Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Spotkanie wigilijne w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach

10 grudnia 2015 r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Skierniewicach zorganizowała dla swoich podopiecznych spotkanie wigilijne w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego.
Wśród zaproszonych dzieci byli również nasi uczniowie. Nad organizacją spotkania czuwała p. Barbara Gogol – Dyrektor PPP. Dzieci podzielone na grupy wzięły udział w warsztatach plastycznych. W ramach współpracy z PPPP nauczycielki z naszej szkoły: p. Barbara Łęczycka i p. Beata Ulanowska zaoferowały dzieciom naukę zdobienia bombek techniką decoupage. Ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci zostały zawieszone na ogromnej choince. Po poczęstunku uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

"Góra grosza 2015"

W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015r. nasza szkoła po raz pierwszy od lat uczestniczyła w akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Cel Góry Grosza to pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Wielkie usypywanie Góry Grosza wzbudziło duże zainteresowanie wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy z uśmiechem i ogromną chęcią wrzucali uzbierane grosiki do specjalnie przygotowanych puszek. Zbiórką grosików zajął się Samorząd Uczniowski, a w szczególności uczennice klasy V: Oliwia Krocz, Natalia Dziąg, Natalia Krysiak, Agata Walas, Martyna Dyśkowska, oraz Olga Lipska. Koordynatorem akcji była p. Joanna Tołżewska.
W ramach akcji Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz kartek bożonarodzeniowych wykonanych przez członków SU. Za każdą kartkę płacono w grosikach, które dołączyły do wciąż rosnącej Góry Grosza. Ostatecznie uzbieraliśmy kwotę w wysokości 161, 50 zł. Grosiki są już w drodze do Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy za empatię i otwartość na pomoc drugiej osobie. Każdy grosik się liczy, bo przecież jak mówi przysłowie: "grosz do grosza, a będzie kokosza”.

Wycieczka do Rawy Maz.

4 grudnia klasa II razem z dziećmi z zerówki, wybrała się na małą wycieczkę do Rawy. Celem wyjazdu była chęć obejrzenia w kinie ciekawego filmu pt. ,,Dobry dinozaur”.
W historii opowiedzianej w tym filmie, dinozaury nie wymarły, ale żyły nadal, a ich udziałem były ciekawe przygody. Młody dinozaur Arlo wpadł do rzeki i został porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnił się z małym chłopcem o imieniu Bąbel, który pomagał mu wrócić do domu. To była wzruszająca opowieść i wszystkim się podobała.
Następnym punktem wycieczki był Figloraj. Harcom, swawolom i zabawom mogli się oddać wszyscy uczestnicy wycieczki. Nad bezpieczeństwem grupy oprócz wychowawczyń p. B. Łęczyckiej i p. J. Nagórki czuwały mamy: p. M. Brocka, p. B. Kośla oraz p. B. Winiarska.

"Tylko mój - regionalny strój"

Muzeum w Łowiczu realizowało w tym roku projekt "Łowicki Strój Ludowy - Tradycja Żywa. Działania Interdyscyplinarne". Jednym z jego elementów był konkurs plastyczno-fotograficzny „Tylko mój - regionalny strój”, w którym wzięło udział czterdziestu uczniów z naszej szkoły.
Jury miało bardzo trudne zadanie, bowiem ogółem wpłynęło na konkurs aż 576 prac przygotowanych przez przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich. Dyrektor Muzeum p. Marzena Kozanecka-Zwierz stwierdziła, że liczba ta zaskoczyła, ale i ucieszyła komisję konkursową. Zdaniem pani dyrektor tak duże zainteresowanie konkursem jest dowodem na to, że młode pokolenie interesuje się kulturą i tradycją regionu łowickiego. Wśród tych 576 prac jury zauważyło dwie, których autorkami były uczennice naszej szkoły. 1 grudnia Zuzia Karcz (klasa IV) i Marta Majewicz (klasa VI) pojechały na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się w murach łowickiego muzeum. Obie otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach. Gratulujemy dziewczynkom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia oraz zapraszamy do wysłuchania wywiadu jaki dziewczynki udzieliły dla regionalnego radia Victoria.
Kliknij tutaj, aby wysłuchać wywiadu

Na świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja

Na świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja” – mówi stare przysłowie ludowe. Dziś traktujemy wróżby andrzejkowe z przymrużeniem oka i raczej jako okazję do dobrej zabawy. Tradycja każe organizować wróżby w wieczór poprzedzający imieniny Andrzeja, a że w tym roku wypadają w poniedziałek, więc zrobiliśmy sobie popołudnie wróżb w środę, bo niedziela jest dniem wolnym.
Uczniowie młodsi zorganizowali sobie wróżby ze swoimi paniami w klasach, natomiast starsi sami przygotowali i poprowadzili różnorodne wróżby. Były więc przepowiednie kim zostaniesz w przyszłości, gdzie pojedziesz na wakacje, jak będzie miał na imię twój przyszły mąż albo żona, jaki zawód wybierzesz, czy wreszcie – z kim zatańczysz na dyskotece. Emocji było wiele, zwłaszcza gdy wśród imion pojawiały się te wszystkim znane. Dobra zabawa trwała potem w czasie dyskoteki przygotowanej przez nasz Samorząd Uczniowski. A dodatkową atrakcją były zaprezentowane przez dziewczęta z poszczególnych klas pokazy tańców. Gotowych układów można było się od razu nauczyć.
Dla większych i mniejszych głodomorów SKO przygotowało pyszne i zdrowe przekąski, które cieszyły się dużym powodzeniem. Andrzejkowy wieczór uważamy za bardzo udany.

