Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Wycieczka do Warszawy

18 października uczniowie starszych klas wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy.

Wyjechaliśmy o 7:15. Czas w autobusie minął bardzo szybko. Pierwszym punktem programu było Muzeum Sportu i Turystyki. Pani przewodniczka pokazała nam między innymi kajak Jana Pawła II, buty marcina Gortafa, średniowieczne łyżwy, medale olimpijskie Polaków, ktorzy oddali je do muzeum. Karol Stachecki i Oliwia Krocz dostali upominki za udzielenie dobrych odpowiedzi. Robiliśmy sobie tam zdjęcia.

W drodze do metra mijaliśmy Pałac Kultury i Nauki. Przed wejściem do metra czekaliśmy na bilety. Przejechaliśmy dwie stacje, a potem wróciliśmy do autokaru. Dla niektórych była to pierwsza przejażdżka metrem.

Jadąc na stadion widzielismy Grób Nieznanego Żołnierza. Po stadionie PGE Narodowym oprowadzał nas przewodnik. Siedzieliśmy na ławce rezerwowych, byliśmy w szatniach, gdzie wisiały koszulki reprezentacji Polski. Weszliśmy też na najwyższą trybunę stadionu - dla Vip-ów.

Zwiedziliśmy z przewodnikiem Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Rynek Starego Miasta, gdzie znajduje się Warszawska Syrenka. Na koniec wstąpiliśmy do Mc Donalda, bo wycieczka bez tego byłaby nie do końca udana. Wracaliśmy z pełnymi brzuchami. Wycieczka wszystkim się podobała i chyba każdy chciałby pojechać jeszcze raz.

 

[Bartłomiej Dziąg, Marcin Dudek, Jan Lipski, Mikołaj Supeł, Kamil Dyśko, Tomasz Bieliński, Kamila Ciach, Jagoda Walas]

Ślubowanie Pierwszoklasistów 2017

17 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści, przygotowani przez panią Katarzynę Szkup, recytowali wiersze, śpiewali piosenki przedstawiające ich pierwsze dni w szkole, rozstanie z przedszkolem. Najważniejszym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Alinę Dudę. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do naszej szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki od starszych kolegów. Bardzo miłą niespodziankę sprawił naszym milusińskim aktyw SKO i podarował im odblaskowe znaczki. Ceremonię prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Karcz oraz Natalia Popek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.

Smile Dziękujemy rodzicom pierwszoklasistów za pyszne ciasto. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Uczniom klasy pierwszej życzymy najlepszej oceny na pierwszym szkolnym świadectwie.

 

O niespodziance od SKO dla pierwszoklasistów możesz przeczytać www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/mila-niespodzianka-od-sko/

Dzień Nauczyciela 2017

12 października odbyła się uroczysta akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3 pod kierunkiem pani Anny Dominiak oraz Tomasz Bieliński - uczeń klasy piątej, który przygotował oprawę muzyczną.  Młodzi artyści piosenką i wierszem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku  nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie. W dowód wdzięczności wręczyli wszystkim piękne kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.

Z okazji tego święta Dyrektor Szkoły p. Alina Duda wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom: p. Barbarze Łęczyckiej i p. Beacie Ulanowskiej.

 

Smile Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Niepedagogiczni dziękują Radzie Rodziców za piękne kwiaty, życzenia i słodki poczęstunek.

 

O tym, jak świętowalismy w Dniu Nauczyciela można przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/den/ 

Idźcie naprzód z nadzieją

9 października obchodziliśmyw naszej szkole XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźcie naprzód z nadzieją". Podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem ks. Rafała Nawrockiego, mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o wielkim człowieku, jakim był święty Jan Paweł II.

Dziewczynki z klasy siódmej: Natalia Dziąg i Kinga Matysek sprzedawały ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. Wszystkie słodkości były tak pyszne, że rozeszły siębardzo szybko. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciasta zostaną przezkazane na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wsperajacy uczniów zdolnych z mniej zamożnych rodzin.

Smile Dziękujemy wszystkim mamom za przepyszne ciasta.

Nasze podziękowania kierujemy do: p. Lidii Adamczyk, p. Bożeny Wielanek, p. Anety Kowalczyk, p. Joanny Bielińskiej, p. Joanny Sarny, p. Beaty Winiarskiej, p. Edyty Woickiej, p. Anny Dyśko, p. Agnieszki Karcz i p. Anny Dziąg.

 

O "słodkiej akcji" na rzecz Fundacji można przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/idzcie-naprzod-z-nadzieja/

Talent Show

4 października 2017r. klasy VI i VII wraz z opiekunami wyjechały do teatru w Rawie Mazowieckiej.

        Na początku poszliśmy na 10 min. do galerii handlowej na szybkie zakupy. Następnie już udaliśmy się do MDK-u na spektakl pt . "Talent  Show". Brali w nim udział również uczniowie ze wszystkich przybyłych szkół. Z naszej szkoły na przykład aktorem w roli mima była Zuzanna Karcz. Kinga Matysek i Karol Lipski zmagali się z łamańcami językowymi. Dawid Zdanowski i Natalia Krysiak układali ruch sceniczny w fantastycznych kostiumach. Wszyscy wypadli znakomicie. Z naszych występów powstanie nagranie teledysku do piosenki utalentowanego Bartka Daryło i będziemy mogli obejrzeć się w tym videoclipie. Spektakl zakończył się naszym "udziałem" w koncercie Bartka Daryło. Przed powrotem oczywiście odwiedziliśmy Mc'Donald. 

