Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

BAL NOWOROCZNY

27 stycznia  uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokienicach wraz z rodzicami, babciami, nauczycielami oraz absolwentami naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w balu noworocznymGośćmi specjalnymi tego wyjątkowego dnia byli: Wójt Gminy Głuchów- pan Andrzej Kowara, ks. proboszcz Wiesław Wasiński oraz p. Teresa Czyżewska – nauczycielka, która pracowała w naszej szkole.


Gości i wszystkich zebranych powitała p. dyrektor Alina Duda. Następnie p. wójt Andrzej Kowara został poproszony o wręczenie dyplomów „WZOROWEGO UCZNIA” i „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA”. P. dyrektor Alina Duda wręczyła serduszka Zuzi Karcz i Kasi Karcz - wolontariuszkom, którym udało się zebrać najwięcej pieniędzy podczas kwesty na rzecz WOŚP.

 

Wszyscy zebrani goście obejrzeli różnorodny  program artystyczny.  Sala gimnastyczna, w której odbywał się bal, została udekorowana zgodnie z tematyką wolontariatu, który jest hasłem przewodnim bieżącego roku szkolnego. Za dekorację sali odpowiedzialna była klasa VI i klasa III wraz z wychowawcami.  

Jako pierwsi na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie zerówki, którzy pod kierunkiem pań: Grażyny Bielińskiej i Emilii Hac przygotowali inscenizację ze specjalną dedykacją dla babć i dziadków.  Drugi występ zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej. Zaśpiewali oni piosenkę pt. „Walczyk na ślizgawce”. Do występu dzieci przygotowała wychowawczyni, pani Katarzyna Szkup. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy drugiej, którzy przedstawili układ taneczny „Let it snow” w choreografii p. Barbary Łęczyckiej i p. Pauliny Kulińskiej. Kolejny występ taneczny do utworu „Łobuziaki w domu” zaprezentowali trzecioklasiści pod kierunkiem p. Anny Dominiak. Z kolei uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem p. Piotra Majewicza zatańczyli do piosenki Natalii Nykiel pt. „Total błękit”.

Piątoklasiści z udziałem koleżanki z klasy siódmej wystąpili w przedstawieniu pt. „Czarownica Higienica”. Do występu uczniów przygotowała p. Beata Ulanowska. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali „Familiadę” wyreżyserowaną przez p. Małgorzatę Grefkowicz. Ostatni występ należał do siódmoklasistów, których przygotowała p. Joanna Tołżewska. „Królewna Śnieżka – Snow White” - było to ciekawe przeniesienie publiczności do świata baśni, ale także była to porządna lekcja języka angielskiego.


Konferansjerkę prowadziły Zuzanna Karcz i Oliwia Krocz. Autorem konferansjerki była pani Grażyna Dyśko.


Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i absolwentami uczestniczyli w zabawie tanecznej, którą prowadził DJ Czarny. O pyszny poczęstunek zadbała Rada Rodziców.

W trakcie balu były zbierane datki na operację dla syna p. Moniki Szewczyk- absolwentki naszej szkoły. W ramach tej akcji były również malowane twarze i włosy.

 

Smile Dziękujemy Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek oraz wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję charytatywną.

 

Smile Dziękujemy Stowarzyszeniu Małe Pociechy za sfinansowanie materiałów plastycznych przeznaczonych na dekorację sali gimnastycznej.

 


Najlepsi uczniowie

27 stycznia na balu noworocznym  p. Andrzej Kowara – Wójt Gminy Głuchów wręczył nagrody w postaci dyplomów „WZOROWEGO UCZNIA” . Dyplomy te otrzymali najlepsi uczniowie, którzy w I półroczu osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz uzyskali wzorową ocenę zachowania.

 

Nagrody zdobyły: Zofia Pawlik z klasy czwartej, Lilianna Koczywąs i Zuzanna Karcz z klasy szóstej oraz Olga Lipska  i Agata Walas z klasy siódmej.

 

Pan Wójt  wręczył również dyplom „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA” uczniowi, który  w I półroczu wypożyczył najwięcej książek. Najlepszym czytelnikiem został Szymon Klimczak z klasy drugiej.

