Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Najlepsi uczniowie w I półroczu

2 lutego na balu noworocznym  p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody w postaci dyplomów „WZOROWEGO UCZNIA” . Dyplomy te otrzymali najlepsi uczniowie, którzy w I półroczu osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz uzyskali wzorową ocenę zachowania.

 

Nagrody zdobyły: Magdalena Bisińska z klasy czwartej, Zofia Pawlik z klasy piątej, Zuzanna Karcz z klasy siódmej oraz Olga Lipska i Kinga Matysek z klasy ósmej. Gratulujemy!

Bal Noworoczny 2019

2 lutego odbył się Bal Noworoczny 2019 pod hasłem: Stop cyberprzemocy!  O piękną dekorację sali zadbali wychowawcy i uczniowie klasy III i VIII. Materiały ufundowało Stowarzyszenie Małe Pociechy.

Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie zerówki, którzy zaśpiewali piosenkę „Karnawałowy bal”. Uczniowie kl. I przedstawili „Taniec lalek”, a drugoklasiści zatańczyli czaczę. Uczniowie klasy III zaprezentowali Zumbę Kitz-Toka-Toka. Czwartoklasiści wystawili inscenizację pt. „Dar czterech wróżek”. Z kolei piątoklasiści zatańczyli poloneza. Następnie uczniowie klasy VI wystąpili w przedstawieniu „Mikołajowa pomyłka”. Siódmoklasiści przygotowali program „Kocham Cię Polsko!”, a uczniowie klasy VIII zaśpiewali piosenkę „Szukaj mnie”.

 

Po części artystycznej dalszą zabawę poprowadził didżej "Majkel". O pyszny poczęstunek zadbała Rada Rodziców. Jedną z atrakcji było malowanie twarzy, którą zapewniło SKO.

[zdjęcia K. Karcz, ucz. kl. VII]

SmileDziękujemy p. Dariuszowi Lipskiemu za wykonanie fotobudki.

Głuchowskie kolędowanie

 W niedzielę 27 stycznia w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Głuchowie odbyło się już po raz 16. gminne kolędowanie „Z kolędą i dobrym słowem…”. Po mszy odprawionej przez księdza proboszcza rozpoczął się przegląd kolędujących. Każda szkoła miała swoich reprezentantów, a oprócz nich występowali jeszcze soliści i zespoły dziecięce i młodzieżowe. Licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać „Wysokińskich paninecek”, które wykonały kolędę „Do szopy, hej, pasterze” oraz pastorałkę  „Kundel rudy”. Uczniowie naszej szkoły wystąpili jeszcze jako członkowie scholi parafialnej oraz zespołu „Głuchowiacy”. Wójt Gminy Głuchów p. Jan Słodki przekazał na ręce opiekunów dyplomy i słodycze dla wykonawców, a w stołówce szkolnej czekał na nich poczęstunek.   

 

Smile Dziękujemy Państwu Antosikom za opiekę nad magnetofonem.Dziękujemy rodzicom za dowóz dzieci na kolędowanie.

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

BAL CARNAVAL

Już po raz piąty w tym roku szkolnym odbyła się audycja muzyczna. Tym razem uczniowie wspólnie z nauczycielami tańczyli przy dźwiękach znanych i lubianych utworów muzycznych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom. Na zakończenie zabawy królową balu została Ola Kubiak z klasy piątej, a królem Rafał Zdanowski z klasy trzeciej.

Telekomputerek

23 stycznia, zawitali do naszej szkoły artyści z przedstawieniem teatralnym pt.: „Telekomputerek czyli historia pewnego Adasia”.

 

Celem przedstawienia było ukazanie dzieciom zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z komputera i telewizji. Dzieci bardzo przeżywały losy głównego bohatera, który wolał grać na komputerze i oglądać telewizję niż iść na urodziny do swojego przyjaciela. Na szczęście w porę zrozumiał swój błąd.

 

Mamy nadzieję, że dzieci zrozumiały, że telewizor i komputer nigdy nie zastąpią prawdziwych przyjaciół ani zabaw na świeżym powietrzu i nie  popełnią takich błędów jak Adaś – główny bohater przedstawienia.  

