Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień Edukacji Narodowej 2014

13 października 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy „0”pod opieką wychowawczyni Anny Dominiak przygotowali i zaprezentowali program artystyczny pt. „Serce i uśmiech naszym nauczycielom”. Mali artyści w wierszach i piosenkach dali wyraz szacunku jaki żywią dla nauczycieli i ich pracy. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli nauczycielom słodki upominek.

Ruch i zabawa to wspaniała sprawa! - uroczyste oddanie placu zabaw przy naszej szkole

30 września odbyła się w naszej szkole uroczystość otwarcia nowego placu zabaw, powstałego z inicjatywy p. Aliny Dudy - dyrektora naszej szkoły, która za pośrednictwem Grupy Lokalnego Działania Gniazdo, złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Małych Projektów do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Do pozytywnego rozpatrzenia projektu, konieczne było uwzględnienie wkładu własnego w postaci pracy i tu z cenną pomocą przyszli rodzice naszej szkoły i członkowie Stowarzyszenia "Małe Pociechy".
Wśród gości obecnych na otwarciu nowego placu zabaw znaleźli się:
p. Andrzej Kowara - Wójt Gminy Głuchów,
p. Krystyna Matysek - z-ca Przewodniczącego Rady Gminy
p. Agnieszka Burzyńska - inspektor ds. Oświaty w Gminie Głuchów oraz
przedstawiciele PKO Bank Polski p. Renata Czarnecka i p. Małgorzata Wojda
.
Otwarcia placu zabaw dokonali uczniowie klasy trzeciej, przebijając balony zamieszczone w wejściu do placu zabaw oraz pierwszoklasiści, którzy puścili bańki mydlane.
Dzięki inicjatywie dorosłych spełniło się kolejne marzenie dzieci.

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 września nasza szkoła wzięła udział IV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięło udział 768 szkół z 12 krajów Świata (najwięcej z Polski). Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i odbyła się w naszej szkole po raz trzeci.
Od 22 do 24 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W tym celu wykorzystane były materiały dostarczone przez organizatora akcji. Na 22, 23 i 24 września obowiązywało inne „Hasło dnia”, które było odpytywane przez nauczycieli różnych przedmiotów. Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas IV-VI wykazali swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk”, a na zajęciach wychowania fizycznego w grze „Królowa (król) skakanki”. Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę w grze „Marmur”. W celu utrwalenia trudnych przykładów, tabliczka mnożenia była ćwiczona również w języku angielskim. Na zajęciach komputerowych uczniowie wykorzystywali program do nauki tabliczki mnożenia autorstwa p. Sylwii Gruchały.
Wreszcie nadszedł 26 września – IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzane były krótkie egzaminy, które przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna. W skład Komisji weszli uczniowie z klasy 6: Małgorzata Aleksandrzak, Wiktoria Karcz i Piotr Krysiak.
Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz częstował się cukierkiem z tatuażem. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”.
Cieszymy się bardzo, że w akcję włączyli się nie tylko uczniowie klas starszych, ale także nauczyciele i rodzice naszych uczniów.

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Organizatorem Lokalnym może zostać każda placówka oświatowa, w której obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Zadaniem Organizatora Lokalnego jest przesłanie sprawozdania z przebiegu akcji do Organizatora Głównego. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Beata Ulanowska – nauczycielka matematyki.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://www.wmtday.org/

Nowy rok szkolny 2014/15 i nowa strona www

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2014/15 na nowej stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach.
Strona ta jest wykonana w języku PHP i zawiera wiele nowych funkcjonalności, aktualnych dla dzisiejszych serwisów internetowych. Strona ta ma być odpowiedzią na zmieniające się nie tylko technologie tworzenia stron www, ale w głównej mierze ma ułatwić korzystanie z niej i poszerzyć zakres prezentowanych na niej informacji.
Chcemy na niej na bieżąco zamieszczać materiały dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Oprócz zdjęć będziemy mogli Wam przedstawiać również inne materiały multimedialne, jak choćby filmy i prezentacje.
Jednocześnie informujemy, że dotychczasowa strona www, która służyła naszej szkole od 2011 nadal jest dostępna dla wszystkich i możecie w każdej chwili przypomnieć sobie to co już za nami klikając w link w Menu nowej strony pod nazwą "Archiwalna strona".
Zapraszamy zatem do zapoznania się z zawartością nowego serwisu informacyjnego Szkoły Podstawowej w Wysokienicach.
Wygenerowano w sekund: 0.04
512,109 unikalne wizyty