Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Zbieramy słodycze

Tak, jak co roku zbieramy słodycze, które zostaną przekazane dla dzieci z Domu Dziecka. Postarajmy się, aby i w tym roku pojawił się uśmiech na dziecięcych buziach.

 

 

Paczuszka dla maluszka

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Paczuszka Dla Maluszka". Jest to bożonarodzeniowa akcja, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Symbolem akcji jest specjalna "paczuszkowa" bombka.

 

"Paczuszkowe" bombki zawieszone są na szkolnej choince. Można wziąć bombkę z choinki i w zamian za nią przynieść paczuszkę. W paczce można umieścić artykuły higieniczne, takie jak proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Paczkę należy umieścić pod choinką. Zostanie ona przekazana potrzebującym dzieciom.

 

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ

Konkursy plastyczne SKO

Weź udział w konkursach SKO. Czytaj

Bezpieczni na drodze

07.12.2021r. przedstawiciel skierniewickiego WORD-u mgr inż.  Krzysztof Osóbka odwiedził uczniów naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IV, V i VI.

 

W trakcie prelekcji została przedstawiona uczniom prezentacja multimedialna „Bezpieczni na drodze i stoku”. Prowadzący przypomniał  główne zasady bezpieczeństwa w czasie feryjnego wypoczynku. Na spotkaniu uczniowie usłyszeli o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze,  w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje w górach.

 

Najważniejszym punktem spotkania było przypomnienie jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszego, a nawet potrafią uratować życie. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni zostali obdarowani przez pracownika WORD-u opaskami odblaskowymi.

Prelekcję zorganizowała K. Szkup.  

Zdjęcia TUTAJ                                                                                                [tekst K. Szkup, zdjęcia M. Bednarek]                                                                   

Mikołajki w szkole

6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przebrać się w ubrania koloru czerwonego lub z elementami świątecznymi. Zorganizowaliśmy "Mikołajkowy plebiscyt" na najbardziej mikołajkową klasę. Wszystkim ubranym tego dnia serdecznie dziękujemy.

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik- przewodnicząca SU]

 

Zdjęcia TUTAJ

Prawa dziecka

2 grudnia Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Bednarek i p. Barbary Łęczyckiej przygotował przedstawienie dotyczące Praw Dziecka, bowiem przestrzeganie i promowanie praw dziecka jest oczekiwanym standardem pracy każdej szkoły. Ósmoklasiści przedstawili w przystępnej i zabawnej formie podstawowe prawa dziecka. Przedstawiciel UNICEF-u wkroczył w treść znanych bajek („Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Czerwony Kapturek”) i interweniował w sprawie dzieci, żeby nie działa im się krzywda.

Gromkie brawa dla naszych aktorów świadczyły o tym, jak bardzo ta forma przedstawienia przypadła do gustu naszej społeczności szkolnej.

 

Zdjęcia TUTAJ

[tekst  B. Łęczycka, zdjęcia ks. P. Zieliński]

Psia lekcja

Klasa 1 bierze udział w wyjątkowym projekcie „Psia Lekcja”. Jest to projekt edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa dzieci i psów. Celem projektu jest
• Podniesienie wiedzy o potrzebach psów;
• Wytłumaczenie zwyczajowych zachowań psów;
• Przedstawienie ważnych elementów opieki nad psem;
• Omówienie zachowań ludzi, które mogą być trudne dla psów;
• Podniesienie wiedzy o tym jak obchodzić się bezpiecznie z psem;
W dniu 30 listopada 2021 realizowany był moduł „Mój przyjaciel pies” . Uczniowie klasy pierwszej obejrzeli film „11 zachowań, które denerwują twojego psa” a następnie podjęli z nauczycielem  dyskusję na temat emocji psów i ich potrzeb. Podczas zajęć nauczyciel starał się wytłumaczyć uczniom jak buduje się więź między zwierzęciem a psem, omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Cała lekcja została przygotowana w oparciu o materiały z projektu „Psia lekcja”. Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia  K. Szkup]

Dzień kolorów

25 listopada po raz kolejny w naszej szkole odbył się "Dzień kolorów". Każda klasa po uprzednim wylosowaniu koloru miała za zadanie przebrać się w ubrania w jednakowym kolorze. Tym razem klasa "0" ubrała się na różowo, klasa I na czerwono, klasa II na szaro, klasa III na fioletowo, klasa IV na brązowo, klasa V na pomarańczowo, klasa VI na zielono, klasa VII na niebiesko, klasa VIII na czarno. Dziekujemy za pozytywny odzew wśród uczniów. Następny kolorowy dzień już niebawem.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik- przewodnicząca SU]

Konsultacje

Uwaga!

 

18 listopada (czwartek) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów.


Rodziców zainteresowanych spotkaniem

z nauczycielami poszczególnych przedmiotów

zapraszamy w godz. 15:00 - 17:00

 


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Sławomira Leśniaka- nauczyciela historii przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniu do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć utwory muzyczne i wiersze o tematyce patriotycznej. Zdjęcia TUTAJ

 

Po akademii delegacja uczniów udała się pod pomnik „10-lecia odzyskania niepodległości”, gdzie złożyła wiązankę i zapaliła znicz. Zdjęcia TUTAJ

Dekorację na akademię wykonały: Zofia Pawlik, Anastazja Rosa i Julia Machcińska.

 

 

[tekst S.Leśniak, zdjęcia ks.P.Zieliński, P. Szochner kl.VIII]

Miejsca pamięci

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,842,343 unikalne wizyty