Imprezka z DJ'em

24 stycznia odbyła się kolejna w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Tym razem prowadzący audycję zaproponowali wspólną zabawę taneczną przy dźwiękach znanych i lubianych utworów muzycznych.

Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów przed zimowymi feriami w dniu 23.01.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawicieli policji.

 

W naszej szkole gościła aspirant Małgorzata Białkowska z Wydziału dla Nieletnich w Skierniewicach oraz młodszy aspirant Hubert Sobieszek.

 

Prelekcja odbyła się w dwóch grupach – dla uczniów klas I-III i  IV-VII. Funkcjonariuszka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

 

Pani aspirant rozmawiając z uczniami klas starszych, w ciekawy sposób wyjaśniał im czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą. Podczas rozmów z uczniami pani policjant przedstawiała jakie zagrożenia niesie długie korzystanie z komputera oraz jakie są zasady dobrego zachowania w Internecie czyli tzw. „netykieta”. Na zakończenie spotkania życzyła wszystkim uczniom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

[K. Szkup]

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 19 stycznia 2018 r. dzieci z zerówki i przedszkola w Szkole Podstawowej w Wysokienicach  zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.


 Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyń recytowały wiersze, śpiewały piosenki, i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.

 

   Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom prezenty i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


   Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

[E. Hac]

XXVI finał WOŚP

14 stycznia nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w kwestę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwestowały uczennice klasy szóstej: Natalka Popek, Zuzia Karcz, Weronika Kowalczyk, Ania Bielińska i Kasia Karcz. Koordynatorem akcji była p. dyrektor Alina Duda.


Celem tegorocznego finału WOŚP  było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.


Dziewczynki kwestowały przed kościołem parafialnym (wszystkie dziewczynki) i sklepem w Wysokienicach, w Rawie Mazowieckiej (Zuzia i Kasia) oraz sklepem w Skoczykłodach (Weronika).

 

Kolejnego dnia odbyło się liczenie zebranych pieniędzy. Wynik tegorocznej kwesty to: 3257,89 złotych i 0,77 euro. Najwięcej pieniędzy zebrała Zuzia – 823,50 złotych i 0,15 euro.

 

SmileBrawa dla naszych wolontariuszek! Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Dzień Wolontariusza

11 stycznia z okazji Dnia Wolontariusza odbył się apel, na którym Zuzanna Karcz przybliżyła zebranym ideę wolontariatu oraz przypomniała akcje charytatywne, które zostały już przeprowadzone w tym roku szkolnym.

 

Wolontariat to praca nieodpłatna i dobrowolna. Wykonuje się ją na rzecz innych osób. Wykracza ona poza koleżeńskie przysługi. Wolontariusz pomaga z potrzeby serca, nie licząc na żadne korzyści materialne ze swojej pracy.Wolontariusze dzięki swojej pracy czują się potrzebni, czują satysfakcję, że przyczynili się do czegoś dobrego.

 

 

W skład Rady Wolontariatu, który działa w ramach Samorządu Uczniowskiego wchodzą  dziewczęta z klasy szóstej: Katarzyna Karcz, Natalia Popek, Weronika Kowalczyk, Zuzanna Karcz  oraz klasy siódmej:  Agata Walas, Natalia Dziąg, Oliwia Krocz,  Kinga Matysek, Zuzanna Walas i Natalia Krysiak.

 

W tym roku szkolnym zostały przeprowadzone następujące akcje charytatywne: przedświąteczna wizyta u osób samotnych, słodki upominek dla wychowanków Domu Dziecka, akcja "Góra Grosza".

 

O apelu dotyczącym wolonatriatu przeczytać można również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/dzien-wolontariusza-w-naszej-szkole/

Cuda przy żłóbku

„(…)Cuda czasem się zdarzają,

Ale ich nie zauważają

Ludzie w świecie i wy tutaj.

Czy ktoś cudu dzisiaj szuka?

