Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Turnej Wiedzy Pożarniczej

11 marca w Urzędzie Gminy w Głuchowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy ósmej: Natalia Krysiak i Kinga Matysek. Natalka otrzymała wyróżnienie. Opiekunem konkursu była p. dyrektor Alina Duda.

[zdjęcia gminagluchow.pl]

 

Więcej informacji o turnieju można przeczytać TUTAJ

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Głównym punktem szkolnych obchodów tego pięknego święta był tradycyjnie program artystyczny, w którym jak co roku nie zabrakło wierszy i  utworów muzycznych oraz serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Na zakończenie programu artystycznego Panie zostały obdarowane kwiatami, a dziewczynki lizakami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Tegoroczny program artystyczny przygotowały dzieci z klasy 0 pod opieką p. Anny Dominiak oraz uczniowie z klasy IV  pod kierunkiem  p. Grażyny Dyśko. Pani dyrektor Alina Duda podziękowała młodym artystom za piękny występ.

[zdjęcia N. Krysiak, ucz. kl. VIII]

Po dzwonku

04.03.2019r. na zebraniu redakcji  gazetki szkolnej „Po dzwonku!” odbyło się losowanie  nazwiska zwycięzcy talonu o wartości 10 złotych  do sklepiku szkolnego. Losowała redaktor Agata Walas, a szczęśliwym posiadaczem wylosowanego kuponu  okazała się Aleksandra Bielińska z klasy 5, kupon wręczyła jej redaktor Oliwia Krocz. Swój kupon Ola może zrealizować do końca marca.

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Podsumowanie XVI Konkursu Przyrodniczego

27 lutego w Liceum Klasycznym w Skierniewicach odbyło się podsumowanie XVI Konkursu Przyrodniczego, w którym uczestniczyła nasza drużyna w składzie: Amelia Rosa z klasy szóstej, Zofia Pawlik i Wiktoria Winiarskaz klasy piątej.

 

Miło nam poinformować, że nasza drużyna, którą  przygotowała p. dyrektor Alina Duda, osiągnęła wyróżniający się wynik w dziedzinie biologii, geografii i chemii w części praktycznej konkursu.

 

Zosia otrzymała nagrodę i tytuł zwycięzcy w kategorii klas V.

 

Amelka otrzymała tytuł laureata, a Wiktoria zdobyła wyróżnienie.


SmileBardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu naszej drużyny! Życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych.

Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy

Nasza szkoła była organizatorem etapu powiatowego  IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, objętego patronatem Ministra Edukacji Narodowej, który odbył się 28.02.2019r.

Głównym celem tego projektu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich, zdobywanie wiedzy i zainteresowania literaturą, rozwijanie zdolności językowych oraz kształtowanie postawy uczciwej rywalizacji i współpracy z grupą rówieśników..

W tym roku szkolnym w Konkursie wzięło udział 2000 szkół podstawowych. „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju – w tym z Wysokienic, Białynina i Janisławic.  Miło nam zakomunikować, że w tym wydarzeniu czynny udział brały  szkoły z Gminy Głuchów – Szkoła Podstawowa w Wysokienicach, Szkoła Podstawowa w Białyninie, Szkoła Podstawowa w Janisławicach. Zwycięzcą etapu powiatowego w dwóch kategoriach zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białyninie.

 

Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas I –IV – Radosław Bieliński, Kamil Kobyłecki i Paulina Rosa – w kategorii klas V- VIII – Zofia Pawlik, Aleksandra Bielińska i Tomasz Bieliński. 

[tekst K. Szkup]

Rytmy z dalekich krain

27 lutego 2019 roku, odbyła się  audycja muzyczna pt.: „Rytmy z dalekich krain”. Specjalnym gościem tego dnia był pan Rolando Alfaro Alvarado, który jest słynnym muzykiem, pochodzącym z Peru i koncertującym po całej Polsce.  Artysta podróżuje ze swoim instrumentem: ukulele, z którego budową uczniowie przy okazji zostali zapoznani. Pan Rolando wykonał wiele znanych,  utworów. Dzieci świetnie się bawiły przy takich utworach jak: „Bailando”, „Duele  el corazon”, „Sofia”, „ La mordidita”, czy „Despacito”. Artysta zaprosił na scenę panie i przy  rytmach piosenki pt.: „ Echame la culpa” uczył kroków tańca. To była bardzo przyjemna lekcja muzyki.

