Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Wyjazd do kina

31 marca uczniowie klasy V, VI, VII i VIII pojechali do Rawy Mazowieckej, by obejrzeć fim pt. "Cud Guadalupe". Wyjazd do kina zorganizował ks. Piotr Zieliński.

https://www.youtube.com/watch?v=OFCNFUwBUG0

Akcje charytatywne ósmoklasistów

Pora wybrać szkołę...

W ostatni poniedziałek 28 marca i wtorek 29 marca ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych w okolicy. W poniedziałek uczniowie wysłuchali wykładu p. Doroty Skorzyckiej na temat Zespołu Szkól w Głuchowie i ich oferty. Natomiast we wtorek ósmoklasiści wybrali się z wizytą do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej. Zwiedzili szkołę, zapoznali się z ofertą liceum na rok 2022/2023, potem odbył się mini quiz wiedzy. Uczniowie mogli w nim wygrać ocenę celującą z danego przedmiotu oraz niepytajkę jeśli wybiorą LO im M.Skłodowskiej-Curie w roku 2022/2023.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik, ucz.kl.VIII]

Pasowanie na czytelnika

25.03.2022r. odbyła się uroczystość pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej, czyli oficjalne przyjęcie ich do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki  obejrzały  przedstawienie    pt: „W świecie bajek” przygotowane przez uczniów klasy V.  W młodych aktorów wcielili się:  Anna Kowlczyk, Maja Łopatka, Adrian Kowalczyk Weronika Adamczyk, Kacper Słodki, Agata Bielińska.

 

Dzieci odgadywały  także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. Barbara Łęczycka. Uczniowie otrzymali tego dnia  pamiątkowe dyplomy i Wyprawę Czytelniczą z kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst K. Szkup]

Światowy Dzień Wody

Woda jest dobrem, z którego korzystamy codziennie, często nie zdając sobie sprawy ile wody marnujemy niepotrzebnie. Jak oszczędzać wodę? kliknij TUTAJ

 

Z okazji Światowego Dnia Wody z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Zdjęcia TUTAJ (A. Kubiak, ucz.kl.VIII)

 

Na zajęciach matematyki uczniowie klasy IV i V rozwiązywali zadania matematyczne dotyczące wody, a następnie wykorzystując publikację PKO BP pt. " Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO" dowiedzieli się, w jaki sposób możemy oszczędzać wodę. Kliknij TUTAJ

Nadchodzi wiosna...

21 marca, czyli dniu, w którym obchodzimy pierwszy dzień wiosny, uczniowie klasy II przygotowali dla całej społeczności szkolnej inscenizację pt. "Nadchodzi wiosna", poprzez którą zapoznali wszystkich z tradycjami związanymi z pierwszym dniem wiosny. Przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem "Wiosenny walczyk".

 

Fotorelacja TUTAJ


Ogłoszenie

Uwaga!

 

24 marca (czwartek) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów.


Rodziców zainteresowanych spotkaniem

z nauczycielami poszczególnych przedmiotów

zapraszamy w godz. 14:30 - 16:30

 Dzień Matematyki

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Z okazji Dnia Matematyki odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny. Materiały do przeprowadzenia Turnieju zostały udostępnione przez organizatora.

 

Turniej, w którym wzięli udział uczniowie klasy V, VI i VII przebiegał pod hasłem "Pieniądze to nie wszystko". Do każdego zadania konkursowego dołączona została prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat” pełniący rolę edukacyjną. Uczniowie podzieleni na zespoły, wybierali numer zadania spośród 24 zadań wyświetlonych na ekranie. Zadania zostały zróżnicowane pod względem punktacji (za 1 i 2 punkty).

 

Matematyczna rywalizacja była pełna emocji, gdyż można było przejąć zadanie konkurencyjnej drużyny za podwojoną liczbę punktów, co dodatkowo mobilizowało wszystkich uczniów do rozwiązywania zadań.

 

Zdjęcia TUTAJ

 

 SmileMatematycznym Mistrzom gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów w matematycznych zmaganiach!

Solidarni z Ukrainą

W ostatnich dniach przykro nam jest słyszeć co dzieje się za naszą wschodnią granicą z Ukrainą. W geście solidarności z naszymi sąsiadami dziewczyny z klasy VIII (Aleksandra Bielińska, Anastazja Rosa, Zofia Pawlik, Paulina Szochner) wykonały gazetkę na górnym korytarzu. Każdy uczeń, który miał taką ochotę mógł dołączyć i stać się jej częścią, odbijając na niej dłonie pomalowane w kolory flag Ukrainy i Polski. Na dzień 16 marca uczniowie przygotowali stroje w barwach żółto-niebieskich. Wspólnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. BĄDŹMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ! Zdjęcia TUTAJ

 

[tekst i zdjęcia Z. Pawlik, ucz.kl.VIII]

Wycieczka

Ogłoszenie

 

Zebraliśmy już komplet uczniów chętnych na wycieczkę Kraków-Zakopane-Energylandia

Można ewentualnie wpisać się na listę rezerwową, ale już bez zaliczki.

Ferie zimowe

 

Od 14 lutego rusza ostatnia tura ferii zimowych. Więcej TUTAJ

Wygenerowano w sekund: 0.05
3,174,561 unikalne wizyty