Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Bal Przebierańców 2016

9 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole Bal Przebierańców zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W związku z udziałem naszej szkoły w programie „Książki naszych marzeń” wystrój sali balowej związany był z czytelnictwem i nawiązywał do baśni. Z kolei uczestnicy Balu przygotowali stroje nawiązujące do utworów Jana Brzechwy.
Tegoroczny Bal otworzyła uroczyście p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły. Zabawa rozpoczęła się od różnych tańców z balonikami. Były to np. zabawy w kole, tańce w parach, zabawa w kolorowe dobieranie, balonowe wędrówki, czy też łapanie balonów.
Podczas Balu dokonano wyboru Króla i Królowej, którzy mieli najlepszy strój nawiązujący do utworów Jana Brzechwy. W skład jury oceniającego stroje weszły: p. dyrektor Alina Duda, p. Małgorzata Grefkowicz oraz p. Barbara Łęczycka. Królem został Tomasz Bieliński z klasy trzeciej, a królową – Marta Lipska z Małego Przedszkola. Wyróżnieni uczniowie: Kinga Pietrzak, Milena Brocka, Aleksandra Bielińska, Julia Antosik, Julianna Kowalczyk, Zofia Pawlik, Paulina Szochner, Adrian Sarna, Anita Sarna, Szymon Klimczak. Kamil Dyśko, Katarzyna Karcz, Natalia Popek, Olga Lipska i Natalia Brocka. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody sponsorowane przez SKO.
Relację z Balu można przeczytać także na stroniehttp://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/krol-i-kolowa-balu-2016

Wycieczka do Łodzi dla najaktywniejszych członków SKO

3 lutego 2016 roku najaktywniejsi członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności wraz z opiekunkami pojechali na wycieczkę do Łodzi. W programie przewidziana została wizyta w Oddziale 1 PKO Bank Polski oraz warsztaty w Muzeum Kinematografii. O tym, co zobaczyliśmy w banku można przeczytać http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/z-wizyta-w-banku-1, natomiast relacja z tego, jak uczniowie na warsztatach stworzyli własną animację o oszczędzaniu papieru http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/warsztaty-w-muzeum-kinomatografii
W Muzeum znajduje się stała wystawa poświęcona polskim animacjom dla dzieci. Relacja ze zwiedzania muzeum znajduje się http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/w-muzeum.
Do Muzeum Kinematografii w Łodzi uczniowie pojechali na zaproszenie PKO Bank Polski.

Bal karnawałowy w naszej szkole

Bal Noworoczny, zwany potocznie „choinką”, jest tradycją naszej szkoły. W tym roku świętowaliśmy 30 stycznia. Aby umilić wrażenia uczestnikom balu, dekoracją sali zajęli się uczniowie i rodzice klasy VI, a pomagała im klasa III. Punktualnie o godzinie 13:00 urocze konferansjerki powitały zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszystkich przybyłych na naszą uroczystość powitała również osobiście Dyrektor Szkoły p. Alina Duda. Pani dyrektor wręczyła również, w obecności zgromadzonych, dyplomy wzorowego ucznia, najlepszego czytelnika i nagrody za konkurs literacki oraz za wolontariat. Wszyscy wychowawcy zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej. Każdy chętny uczeń mógł w tym dniu zaprezentować swój talent na scenie. Były więc piosenki, tańce, przedstawienia teatralne i kabaretowe, a zebrani na widowni rodzice, dziadkowie, ciocie… podziwiali i szczerze oklaskiwali swoje pociechy. Dzięki prężnie działającej Radzie Rodziców wszyscy uczniowie otrzymali paczki ze słodyczami oraz gorący posiłek. Ciasta i herbaty nie brakło dla nikogo. Szalone tańce trwały aż do 20:00 i wszyscy fenomenalnie się bawili, co widać na zdjęciach. Aż żal było wracać do domu. W przyszłym roku na pewno będzie równie wspaniale.

