Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p. Alina Duda. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody: za wyróżniające się wyniki w nauce i zachowaniu w klasach I-III, za świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 4,75 i więcej, za pracę PCK oraz LOP. Dyrektor Szkoły wręczyła także statuetki „Wiktorie 2017/2018” dla wybitnych uczniów z poszczególnych przedmiotów. SponsoremWiktorii” jest SKO działające w naszej szkole. Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

 

Pan Piotr Majewicz przedstawił zebranym największe osiągnięcia sportowe w roku szkolnym oraz wręczył nagrody uczniom, którzy w znaczący sposób wpłynęli na wysokie wyniki sportowe naszej szkoły. Nagrody sportowe ufundowała Rada Rodziców. Pani Beata Ulanowska wręczyła nagrody za czytelnictwo, a pani Katarzyna Szkup za pracę w sklepiku szkolnym.  

 

W tym roku szkolnym zostały wprowadzone dwa nowe tytuły i związane z tym nagrody: tytuł Pracusia Roku oraz Wolontariusza Roku. PRACUSIEM ROKU została Katarzyna Szochner z klasy VI, natomiast WOLONTARIUSZEM ROKU - Zuzanna Karcz z klasy VI.

 

Na zakończenie uroczystości wszyscy pożegnali p. Marię Stachecką oraz księdza Rafała Nawrockiego, którzy zakończyli pracę w naszej szkole.

Wycieczka do Lipiec Reymontowskich

20 czerwca uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę do Lipiec Reymontowskich. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. Władysława Stanisława Reymonta oraz Muzeum Czynu Zbrojnego.

 

Muzeum Regionalne udostępnia zwiedzającym różnorodne eksponaty z dziedziny historii i kultury materialnej Lipiec i sąsiednich miejscowości, a także pamiątki związane bezpośrednio z postacią Władysława St. Reymonta. Większość zgromadzonych eksponatów muzealnych prezentowana jest w ramach stałej wystawy "Tradycje lipieckie". Stałą wystawę obecnie uzupełnia ekspozycja czasowa pt. „Gmina Głuchów. Historia i współczesność”. Wystawa zawiera eksponaty m.in. ze zbiorów Urzędu Gminy, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, OSP. Orkiestry Dętej w Głuchowie.

 

Muzeum Czynu Zbrojnego zawiera prywatne zbiory militariów związane z historią walk o niepodległość w rejonie Lipiec Reymontowskich i najbliższej okolicy. Celem muzeum jest pokazanie udziału mieszkańców gminy w II wojnie światowej oraz martyrologii wsi polskiej.

W polskich rytmach

20 czerwca 2018 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „W polskich rytmach’’. Gościem audycji był pan Michał Makulski, który grał na akordeonie.

 

Podczas audycji uczniowie dowiedzieli się o tańcach narodowych. Tańce narodowe to polskie tańce ludowe, które rozpowszechniły się na terenie całej Polski. W trakcji audycji uczniowie brali czynny udział tańcząc pod kierunkiem pani Ewy Bartkiewicz poloneza, kujawiaka i krakowiaka.

Dni regionalne w naszej szkole

Happening siódmoklasistów

W dniu 15.06.2018r. w naszej szkole odbył się happening zorganizowany przez klasę siódmą „Wpływ używek na zdrowie człowieka”. Na początku zwołaliśmy wszystkich uczniów przechodząc z klasy do klasy i wykrzykując hasła takie jak „mamo, tato przy mnie nie pal!” czy „Zostaw energetyki, poucz się matematyki!”.

 

Następnie na boisku przedstawiliśmy skutki nałogów. Powiedzieliśmy również jaki jest skład niektórych substancji uzależniających. Na koniec podziękowaliśmy wszystkim za uwagę i powróciliśmy do klas powtarzając wcześniej podane hasła.

 

[uczniowie klasy VII]

Jak nie czytam, jak czytam!

8 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”, która została wyznaczona na godzinę 10:00. O tej godzinie uczniowie siedząc po turecku na trawie uformowali litery wyrazu CZYTAMY! (litera przypadająca na daną klasę została wylosowana wcześniej). Napis został sfotografowany z góry.

 

Uczniowie głośno przeczytali jednocześnie 5 zdań z książek, które przynieśli ze sobą. Następnie p. Małgorzata Grefkowicz przeprowadziła zabawę „żywa rzeźba” (oddzielnie każda z  klas formowała z siebie rzeźbę). Każdy z uczniów za udział w akcji otrzymał soczek ufundowany przez Radę Rodziców.

 

Ostatnim punktem zaplanowanej akcji było nagrodzenie uczniów, którzy przebrali się adekwatnie do okładki książki, którą przynieśli ze sobą. Słodkie nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Akcję przeprowadziła biblioteka szkolna.

Apel sportowy

5 czerwca odbył się apel, na którym p. dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody laureatom szkolnych zawodów w tenisa stołowego. W zawodach wzięli udział uczniowie klas starszych w kategorii klas IV-VI i klasy VII oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

 

W kategorii klas IV-VI dziewczęta: I miejsce – Zuzia Karcz, II miejsce – Natalka Popek, III miejsce Jagoda Walas. W kategorii klas IV-VI chłopcy – I miejsce Bartek Dziąg, II miejsce Karol Stachecki, III miejsce Kamil Dyśko.