[zdjęcia K. Karcz, ucz. kl. VII]

Ku niepodległej

W dniu 07.02.2019r. w naszej szkole wystąpiła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z pokazem historycznym "Ku niepodległej". Uczniowie poznali stroje z okresu walki o niepodległość: szwoleżera, powstańca, kosyniera i oficera i Brygady Legionów Polskich. Mogli też obejrzeć i dotknąć kolekcji replik broni używanych przez powstańców i w czasie I wojny światowej. Podczas prezentacji uczniom przypomniano wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości. w czasie pokazu uczniowie wspólnie się bawili, przebierali w stroje, a nawet ćwiczyli sztukę fechtunku. Pokaz był żywą lekcją historii, przybliżającą dążenia niepodległościowe Polaków.

[tekst S. Leśniak, zdjęcia ks. M. Adamski]

XVI Konkurs Przyrodniczy

6 lutego w Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego odbył się XVI Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu Skierniewic i powiatu Skierniewickiego. W konkursie wzięliśmy udział po raz trzeci. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Winiarska i Zofia Pawlik z klasy piątej oraz Amelia Rosa z klasy szóstej. Uczniów do konkursu przygotowała p. dyrektor Alina Duda.

 

Konkurs przyrodniczy obejmuje zakresem wiadomości  i umiejętności określone podstawą programową w zakresie przyrody. W części dotyczącej geografii zakres wiadomości związany z Polską, skalą i mapą, a w części biologii zakres wiadomości dotyczący ciała człowieka i chorób dotyczących człowieka.

 

Konkurs składał się z dwóch części w formie pisemnej.  W pierwszej części uczniowie pracowali w zespołach trzyosobowych rozwiązując zagadki, rebusy, krzyżówki, uzupełnianki, itp. a w części drugiej każdy z uczestników rozwiązywał test złożony z 22 pytań zamkniętych i otwartych.

Pasowanie na czytelnika

05.02. 2019r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy II„W krainie książek”. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

 

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Ulanowska dokonała pasowania każdego z uczniów. Wychowawca klasy I wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe dyplomy, które będą przypominały o tym uroczystym dniu.

 

Tego dnia także  zostały wręczone nagrody dla laureatów etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, a także wszystkich uczestników. Laureatami etapu szkolnego w kategorii klas I-IV zostali: Radosław Bieliński, Paulina Rosa i Kamil Kobyłecki. Zofia Pawlik, Aleksandra Bilelińska i Tomasz Bieliński to laureaci etapu w kategorii klas V –VIII. SmileSerdecznie gratulujemy!

[tekst K. Szkup; zdjęcia N. Krysiak, ucz. kl. VIII]

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też w ostatnim tygodniu przed feriami odwiedził naszą szkołę młodszy aspirant Jakub Machaj. Spotkał się on przedszkolakami, uczniami klas młodszych i starszych.

 

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także w cyberprzestrzeni.  Policjant  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę  oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

[tekst K. Szkup]

Wycieczka do Łodzi

4 lutego uczniowie klasy IV, V i VI wyjechali do Łodzi, gdzie mieli możliwość obejrzenia filmu pt. „Mia i biały lew” w kinie Cinema City.  Film opowiada o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Akcja filmu rozgrywa się w sercu dzikiej Afryki.

 

Kolejnym punktem programu był aquapark Fala. Dwie godziny pobytu w tym atrakcyjnym miejscu upłynęły bardzo szybko. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie – zjeżdżalnia z pontonami, rwąca rzeka, basen ze sztuczną falą, kolorowa zjeżdżalnia, dwie megazjeżdżalnie, piracki statek i jacuzzi. Zabawa była doskonała.

 

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do znanej restauracji, gdzie wszyscy uczestnicy zjedli swoje ulubione potrawy. Wycieczka  bardzo się wszystkim podobała a najprzyjemniej było chyba w Aquaparku, gdzie każdy chętnie wróci.

Wygenerowano w sekund: 0.03
883,358 unikalne wizyty