Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Audycja muzyczna

30 maja odbyła się kolejna audycja muzyczna w naszej szkole. Bohaterem tego dnia był puzon. Puzon? Co to za instrument? Puzon należy do grupy instrumentów dętych blaszanych.

 

Pan Marcin Karaś-muzyk, który gościnnie wystąpił na koncercie, zagrał na puzonie znane światowe utwory, m.in. American Patrol, la Paloma, O Sole Mio oraz Walc Wiejski, w którym zaprezentował ślizganie się po dżwiękach znane jako glissando.

Głuchów Biega

25 maja 2018r. uczniowie klasy I, II, III naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Głuchów biega”, która odbyła się w lesie pod Głuchowem. Jak co roku organizatorem akcji było Publiczne Gimnazjum w Głuchowie. Uczniowie mieli do przebiegnięcia dystans 1 kilometra.  Nie był to wyścig o pierwszeństwo, ale akcja mająca na celu propagowanie biegania. Chodziło tylko o to, by bieg ukończyć. I wszyscy uczestnicy tego dokonali, za co należą im się ogromne brawa. Jednak wspomnimy o naszych szybkobiegaczach – w klasach młodszych pierwszy ukończył bieg Szymon Kowalczyk z kl. III, a z dziewcząt – Magdalena Słodka z kl. III.

 

Po biegu udaliśmy się do leśniczówki, gdzie wszyscy mogli się posilić upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Odbyła się także loteria fantowa i niektórzy uczniowie naszej szkoły otrzymali różnorodne upominki, które na pewno wszystkich ucieszyły. Będziemy miło wspominać tę imprezę.

Wycieczka do Baśniowych Sadów Klemensa

24  maja odbyła się wycieczka  szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z zerówkowiczami. Uczestnicy wycieczki przebywali w rodzinnym parku rozrywki i rekreacji „Baśniowe Sady Klemensa” w Podskarbicach Szlacheckich.

 

Dobra zabawa, która czekała na dzieci była połączona z ekoedukacją mającą na celu dbanie o przyrodę, jak żyć w zgodzie z naturą, aby służyła ludziom jak najdłużej. Dużo miejsca w parku zostało przeznaczone na strefę relaksu, gdzie nasi milusińscy spędzili najwięcej czasu. Piękna okolica bez wątpienia pozytywnie wpłynęła na samopoczucie i apetyt uczestników wycieczki, dlatego w drodze powrotnej wszyscy zjedli posiłek w restauracji McDonalds.

Mistrz Słówek

24 maja Magdalena Bisińska wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Mistrz Słówek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Michowicach. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych (klas I, II i III). Magda reprezentowała naszą szkołę w kategorii klasy trzeciej.
Pomimo świetnego przygotowania, nie udało się Magdzie stanąć na podium.
SmileSerdeczne podziękowania dla p. Tadeusza Klatki za dowóz Magdy na konkurs.    

Matematyka na 5

23 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka na 5" adresowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych z powiatu skierniewickiego. W konkursie uczniowie walczyli o tytuł najlepszego matematyka. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Fastyn - klasa II i Magdalena Bisińska - klasa III.

 

Dla każdej kategorii wiekowej przygotowane były odrębne zestawy zadań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą nieco wykraczającą poza program nauczania w szkole. Naszym uczestnikom nie udało się zdobyć tytułu najlepszego matematyka, otrzymali za udział nagrody pocieszenia. Dowóz i opiekę nad uczniami sprawowała p. Paulina Kulińska.

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 23.05.2018r. Szkoła Podstawowa w Głuchowie zorganizowała XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas „0”. Po wyłonieniu zwycięzców w eliminacjach szkolnych, które odbyły się 27.04.2018r. Szkołę Podstawową w Wysokienicach reprezentowały trzy osoby: Jagoda Antosik, Marta Lipska oraz Wojciech Kowalczyk.

 

Rywalizacja była zacięta, jednak naszym uczniom nie udało się stanąć na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział, a do szkoły wrócili w bardzo dobrych nastrojach.

[E. Hac]

Apel podsumowujący ostatnie osiągnięcia sportowe

22 maja odbył się w naszej szkole apel podsumowujący ostatnie sukcesy sportowe naszych uczniów, które zaprezentował p. Piotr Majewicz – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Nasza szkoła wzięła udział w Finale Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA”, gdzie drużyna dziewcząt oraz drużyna chłopców zajęły I miejsca. W dowód uznania zawodnicy z obu drużyn otrzymali złote medale, które wręczyła p. dyrektor Alina Duda.

 

W Powiatowej Lidze Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny, które zajęły odpowiednio II i III miejsce.

