistera. A konkurencje wcale nie były łatwe – trzeba było z zawiązanymi oczami przypiąć osiołkowi ogon, obrać i pokroić cebulę, nie dać się rozśmieszyć z ustami pełnymi wody, zatańczyć z dziewczyną, przenieść spinacze z krzesła na krzesło z opaską na oczach oraz zapleść warkocz z długich włosów (każdy mógł sobie wybrać modelkę do tej konkurencji).
Nad przebiegiem zmagań czuwała powołana na początku komisja: p. Barbara Peterwas oraz przewodnicząca SU Małgosia Aleksandrzak i jej zastępca Marta Majewicz. Komisja sprawiedliwie oceniała każdy występ kandydatów, a po przeliczeniu punktów przyznała nagrody. Tytuł II Wicemistera zdobył Krystian Rosiński z kl. IV, szarfę dla I Wicemistera otrzymał Patryk Rosa z kl. V, natomiast tytuł „Mistera Szkoły 2014” przypadł w udziale Tomkowi Fastynowi z kl. VI.
Po wyborach wszyscy doskonale bawili się na dyskotece, a chętni głodni mogli posilić się przygotowanym przez członków SKO poczęstunkiem.

II Wojewódzki Slalom Matematyczny

25 i 26 października odbył się w Brzezinach II Wojewódzki Slalom Matematyczny, tym razem pod hasłem „Matematyka Mnoży Możliwości”. Każda szkoła z województwa łódzkiego mogła zgłosić 2 swoich reprezentantów. W rozstrzygnięciu konkursu przewidziano jedynie zwycięskiego finalistę i wyróżnienie.
Pierwszy dzień konkursu odbywał się w budynku Gimnazjum im. W.S. Reymonta w Brzezinach, gdzie po matematycznych zabawach integracyjnych, konkursowicze przemierzali 10 sal, w których losowali praktyczne zadania z matematyki. Sale nazywały się np. kraina wody, kraina ognia, algebra, sklep, datolandia, poczta, kraina liczaków, kraina logiki.
Drugi dzień konkursu, który odbył się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach i przygotowany został wg motywu Show TV pt."Eureko, ja to wiem!". Podczas tego etapu najlepsi uczestnicy w danej kategorii (czyli klasy 4, 5 lub 6) odpowiadali na 10 pytań (lub zadań praktycznych), które były wyświetlane na ekranie. Uczestnicy odpowiadali na pytania na swoich pulpitach (na laptopach przygotowanych przez organizatorów). Wszyscy pozostali uczestnicy oraz ich opiekunowie zasiadali na widowni.
Szkołę z Wysokienic tym razem reprezentowały dwie piątoklasistki: Julia Dyśkowska i Marta Majewicz. Obie dziewczynki brały udział w Finale, gdyż znalazły się w 7 najlepszych piątoklasistów.
Żadnej nie udało się wygrać, ale sam udział w Finale jest już ogromnym dla nich wyróżnieniem. Dziewczynki otrzymały dyplom finalistki.

Wyniki z II Wojewódzkiego Slalomu Matematycznego znajdują się na stronie oficjalnej stronie konkursu: http://konkurs.imath.pl/

Zdjęcia z I dnia konkursu można zobaczyć na stronie równieżna stronie www konkursu

Zdjęcia z II dnia konkursu znajdują się także na stronie www konkursu

Na naszej stronie w dziale "Filmy video" możecie również zobaczyć film z konkursu.
Film jest dostępny również na stronie organizatora konkursu
Wygenerowano w sekund: 0.04
460,820 unikalne wizyty