Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień Nauczyciela 2017

12 października odbyła się uroczysta akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3 pod kierunkiem pani Anny Dominiak oraz Tomasz Bieliński - uczeń klasy piątej, który przygotował oprawę muzyczną.  Młodzi artyści piosenką i wierszem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku  nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie. W dowód wdzięczności wręczyli wszystkim piękne kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.

Z okazji tego święta Dyrektor Szkoły p. Alina Duda wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom: p. Barbarze Łęczyckiej i p. Beacie Ulanowskiej.

 

Smile Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Niepedagogiczni dziękują Radzie Rodziców za piękne kwiaty, życzenia i słodki poczęstunek.

 

O tym, jak świętowalismy w Dniu Nauczyciela można przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/den/ 

Idźcie naprzód z nadzieją

9 października obchodziliśmyw naszej szkole XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźcie naprzód z nadzieją". Podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem ks. Rafała Nawrockiego, mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o wielkim człowieku, jakim był święty Jan Paweł II.

Dziewczynki z klasy siódmej: Natalia Dziąg i Kinga Matysek sprzedawały ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. Wszystkie słodkości były tak pyszne, że rozeszły siębardzo szybko. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciasta zostaną przezkazane na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wsperajacy uczniów zdolnych z mniej zamożnych rodzin.

Smile Dziękujemy wszystkim mamom za przepyszne ciasta.

Nasze podziękowania kierujemy do: p. Lidii Adamczyk, p. Bożeny Wielanek, p. Anety Kowalczyk, p. Joanny Bielińskiej, p. Joanny Sarny, p. Beaty Winiarskiej, p. Edyty Woickiej, p. Anny Dyśko, p. Agnieszki Karcz i p. Anny Dziąg.

 

O "słodkiej akcji" na rzecz Fundacji można przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/idzcie-naprzod-z-nadzieja/

Talent Show

4 października 2017r. klasy VI i VII wraz z opiekunami wyjechały do teatru w Rawie Mazowieckiej.

        Na początku poszliśmy na 10 min. do galerii handlowej na szybkie zakupy. Następnie już udaliśmy się do MDK-u na spektakl pt . "Talent  Show". Brali w nim udział również uczniowie ze wszystkich przybyłych szkół. Z naszej szkoły na przykład aktorem w roli mima była Zuzanna Karcz. Kinga Matysek i Karol Lipski zmagali się z łamańcami językowymi. Dawid Zdanowski i Natalia Krysiak układali ruch sceniczny w fantastycznych kostiumach. Wszyscy wypadli znakomicie. Z naszych występów powstanie nagranie teledysku do piosenki utalentowanego Bartka Daryło i będziemy mogli obejrzeć się w tym videoclipie. Spektakl zakończył się naszym "udziałem" w koncercie Bartka Daryło. Przed powrotem oczywiście odwiedziliśmy Mc'Donald. 

    Ta wycieczka udała się doskonale, spektakl był ekscytujący, odkryliśmy swoje talenty. 

 

[Zuzanna Karcz, Natalia Popek, Natalia Brocka i Marcin Fastyn] 

Odblaskowe Pierwszaki 2017

2 października w ramach akcji "Odblaskowe pierwszaki" gościliśmy starszego sierżanta Marcina Kleczkę z Komendy Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach. W trakcie spotkania z uczniami, którzy dopiero rozpoczęli swoją szkolną edukację, i dziećmi z klasy zerowej funkcjonariusz omówił zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru oraz roweru po zmroku, dzięki prelekcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspólne spotkanie z uczniami było również doskonałą okazją do przybliżenia zawodu policjanta oraz przekazania informacji o tym, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo. Na zakończenie spotkania, aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, każde z nich otrzymało od policjanta ledowo-odblaskową zawieszkę. Spotkanie z policjantem zorganizowała pani Katarzyna Szkup.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja, której koordynatorem w szkole jest p. Beata Ulanowska, ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas starszych przypominali sobie trudne przykłady z mnożenia w grze „Piłkarz – matematyk” oraz „Królowa skakanki”. Konkurencje przeprowadził p. Piotr Majewicz- nauczyciel wychowania fizycznego. Wreszcie nadszedł 29 września – VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Komisja Egzaminacyjna w składzie: Zuzanna Karcz, Anna Bielińska, Lilianna Koczywąs, Olga Lipska i Agata Walas, sprawdzała „tabliczkową wiedzę” podczas krótkiego egzaminu, do którego podchodzili uczniowie klas IV –VI oraz nauczyciele i rodzice uczniów. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz otrzymywał naklejkę z napisem „ Jestem EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA”. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”. Podsumowaniem VII WMTDay był apel, na którym p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody laureatom konkurencji sportowych połączonych z tabliczką mnożenia. Sponsorem nagród było SKO działające w naszej szkole.