Spotkanie z policjantem

W dniu 26. 01. 2016 roku gościliśmy w naszej szkole starszego sierżanta Jacka Piechuta z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Podczas prelekcji wiodącymi tematami było bezpieczeństwo podczas ferii oraz bezpieczeństwo w sieci.
Mundurowy pouczał jak bezpiecznie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Omówił zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcia. Niebezpieczeństwa dotyczyły zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Policjant zalecał również, aby być bardzo ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi. Prosił też o niezwłoczne powiadomienie rodziców, czy też nauczycieli o wszelkich próbach nawiązywania kontaktu przez osoby, które chciałyby wykorzystać ufność młodego człowieka. Funkcjonariusz starał się także w swoim wystąpieniu pokazać uczniom, jak niebezpieczne może stać się nieumiejętne korzystanie z Internetu. Przestrzegał, że obdarzenie zaufaniem osób poznanych w sieci może przynieść bardzo negatywne skutki. Policjant pouczał także, że:
Pisząc obraźliwe komentarze, kopiując w całości czyjąś pracę i podając jako swoją, pobierając nielegalnie pliki mp3 czy filmy łamiesz prawo! Publikując swoje dane osobowe prowokujesz do ich upubliczniania. Pamiętaj, że nieprzemyślanymi wpisami możesz kogoś skrzywdzić. Musisz być świadomy kar i odpowiedzialności za swoje zachowanie.
Większość z omawianych zagadnień była uczniom znana. Jednak przekazanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwolą na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez uczniów.

Głuchowskie kolędowanie

W niedzielę 17 stycznia odbyło się kolejne gminne kolędowanie „Z kolędą i dobrym słowem”. Tym razem Gmina Głuchów spotkała się w Kościele pw. Świętej Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Janisławicach. Przyjechali uczniowie ze wszystkich szkół. Nie mogło nas tam zabraknąć. Naszą szkołę reprezentowały „Wysokińskie paninecki” – czyli nasz zespół folklorystyczny. Dziewczynki zaśpiewały dwie kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi” i „W dzień Bożego Narodzenia” (kolędę hiszpańską). Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali słodki drobiazg i zaproszeni byli na poczęstunek (wyśmienity żurek przygotowały panie z Koła Gospodyń w Janisławicach).
Dziewczynkom gratulujemy występu a ich mamom serdecznie dziękujemy za przywiezienie naszych uczestniczek na tegoroczne kolędowanie.

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej

10 stycznia 2016r. już po raz XXIV odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP kwestowali na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki seniorów. Z naszej szkoły wolontariuszkami WOŚP były uczennice z klasy piątej: Martyna Dyśkowska, Natalia Krysiak, Olga Lipska oraz z klasy szóstej: Julia Stachecka i Patrycja Winiarska. Akcję koordynowała p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły. Fotorelację z kwesty na rzecz Orkiestry można obejrzeć na http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/wielkie-granie-w-pomaganie
W tym roku wolontariuszkom udało się zebrać 3701,98 zł i 2 euro! Dziękujemy ofiarodawcom!

W Rawie Mazowieckiej

14 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI.
Pierwszym punktem programu było Muzeum Ziemi Rawskiej, gdzie obejrzeliśmy wystawę zatytułowaną „Kosmos w codzienności zaklęty. Kultury ludów andyjskich”. Widzieliśmy ubrania, broń, biżuterię i przedmioty codziennego użytku. Eksponaty bardzo nam się podobały i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy od pani, która nas oprowadzała. W muzeum zobaczyliśmy też dwie wystawy stałe: „Izbę ludową” i „Salonik babuni”. Później poszliśmy do Domu Kultury na przedstawienie pod tytułem „W drodze na Olimp”, opowiadające o przygodach greckich bogów. Najbardziej podobało nam się, że w spektaklu wzięli udział nasi koledzy – Karol był rewelacyjnym Lwem z Nemei, a Agata – Hydrą lerneńską. Gorąco oklaskiwaliśmy artystów. Na koniec mogliśmy skorzystać z kąpieli i rekreacji w rawskim basenie Aquarium – pływaliśmy, masowaliśmy się w jacuzzi, ale największą atrakcją był zjazd wielką, czerwoną rurą.
Wycieczka była naprawdę super!