W kategorii klasy VII dziewczęta – I miejsce Natalka Dziąg, II miejsce Kinga Matysek. W kategorii klas VII chłopcy – I miejsce Adrian Lipski, II miejsce Kamil Kowalczyk, III miejsce Krystian Rosiński. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 

Największym sukcesem w zawodach sportowych naszej szkoły było zajęcie IV miejsca w Finale Wojewódzkim LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w kategorii chłopców. Gratulujemy!

Najlepszy sportowiec i najlepsza sportsmenka 2017/2018

Co roku z okazji Dnia Dziecka i Sportu przyznawane są dyplomy i nagrody najlepszym sportowcom kończącego się roku szkolnego. W tym roku wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca podczas festynu rodzinnego.  Nagrody wręczyła p. dyrektor Alina Duda i p. Piotr Majewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

 

Decyzją Rady Pedagogicznej najlepszymi sportowcami i sportsmenkami roku szkolnego 2017/2018 zostali - w klasie pierwszej: Aleksander Krysiak i Weronika Antosik, w klasie drugiej: Rafał Zdanowski i Lidia Popek, w klasie trzeciej: Szymon Kowalczyk i Magdalena Słodka, w klasie czwartej: Maciej Wilczak i Aleksandra Kubiak, w klasie piątej: Bartłomiej Dziąg, Kamil Dyśko i Kamila Ciach, w klasie szóstej: Kamil Kowalczyk i Zuzanna Karcz i w klasie siódmej: Patryk Lesiak, Oliwia Krocz i Olga Lipska. Gratulujemy!

 

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Festyn Rodzinny 2018

3 czerwca odbył się festyn w związku z Dniem Dziecka i Dniem Rodziny, a nasze tegoroczne hasło to JAK TO DOBRZE, ŻE JESTEŚ.


Dyrektor Szkoły Alina Duda powitała zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na naszą uroczystość. Część artystyczną rozpoczęły „Wysokińskie paninecki” piosenkami ludowymi: „Na piosecku”, „W moim łogródecku”, „A mioł raz ojciec”, „Zieluna murawka”, „Lipka” i „Siedym kuni”. Następnie w wykonaniu Tomka Bielińskiego z kl. V wysłuchaliśmy instrumentalnej wersji dwóch popularnych utworów: „Miłość w Zakopanem” i „Despacito”.  Uczniowie klasy III pod opieką pani Anny Dominiak zaśpiewali dwie piosenki: „Dzień taty jest w czerwcu” i „Bo rodzina to rodzina”. Natomiast uczniowie klasy V, z pomocą starszej koleżanki, pod kierunkiem pani Beaty Ulanowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Jak to dobrze, że jesteś”. Z piosenkami dla najmłodszych wystąpił zespół „Maribella” ze Skierniewic.

 

Po występach artystów przystąpiliśmy do wręczenia dyplomów i nagród najlepszym sportowcom w każdej klasie.

Później był już czas na zabawę i rozgrywki sportowe. Były to m.in. tańce integracyjne, malowanie twarzy, formowanie balonów, konkurs plastyczny, pokaz motocykli, zjeżdżalnie, stoiska z ciastem, napojami, lodami, grillowaną kiełbaską i kaszanką, miodem z pasieki państwa Wielanków i inne atrakcje. Wśród dyscyplin sportowych odbyły się rozgrywki dla chętnych w: - rzutach do tarczy, - żonglerce, - strzałach na bramkę, torze przeszkód, chodzeniu na szczudłach, wspinaniu się na ściankę. Zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali drobne nagrody.

Wszystko to przygotowali na tegoroczny festyn nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły, szczególnie Rada Rodziców z przewodniczącą p. Anetą Kowalczyk, przy dużym udziale sponsorów.

 

[M. Grefkowicz]


VII Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych

31 maja w szkole Podstawowej w Złotej odbył się VII Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych. W tym roku naszą szkołę reprezentowała klasa druga przygotowana przez p. Barbarę Łęczycką. Uczniowie za udział w przeglądzie otrzymali okolicznościową statuetkę.

Rowerem bezpiecznie na wakacje

VIII edycja konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje” już za nami. 30.05.2018r.do konkursu przystąpiło 5 drużyn, które reprezentowały swoje szkoły z Gminy Głuchów. Uroczystego otwarcia dokonała p. dyrektor Alina Duda, życzyła wszystkim sukcesu, zapraszała także do doskonalenia umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze na Miasteczku Ruchu Drogowego - sąsiednie szkoły.

 

Miło nam było gościć w naszych murach policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach, aspiranta Marka Kaczubę i aspiranta Romana Supła, którzy przeprowadzili konkurs i wyłonili zwycięski zespół. Z ogromną radością informujemy, że dziewczęta z naszej szkoły w składzie Agata Walas, Kinga Matysek i Olga Lipska zdobyły I miejsce. Drużynę  do konkursu przygotowała p. Beata Ulanowska. Gratulujemy!

 

Poczęstunek i nagrody ufundowała Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów.

[K. Szkup]

Wygenerowano w sekund: 0.02
679,801 unikalne wizyty