III Wojewódzki Slalom Matematyczny w Brzezinach

24 - 25 października 2015 roku odbył się III Wojewódzki Slalom Matematyczny w Brzezinach, tym razem pod hasłem „Raz, dwa, trzy… Matematykiem zostaniesz TY!!!”. Każda szkoła z województwa łódzkiego mogła zgłosić trzech swoich reprezentantów: po jednym z klasy 4, 5 i 6. Naszą szkołę reprezentowały: Lilianna Koczywąs z klasy czwartej, Agata Walas z klasy piątej i Julia Dyśkowska z klasy szóstej.
Pierwszy dzień konkursu odbywał się w budynku Gimnazjum im. W.S. Reymonta w Brzezinach, gdzie konkursowicze przemierzali 8 sal, w których losowali praktyczne zadania z matematyki. Następnie odbyły się warsztaty z robotyki dla uczestników z podziałem na kategorie wiekowe. W tym roku wyniki konkursowe były tego samego dnia. Niestety żadna z naszych reprezentantek nie zakwalifikowała się do finałowej piątki. Jednak sam udział w konkursie dał im możliwość spróbowania swoich „matematycznych sił” na forum wojewódzkim. Dziewczynki otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Mam prawo do...

20 listopada 2015 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Wyskokienicach pod kierunkiem opiekunów SU p. Barbary Łęczyckiej oraz p. Joanny Tołżewskiej przygotowali apel poświęcony Prawom Dziecka. Szkolni artyści z klas V i VI poprzez przedstawienie o Królu Maciusiu, liczne wiersze, a także piosenkę przypomnieli społeczności szkolnej należne im prawa dziecka zapisane w Konwencji Praw Dziecka. Nastąpiło również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego ogłoszonego przez SU na pracę plastyczną „Mam prawo do…” . Przyznano 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl.VI Kinga Mateja, drugie miejsce zdobyła Julia Szymczak z kl.VI, trzecie miejsce zdobyła Julia Stachecka również uczennica kl.VI. Wyróżnienia przyznano Kacprowi Kośli z kl. II, Kasi Karcz uczennicy klasy IV, oraz Zuzi Karcz również z klasy IV. Nagrody ufundowało SKO.

XXIII Gminny Konkurs Literacki

Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała kolejny - XXIII Konkurs Literacki, w tym roku poświęcony życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Do konkursu zgłosiło się 8 osób, jednak do eliminacji przystąpiły już tylko trzy: Kinga Matysek z kl. V, Kinga Mateja i Patrycja Winiarska z kl. VI. Za udział w etapie szkolnym otrzymały drobne upominki ufundowane przez SKO oraz były uprawnione do reprezentowania szkoły w finale gminnym.
18 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zebrało się 18 uczestników z sześciu szkół. W pierwszym etapie należało rozwiązać test z 20 pytaniami dotyczącymi bohatera tegorocznego konkursu, czyli Kornela Makuszyńskiego. W etapie drugim pięciu najlepszych finalistów odpowiadało ustnie na wylosowane zestawy pytań. Szkoda, że żadna z naszych reprezentantek w tej piątce się nie znalazła, ale wszyscy otrzymali nagrody za udział. Trzeba było poświęcić dużo czasu, żeby się do tego konkursu przygotować i chęci, aby wziąć w nim udział. Dlatego dziewczynki dostaną jeszcze jedną nagrodę – piątki z polskiego.

Ślubowanie klas pierwszych

Ważnym wydarzeniem w życiu uczniów klasy pierwszej było Ślubowanie, które złożyli 28 października 2015 roku.
Dzieci zaprezentowały swój program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, p. Anny Dominiak i zostały pasowane na uczniów przez p. dyrektor Alinę Dudę.
Po oficjalnej uroczystości nastąpiło wręczenie upominków, które dla pierwszaków przygotowali uczniowie starszych klas.

Światowy Dzień bez Papierosa 2015

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa i wspólnie analizowaliśmy problemem szkodliwości tego nałogu. Zabija on 4 miliony palaczy rocznie, a bierne palenie niesie za sobą identyczne skutki zdrowotne, jak palenie aktywne. Dlatego 16 października na apelu, uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Nagórki, zaprezentowali całej społeczności szkolnej, ciekawą inscenizację zatytułowaną "Papierosy to nie to!”. Poprzez to przedstawienie, skierowali do wszystkich wezwanie, by nigdy nie sięgali po papierosy, a uzależnieni uwolnili się od nałogu. Poza tym w naszej szkole od wielu lat realizujemy programy profilaktyczne: "Trzymaj formę”koordynator p. Alina Duda, i "Nie pal przy mnie, proszę”koordynator p. Jolanta Nagórka. Ich celem jest wyrobienie u uczniów i rodziców właściwych nawyków zdrowotnych.

Święto Niepodległości w naszej szkole

10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona dziewięćdziesiątej siódmej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej, piątej oraz szóstej w przedstawieniu pod hasłem „Wstań, Polsko moja”, opowiedzieli całej społeczności szkolnej, jak rodziła się wolna Polska. Kolejnym elementem szkolnej uroczystości był Marsz Niepodległości, w którym udaliśmy się pod pomnik upamiętniający 10. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów, wywodzących się spośród miejscowej ludności, którzy 11 listopada 1918 roku rozbroili żołnierzy niemieckich w pobliskich Skoczykłodach.
Opiekę nad przygotowaniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Wysokienicach sprawowali: nauczyciel historii p. Przemysław Rukat oraz nauczyciel języka polskiego i muzyki p. Małgorzata Grefkowicz.
Z okazji święta narodowego nasze SKO zorganizowało sprzedaż flag, które mieszkańcy wywiesili jako znak swojego patriotyzmu.
Wygenerowano w sekund: 0.04
936,495 unikalne wizyty