Dzień babci i dziadka

21 stycznia, przedszkolaki oraz dzieci z zerówki uroczyście świętowały Dzień Babci i Dziadka. Pani Dyrektor Alina Duda powitała przybyłych gości, po czym dzieci całym sercem, najpiękniej jak umiały podziękowały za troskę, opiekę i poświęcony czas. Zanim maluchy obdarowały swoich gości laurkami i kwiatami odbyły się konkursy w których to babcie i dziadkowie musieli się wykazać w różnych kategoriach. Miłą niespodziankę przygotował dziadek Olka prezentując piosenkę „Murzynek Bambo’’. Dzieci do uroczystości przygotowywały wychowawczynie: p. Grażyna Bielińska i p. Anna Dominiak.

 

[tekst G. Bielińska]

Wyjazd do Rawy Mazowieckiej

W dniu 14.01.2019r. uczniowie klas: IV, V i VI wyjechali do MDK w rawie Mazowieckiej na Interaktywne Widowisko Multimedialne pt. "Mity greckie czyli olimpiada szkolna"

 

Widowisko przyblizyło uczniom mitologiczny świat greckich bogów, herosów i bohaterów. 

Uczniowie wzięli też udział w konkursach o tematyce mitologicznej.

[tekst G. Dyśko]

XXVII finał WOŚP

13 stycznia nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w kwestę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwestowały uczennice klasy szóstej: Natalka Popek, Zuzia Karcz, Weronika Kowalczyk, Ania Bielińska i Kasia Karcz. Koordynatorem akcji była p. dyrektor Alina Duda.


Celem tegorocznego finału WOŚP  było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


Dziewczynki kwestowały przed kościołem parafialnym w Wysokienicach oraz Rawie Mazowieckiej.

 

Kolejnego dnia odbyło się liczenie zebranych pieniędzy. Wynik tegorocznej kwesty to: 4416,59 zł.

 

SmileBrawa dla naszych wolontariuszek! Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Szczęśliwy kupon

W dniu 09.01.2019r. spotkała się redakcja  gazetki szkolnej „Po dzwonku!”, aby wylosować  nazwisko szczęśliwego zwycięzcy kuponu o wartości 10 złotych  do sklepiku szkolnego. Losowała najmłodsza z wszystkich członków koła redakcyjnego - Aleksandra Kowalczyk. Wylosowana została Julia Antosik z klasy 5, kupon wręczyła jej przewodnicząca SU Natalia Popek. Swój kupon Julia może zrealizować w ciągu miesiąca.

 

[tekst: Zuzanna Karcz, zdjęcia: Kinga Matysek]

Szkolne jasełka

21 grudnia w naszej Szkole świętowaliśmy Boże Narodzenie. Z tej okazji klasa V, pod opieką Ks. Mateusza Adamskiego i Pani Małgorzaty Grefkowicz, przygotowała świąteczne przedstawienie. Pokazała w nim jaki jest najgłębszy sens świąt Bożego Narodzenia, w jaki sposób przygotowujemy się do tych świąt i który sposób jest najlepszy, oraz wyjaśniła znaczenie różnych tradycji bożonarodzeniowych. W czasie przedstawienia można było włączyć się we wspólny śpiew kolęd, których teksty były związane ze scenariuszem.  Dekorację i stroje przygotowali uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami.

 

Po przedstawieniu Ks. Mateusz poprowadził modlitwę i poświęcił opłatki, którymi uczniowie i nauczyciele dzielili się później na wigiliach klasowych. Po modlitwie Pani Dyrektor i Ks. Mateusz złożyli wszystkim – uczniom, nauczycielom, pracownikom – świąteczne życzenia.

[tekst ks. M. Adamski; zdjęcia K. Karcz, ucz. kl. VII]

Śnieżna piosenka

19 grudnia odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Śnieżna piosenka". Prowadząca wyjaśniła zebranym różnicę między kolędą, a piosenką bożonarodzeniową.

 

Podczas audycji zaprezentowano kolędy.

Wygenerowano w sekund: 0.05
764,491 unikalne wizyty