 

Dziewczęta z klasy siódmej wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt, gdzie zajęły II miejsce.

 

Smile Młodym sportowcom i trenerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gminny AMBASADOR KULTURY

W „Głosie Skierniewic i Okolicy” z 17 maja 2018r. zamieszczony został plebiscyt na wybór Gminnego AMBASADORA KULTURY. Jednym z kandydatów ubiegających się o ten zaszczytny tytuł jest nasz szkolny zespół Wysokińskie Paninecki prowadzony przez p. Małgorzatę Grefkowicz.

 

17 maja o północy ruszyło głosowanie, które potrwa do czwartku 7 czerwca. Głosowanie przebiega dwutorowo – poprzez smsy oraz za pomocą kuponów drukowanych w każdym wydaniu gazety. Smsy można słać pod numerem 7148, w treści wpisując:

GS.kultura.6

Koszt wysłania smsa to 1,23 zł (z VAT). Głosować można dowolną ilość razy. Bieżące wyniki głosowania można śledzić TUTAJ.

 

 

Jeden kupon z gazety to 5 głosów, jeden sms to 1 głos. Kupony można dostarczać do szkoły.

 

Smile Weź udział w plebiscycie i zagłosuj na Wysokińskie Paninecki!

Sukces w konkursie Blog Miesiąca

W ogólnopolskim Konkursie SKO Blog Miesiąca, Komisja Konkursowa oceniając wpisy opublikowane w kwietniu na blogu SKO-Wysokienice, przyznała naszej szkole tytuł Bloga Miesiąca, a w nagrodę bony podarunkowe w wysokości 1000 zł.


Blog SKO-Wysokienice został założony 28 października 2011 roku. Na blogu zamieszczane są wpisy opisujące akcje SKO, które przeprowadzają w szkole opiekunki SKO: p. dyrektor Alina Duda , p. Barbara Łęczycka i p. Beata Ulanowska. Ponadto pojawiają się również wpisy nawiązujące do aktualnych wydarzeń w szkole, które pośrednio powiązane są z SKO. Od ubiegłego roku szkolnego blog SKO-Wysokienice prowadzi p. Barbara Łęczycka.


W Konkursie SKO Blog Miesiąca szkoła prowadząca blog może zostać laureatem tylko jeden raz w ciągu danego roku szkolnego. Blogi oceniane są wg. „Rankingu najpopularniejszych blogów”, w którym pozycja uzależniona jest od liczby odwiedzin danego bloga przez użytkowników sieci Internet. Komisja Konkursowa wyłania 5 laureatów w danym miesiącu spośród 15 najpopularniejszych blogów w zależności od liczby punktów przyznanych w oparciu o następujące kryteria: oryginalność i różnorodność działań edukacyjnych związanych z SKO, pomysłowość w zbieraniu środków na SKO, popularyzacja idei związanej z oszczędzaniem i przedsiębiorczością w ramach SKO oraz współpraca ze społecznością lokalną.


Wpis o naszym sukcesie https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/mamy-nagrode-sko-blog-miesiaca/

Smok Sebastian

Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Skierniewicach po raz piąty organizowała Powiatowy Plastyczny Konkurs Logopedyczny pt. „Smok Sebastian”. Konkurs przewidziany był dla dzieci 5 i 6- letnich. Z naszej szkoły udział wzięły dzieci z klasy „0”.

 

I miejsce zajął Jan Adamczyk, a wyróżnienie otrzymał Antoni Bieliński. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15.05.2018r. w PPPP w Skierniewicach. Gratulujemy zwycięzcom!!!

[E. Hac]

Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

10 maja uczniowie klasy drugiej i siódmej pojechali do Skierniewic. Głównym celem wyjazdu, który zorganizowała p. Katarzyna Szkup, były warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej.

 

Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w zajęciach z edukacji patriotycznej „O hymnie, orłach i barwach w roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Warsztaty prowadziła –bibliotekarz p. Agnieszka Rutkowska, która prezentując film „Animowana historia Polski” wprowadziła uczniów w tematykę spotkania. Poruszała zagadnienia – patriotyzmu, miłości do Ojczyzny, uzasadniała, że my Polacy mamy być z czego dumni. Poprowadziła krótką pogadankę o symbolach narodowych, które są dla nas ważne i towarzyszyły nam przez wieki – o polskiej fladze, godle i hymnie (rozmawiała z uczniami i wyjaśniała znaczenie słów w hymnie). Na zakończenie przypomniała siódmoklasistom jak wygląda pozycja zasadnicza, którą przyjmujemy podczas uroczystości patriotycznych (albo - gdy śpiewamy hymn).

[K. Szkup]

Wygenerowano w sekund: 0.04
679,762 unikalne wizyty