Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Ogłoszenie dla rodziców

Ogłoszenie dla Rodziców

 

Wychowawcy przekażą Państwu

loginy i hasła do dziennika elektronicznego LIBRUS.


https://portal.librus.pl/rodzina

 

 


Ogłoszenie

Ogłoszenie!

Kto potrzebuje tablet? Używany oczywiście. Możemy pożyczyć z urzędu gminy.
Przekażcie nam informacje: kto nie ma i potrzebuje? Pewnie osoby, które nie mają
nie odczytają tej informacji więc zatroszczcie się o kolegów!

Napiszcie do swojego wychowawcy!

Egzaminy próbne

Ważna informacja dla klasy 8
Pod tym linkiem dowiecie się dokładnie wszystkiego o próbnym egzaminie ósmoklasisty.
Egzamin próbny nie jest obowiązkowy, ale namawiam wszystkich, by sprawdzili swoją wiedzę.
30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Po ukazaniu się odpowiedzi sprawdzicie swoje wyniki i zobaczycie, w jakim stopniu jesteście do egzaminu przygotowani.
                                                                               Pozdrawiam
                                                                             dyr. Alina Duda

Kształcenie na odległość w szkole

 

Ważne informacje dotyczące prowadzenia nauczania zdalnego

znajdują się w zakładce Informacje dla rodziców.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Halową Piłkę Nożną Chłopców do lat 15

10.03.2020   Moszczenica
Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Halową Piłkę Nożną Chłopców do lat 15
W turnieju wzięło udział 8 reprezentacji powiatowych,z reguły były to zwycięskie zespoły z mistrzostw powiatów ale dopuszczone do gry były również reprezentacje powiatów. My jako mistrzowie powiatu skierniewickiego, w wyniku losowania trafiliśmy do grupy B z drużynami z Białej k. Wielunia (powiat wieluński),Cielądza (powiat rawski) i Piątku (powiat łęczycki)
wyniki grupowe
Wysokienice - Piatek    3-0
Wysokienice - Cielądz   0-1
Wysokienice - Biała      2-0
Dzięki dwóm zwycięstwom zdobywamy 6 pkt. i z drugiego miejsca w grupie awansujemy do półfinału.
W półfinale musimy zmierzyć się z gospodarzami turnieju Moszczenicą (powiat piotrkowski),którzy do tej pory wygrali wszystkie mecze strzelając 8 i nie tracąc żadnej bramki. Mecz był bardzo wyrównany,dobrze graliśmy w obronie , a swoich szans w ataku nie udało się zamienić na bramki.Wynik 0-0 i rzuty karne.
Oni mylą się raz, niestety my 2 razy (2-3) i zostaje nam gra o 3 miejsce.
Przeciwnik to reprezentacja powiatu łowickiego.Trudny przeciwnik z szeroką ławką rezerwowych a my gramy praktycznie jednym składem. Zmeczenie już dawno dawało znać o sobie ale nie po to przyjechaliśmy żeby się poddawać!!!  Już w 4 minucie sędzia (tylko chyba on wie dlaczego)nie uznaje pieknej bramki zdobytej przez Kamila Kowalczyka i do końca meczu już żadna bramka nie padła.Znowu karne.
Limit nieszczęść już się chyba wyczerpał,i rzeczywiście wygrywamy w karnych  3-2 i zdobywamy upragnione medale!!!!!
Trzeba przyznać,że nie było słabych drużyn na tych mistrzostwach,4 ostatnie mecze (półfinały ,finał i o 3 m.) kończyły się remisami i rzuty karne decydowały o zwycięstwach.
Tym większe uznanie dla naszych chłopców,którzy wytrzymali kondycyjnie i psychicznie ten trudny turniej.
Jak do tej pory to największy sportowy i nie tylko sukces naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020!!!!!!
Zapracowała na niego drużyna w składzie: K.Lipski (bramkarz), K.Dyśko, B.Dziag, K.Kowalczyk, K.Stachecki, M.Fastyn, M.Dudek, J.Lipski
OGROMNE GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!
[tekst i zdjęcia P. Majewicz]

Dzieci uczą rodziców cd.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Film został przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.  Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U    

 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

[tekst B. Łęczycka]