Mikołajki w naszej szkole

Dzieci zawsze z niecierpliwością czekają na Mikołaja. Dlatego miłym preludium do gwiazdkowych prezentów są szkolne mikołajki.
W klasach młodszych dzieci dostają jednakowe prezenty albo jadą na wycieczkę, co też jest fajnym pomysłem. Natomiast uczniowie klas starszych cieszą się najpierw z losowania, dla kogo będą mogli wybrać prezent, a później jeszcze z wręczania, no i oczywiście z otrzymania. W tym roku 6 grudnia wypadał w niedzielę, więc imprezy mikołajkowe odbyły się w szkole już w piątek.
Zobacz w galerii, jak to było w klasie IV.

Spotkanie autorskie z panią Elżbietą Bednarczyk

16 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z panią Elżbietą Bednarczyk - poetką, pisarką, tancerką, aktorką, reżyserką scenariuszy.
Autorka zachęcała dzieci do rozwijania swoich własnych zainteresowań, a w szczególności do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Artystka zwracała szczególną uwagę na zalety wypływające z czytania książek, takich jak np. wzbogacanie wiedzy, rozwój wyobraźni, czy bogactwo duszy. Pisarka zachęcała dzieci, by byli dobrzy dla swoich kolegów, nauczycieli, rodziców, szanowali siebie nawzajem, byli mili i uprzejmi.
Pani E. Bednarczyk opowiadała również o tym, jak wygląda życie codzienne w odległej od Polski Australii, w której mieszka od lat, na tle prezentowanych w pokazie multimedialnym fotografii. Autorka mówiła o tym jak żyją tam dzieci, do jakich chodzą szkół, w jakich domach mieszkają. Na spotkaniu artystka odkryła swój kolejny talent aktorski i zatańczyła cygański taniec. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk, dzieci miały możliwość nabycia książki pisarki „ Kłótnia w tornistrze” wraz z imienną dedykacją i autografem.
Było to niezmiernie miłe i sympatyczne spotkanie.

Spotkanie wigilijne w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach

10 grudnia 2015 r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Skierniewicach zorganizowała dla swoich podopiecznych spotkanie wigilijne w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego.
Wśród zaproszonych dzieci byli również nasi uczniowie. Nad organizacją spotkania czuwała p. Barbara Gogol – Dyrektor PPP. Dzieci podzielone na grupy wzięły udział w warsztatach plastycznych. W ramach współpracy z PPPP nauczycielki z naszej szkoły: p. Barbara Łęczycka i p. Beata Ulanowska zaoferowały dzieciom naukę zdobienia bombek techniką decoupage. Ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci zostały zawieszone na ogromnej choince. Po poczęstunku uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

"Góra grosza 2015"

W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015r. nasza szkoła po raz pierwszy od lat uczestniczyła w akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Cel Góry Grosza to pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Wielkie usypywanie Góry Grosza wzbudziło duże zainteresowanie wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy z uśmiechem i ogromną chęcią wrzucali uzbierane grosiki do specjalnie przygotowanych puszek. Zbiórką grosików zajął się Samorząd Uczniowski, a w szczególności uczennice klasy V: Oliwia Krocz, Natalia Dziąg, Natalia Krysiak, Agata Walas, Martyna Dyśkowska, oraz Olga Lipska. Koordynatorem akcji była p. Joanna Tołżewska.
W ramach akcji Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz kartek bożonarodzeniowych wykonanych przez członków SU. Za każdą kartkę płacono w grosikach, które dołączyły do wciąż rosnącej Góry Grosza. Ostatecznie uzbieraliśmy kwotę w wysokości 161, 50 zł. Grosiki są już w drodze do Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy za empatię i otwartość na pomoc drugiej osobie. Każdy grosik się liczy, bo przecież jak mówi przysłowie: "grosz do grosza, a będzie kokosza”.
Wygenerowano w sekund: 0.02
883,296 unikalne wizyty