 

O VII WMTDay w naszej szkole możesz przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/vii-swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-w-naszej-szkole/

Dzień Chłopca 2017

W tym roku z okazji Dnia Chłopca klasa VI zorganizowała wybory „Mistera Szkoły”. 28 września zebraliśmy się na głównym korytarzu, gdzie powitała wszystkich przewodnicząca SU Zuzia Karcz. Ona też złożyła chłopcom i panom piękne życzenia. Kasia i Natalka przedstawiły typy chłopaków, a byli to między innymi: luzak, mięśniak, wesołek, sportowiec. Następnie do zmagań przystąpili kandydaci walczący o tytuł i nagrody. Konkurencje były zabawne i publiczność również świetnie się bawiła. Chłopcy musieli się wykazać sprawnością fizyczną oraz pomysłowością. Ostatecznie komisja (w składzie: pani Alina Duda – Dyrektor Szkoły, pani Joanna Tołżewska – opiekun samorządu oraz Oliwia Krocz – zastępca przewodniczącej samorządu) zdecydowała, że tytuł „Mister Szkoły 2017” otrzymał Paweł z kl. VII, pierwszym Wice-Misterem został Maciek z kl. IV, a drugim Wice-Misterem Adrian z kl. I. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, która zapewniła też słodki upominek dla każdego chłopca. Natomiast od SKO chłopcy otrzymali ołówki i zeszyty. SKO zadbało także, aby nikt w tym dniu nie był głodny, toteż kolejka do „okienka” nie miała końca. Wszystkim pysznie smakowało. A potem można było kalorie „wyskakać” w czasie dyskoteki zorganizowanej przez SU. Bawiliśmy się wyśmienicie.

[Małgorzata Grefkowicz] 

 

O obchodach Dnia Chłopca możesz przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/dzien-chlopaka-z-sko/

Cyrk O'Bimbolando

 28 września chętni uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie cyrkowe w wykonaniu artystów z cyrku O'Bimbolando. Sztuczki z hula-hop, żonglerka, sztuczki z pieskiem oraz taniec z wężem wywołały zachwyt i uśmiech na dziecięcych twarzach:) Odważni uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w wybranych sztuczkach cyrkowych pod czujnym okiem artystów. Artyści cyrkowi dostarczyli uczniom dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru. Mamy nadzieję, że nas jeszcze odwiedzą.

Na leśnym rogu

27 września odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „Na leśnym rogu”. Audycje muzyczne, podobnie jak w ubiegłym roku, co miesiąc będzie organizować Artystyczna Agencja Muzyczna Art-ES z Pabianic.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o waltorni - potocznie zwanej rogiem oraz wysłuchali utworów granych na tym instrumencie. Waltornia to muzyczny instrument dęty blaszany. Do tej samej rodziny instrumentów należą m.in. trąbka, puzon oraz tuba. Zbudowana jest z wąskiej metalowej rurki zwiniętej w spiralę- z jednej strony zakończonej ustnikiem, a z drugiej szeroką czarą głosową. Instrument pochodzi z Francji i jest potomkiem rogu myśliwskiego. W Europie rogi używane były podczas polowań.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


4 września o godzinie 9:00 zadzwonił pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Szkoły p. Alina Duda powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przybyłych na tę uroczystość. Następnie przedstawiła zebranym nauczycieli, którzy od 4 września rozpoczynają pracę w naszej szkole oraz odczytała list pani Minister Edukacji Narodowej. Na zakończenie Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom pracowitości i uśmiechu w codziennych szkolnych zmaganiach. Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzyła cierpliwości, pozytywnej energii i radości z pracy w Szkole Podstawowej w Wysokienicach. Rodzice usłyszeli życzenia dumy i radości z osiągnięć swoich pociech. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się na pierwsze klasowe spotkanie w nowym roku szkolnym.

Zakończenie roku


23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p.Alina Duda. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów,rodziców, pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody: za średnią 4,5 i więcej, za świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 4,75 i więcej, za pracę PCK oraz LOP, za osiągniecia sportowe. Dyrektor Szkoły wręczyła także statuetki „Wiktorie2016/2017” dla wybitnych uczniów z poszczególnych przedmiotów. „Wiktorie” otrzymali: tytuł „Mistrza Mowy Polskiej” z klasy V- Lilianna Koczywąs, z klasy VI - Olga Lipska. , tytuł „English Champion” z klasy V – Lilianna Koczywąs, z klasy VI – Oliwia Krocz, tytuł „MATbohater” z klasy V – Lilianna Koczywąs, z klasy VI- Natalia Krysiak, tytuł „Najlepszy Przyrodnik” z klasy V – Lilianna Koczywąs, z klasy VI – Olga Lipska, tytuł „Najlepszy Historyk” z klasy V- Lilianna Koczywąs, z klasy VI – Oliwia Krocz, tytuł „Najlepsza Sportsmenka” – Agata Walas z klasy VI oraz „Najlepszy Sportsmen” Adrian Lipski również z klasy VI. SponsoremWiktorii” jest SKO działające w naszej szkole. Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Pani Joanna Tołżewska wręczyła dyplomy uczniom z klasy VI za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim. Pani Beata Ulanowska wręczyła nagrody za czytelnictwo, a Pani Katarzyna Szkup za pracę w sklepiku szkolnym.W tym roku szkolnym uczniowie klasy VI otrzymali świadectwa promujące do klasy VII zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Dni Regionalne


Cyklicznie, co roku w naszej szkole obchodzone są Dni Regionalne. 22 czerwca , uczniowie klasy II, pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Dominiak przygotowali przedstawienie pt. ,,Już kapusty pełna beczka’’, którego celem było przybliżenie dawnej tradycji kiszenia kapusty. Następnie poszczególne klasy zaśpiewały dowolną pieśń ludową. W czasie tej uroczystości miło nam było gościć p. Lecha Kowarę, Sekretarza Gminy Głuchów i p. Agnieszkę Burzyńską, Inspektor ds. Oświaty.
Wygenerowano w sekund: 0.07
415,704 unikalne wizyty