Wycieczka do Łodzi

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 9 marca 2020 roku klasa VI zorganizowała wycieczkę do Łodzi.
47 uczniów z klas 3-7 już o godz.7.30 gotowych było do wyjazdu i czekało przed szkołą.
O 9.00 zaplanowany był pierwszy seans filmowy....... i ledwo zdążyliśmy.
Sala 4DX to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością.Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym technologiom oferuje absolutne,pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie,w którym widz staje się częścią filmu.
Film "Ekstremalna pogoda" w 3D ukazał nam pracę badaczy i zwykłych ludzi,którzy odkrywają zaskakujące połączenia między zjawiskami przyrody takimi jak tornada,pożary i topnienie lodowców,aby pomóc nam zrozumieć efekt motyla i dostosować się do nieustannie zmieniającej się pogody.
Po zakończonym seansie dzieci wzięły udział w interaktywnym quizie,który oprócz fantastycznej rozrywki stworzył świetną okazję do utrwalenia wiedzy zdobytą podczas oglądania filmu.Nic tak dobrze nie zapada w pamięć jak nauka przez zabawę.
W turnieju drużyn wygrała grupa pomarańczowa a indywidualne nagrody otrzymały: A.Rosa, P.Rosińska, K.Pietrzak. Po krótkiej przerwie czekał nas kolejny film-zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona "Zew krwi". Było już coś dla duszy,teraz coś dla ciała.Przejazd do Aquaparku "FALA" na dwugodzinną zabawę w akwenach wodnych. Po drodze do domu wizyta w restauracji i o 17.40 rozwiązanie wycieczki. Myślę ,że ta forma uświetnienia święta przypadła do gustu zarówno małym jak i dużym kobietom.
Dziękuję za opiekę na wycieczce pani dyrektor A.Dudzie, pani Katarzynie Szkup i pani Grażynie Dyśko.
[tekst i zdjęcia P. Majewicz]

Wielka Liga Czytelników

Informacja dla Uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne.  Zmiana terminów

 

 

Szanowni  Uczestnicy !

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach ulegną zmianie terminy zdobywania sprawności w I etapie Wielkiej Ligi Czytelników. Termin zakończenia wpisywania sprawności I etapu ustalono wstępnie na siódmy dzień roboczy liczony od dnia powrotu do  szkoły. Oczywiście termin finału powiatowego będzie również przesunięty. Zachęcam do czytania pogodnych książek w czasie wolnym od zajęć. Dobra lektura może dostarczyć wielu miłych chwil i tym samym pomóc w ograniczeniu stresu, który niekorzystnie wpływa na odporność.  Potraktujmy obecną sytuację odpowiedzialnie poprzez przestrzeganie zasad higieny i zaleceń sanitarnych, a jednocześnie myślmy pozytywnie kierując nasze myśli ku temu co dobre.

 

Życzę Wam dużo zdrowia.

 

Pozdrawiam serdecznie Ewa Wieczorek

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. 

 

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo.

 

Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

 

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

[tekst B. Łęczycka]

Dzieci uczą rodziców

Z dumą informujemy, że nasza szkoła, a dokładnie klasa 0 bierze udział w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców".

 

Organizatorem  owego przedsięwzięcia jest Centrum Rozwoju Lokalnego, chcące wesprzeć proces edukacji najmłodszych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.

 

W ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców”  szkoła będzie co miesiąc otrzymywać materiały dydaktyczne (prezentację multimedialną i konspekt zajęć) do przeprowadzenia zajęć. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciel będzie wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi będą otrzymywać zadanie do wykonania przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy też rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

 

Liczymy drodzy rodzice, że wysłuchacie sprawozdań Waszych dzieci i włączycie się do naszych działań, za co z góry dziękujemySmile

 

 

[tekst B. Łęczycka]

Odwołanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty

zostaje czasowo ograniczone.

Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe

zarówno publiczne, jak i niepubliczne

nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Więcej możesz przeczytać TUTAJ

 

Drogi uczniu zaglądaj do zakładek materiały dla ucznia (po lewej stronie) na naszej stronie,

której zawartość będzie sukcesywnie uzupełniana.



 

 

 

 

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi zawieszenia zajęć i kierowanymi do urzędu, łódzki kurator oświaty

apeluje do uczniów, nauczycieli, rodziców i pracodawców

kliknij TUTAJ

Wygenerowano w sekund: 0.06
1,457,929 unikalne wizyty