Czy te cuda gdzieś istnieją,

Czy są wieczną wciąż nadzieją,

A może to tylko marzenia?(…)”


22 grudnia szóstoklasiści pod kierunkiem ks. Rafała Nawrockiego wprowadzili zebranych w bożonarodzeniowy nastrój, prezentując część artystyczną pt. „Cuda przy żłóbku”. Kolędy wkomponowane były w całość części artystycznej. Gra aktorów zachwyciła widzów. Za trud przygotowania jasełek zebrali gromkie brawa.

 

Obsada: Maryja: Ania Bielińska; Józef: Rafał Kozłowski; Aniołowie: Natalka Popek, Natalka Brocka, Lilka Koczywąs, Kasia Szochner; Pasterze: Marcin Fastyn, Karol Lipski, Mateusz Tracz, Dawid Zdanowski; Chłopiec: Kamil Kowalczyk; Mama: Weronika Kowalczyk; Narrator: Kasia Karcz, śpiew: Zuzia Karcz.


Na zakończenie dwoje uczniów zaprezentowało swoje talenty muzyczne: Zosia Pawlik zagrała kolędy na gitarze, a Tomek Bieliński - na keyboardzie.

Dyrektor Szkoły- p. Alina Duda złożyła bożonarodzeniowe życzenia, po czym wszyscy rozeszli się na spotkanie opłatkowe do swoich klas, by podzielić się opłatkiem i zasiąść przy wigilijnym stole.

Gdy przyjdzie Mikołaj

20 grudnia odbyła się kolejna audycja muzyczna w tym roku szkolnym. Tym razem gościliśmy p. Kamilę Jaskrowską i p. Michała Mikulskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w przepięknym jazzowym wykonaniu p. Kamili.

 

Artyści jazzowi posługują się w znacznym stopniu improwizacją. Urozmaicają linię molodyczną poprzez przedłużanie dźwięków w sposób trudny do zapisania. Jazz pozwala na dowolną interpretację utworu.

 

Świątecznych piosenek w wykonaniu p. Kamili można wysłuchać www.youtube.com/watch?v=zvgOmmQKgqE

Wycieczka do Łodzi

12.12.2017r. chętni uczniowie z klas IV – VII pojechali na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu była międzynarodowa wystawa „ENERGIA UMYSŁU”, która pokazuje dzieła mistrza włoskiego renesansu – Leonarda da Vinci. Był on malarzem, rzeźbiarzem, architektem, konstruktorem, fizykiem, chemikiem, badaczem i wynalazcą. Fascynował go ruch i wszystko, co ten ruch powoduje. Na wystawie uczniowie nie tylko oglądali eksponaty, lecz także grali w gry edukacyjne.

 

Następnie udali się do eksperymentarium, gdzie mogli się przekonać doświadczalnie, jak działają prawa fizyki, np. jak powstaje wir wodny, jak rozchodzą się fale dźwiękowe albo jak przez ciało człowieka płynie prąd. Każdy mógł wykonać doświadczenie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i  zadowolić swoją ciekawość.

 

Na koniec uczestnicy wycieczki pojechali do sali trampolin, w której sprawdzali, jak działa siła grawitacji ;). Podskoki, wyskoki, zeskoki i inne skoki z pewnością zaspokoiły potrzebę ruchu i usatysfakcjonowały nawet najbardziej ruchliwych uczniów.

Była to bardzo pouczająca i jednocześnie rozrywkowa wycieczka. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni.

[M. Grefkowicz]

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

 8 grudnia gościliśmy w naszej szkole „Grupę Zaelektryzowani", którzy poprowadzili niecodzienną lekcję pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”.

 

Lekcja była poprowadzona bardzo przystępnie dla uczniów z dużą dawką humoru. Uczniowie zobaczyli niezwykłe eksperymenty. Nie zabrakło ognia, piany i wybuchów. W pokazie w sposób czynny brali udział wybrani uczniowie.

 

Celem spotkania poza zabawą było przekazanie wiedzy z zakresu fizyki i chemii w nietypowy i ciekawy sposób. Lekcja wszystkim bardzo się podobała.

Wygenerowano w sekund: 0.04
512,088 unikalne wizyty