    Ta wycieczka udała się doskonale, spektakl był ekscytujący, odkryliśmy swoje talenty. 

 

[Zuzanna Karcz, Natalia Popek, Natalia Brocka i Marcin Fastyn] 

Odblaskowe Pierwszaki 2017

2 października w ramach akcji "Odblaskowe pierwszaki" gościliśmy starszego sierżanta Marcina Kleczkę z Komendy Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach. W trakcie spotkania z uczniami, którzy dopiero rozpoczęli swoją szkolną edukację, i dziećmi z klasy zerowej funkcjonariusz omówił zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru oraz roweru po zmroku, dzięki prelekcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspólne spotkanie z uczniami było również doskonałą okazją do przybliżenia zawodu policjanta oraz przekazania informacji o tym, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo. Na zakończenie spotkania, aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, każde z nich otrzymało od policjanta ledowo-odblaskową zawieszkę. Spotkanie z policjantem zorganizowała pani Katarzyna Szkup.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja, której koordynatorem w szkole jest p. Beata Ulanowska, ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas starszych przypominali sobie trudne przykłady z mnożenia w grze „Piłkarz – matematyk” oraz „Królowa skakanki”. Konkurencje przeprowadził p. Piotr Majewicz- nauczyciel wychowania fizycznego. Wreszcie nadszedł 29 września – VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Komisja Egzaminacyjna w składzie: Zuzanna Karcz, Anna Bielińska, Lilianna Koczywąs, Olga Lipska i Agata Walas, sprawdzała „tabliczkową wiedzę” podczas krótkiego egzaminu, do którego podchodzili uczniowie klas IV –VI oraz nauczyciele i rodzice uczniów. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz otrzymywał naklejkę z napisem „ Jestem EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA”. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”. Podsumowaniem VII WMTDay był apel, na którym p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody laureatom konkurencji sportowych połączonych z tabliczką mnożenia. Sponsorem nagród było SKO działające w naszej szkole.

 

O VII WMTDay w naszej szkole możesz przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/vii-swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-w-naszej-szkole/

Dzień Chłopca 2017

W tym roku z okazji Dnia Chłopca klasa VI zorganizowała wybory „Mistera Szkoły”. 28 września zebraliśmy się na głównym korytarzu, gdzie powitała wszystkich przewodnicząca SU Zuzia Karcz. Ona też złożyła chłopcom i panom piękne życzenia. Kasia i Natalka przedstawiły typy chłopaków, a byli to między innymi: luzak, mięśniak, wesołek, sportowiec. Następnie do zmagań przystąpili kandydaci walczący o tytuł i nagrody. Konkurencje były zabawne i publiczność również świetnie się bawiła. Chłopcy musieli się wykazać sprawnością fizyczną oraz pomysłowością. Ostatecznie komisja (w składzie: pani Alina Duda – Dyrektor Szkoły, pani Joanna Tołżewska – opiekun samorządu oraz Oliwia Krocz – zastępca przewodniczącej samorządu) zdecydowała, że tytuł „Mister Szkoły 2017” otrzymał Paweł z kl. VII, pierwszym Wice-Misterem został Maciek z kl. IV, a drugim Wice-Misterem Adrian z kl. I. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, która zapewniła też słodki upominek dla każdego chłopca. Natomiast od SKO chłopcy otrzymali ołówki i zeszyty. SKO zadbało także, aby nikt w tym dniu nie był głodny, toteż kolejka do „okienka” nie miała końca. Wszystkim pysznie smakowało. A potem można było kalorie „wyskakać” w czasie dyskoteki zorganizowanej przez SU. Bawiliśmy się wyśmienicie.

[Małgorzata Grefkowicz] 

 

O obchodach Dnia Chłopca możesz przeczytać również www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/dzien-chlopaka-z-sko/

Cyrk O'Bimbolando

 28 września chętni uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie cyrkowe w wykonaniu artystów z cyrku O'Bimbolando. Sztuczki z hula-hop, żonglerka, sztuczki z pieskiem oraz taniec z wężem wywołały zachwyt i uśmiech na dziecięcych twarzach:) Odważni uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w wybranych sztuczkach cyrkowych pod czujnym okiem artystów. Artyści cyrkowi dostarczyli uczniom dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru. Mamy nadzieję, że nas jeszcze odwiedzą.

Na leśnym rogu

27 września odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „Na leśnym rogu”. Audycje muzyczne, podobnie jak w ubiegłym roku, co miesiąc będzie organizować Artystyczna Agencja Muzyczna Art-ES z Pabianic.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o waltorni - potocznie zwanej rogiem oraz wysłuchali utworów granych na tym instrumencie. Waltornia to muzyczny instrument dęty blaszany. Do tej samej rodziny instrumentów należą m.in. trąbka, puzon oraz tuba. Zbudowana jest z wąskiej metalowej rurki zwiniętej w spiralę- z jednej strony zakończonej ustnikiem, a z drugiej szeroką czarą głosową. Instrument pochodzi z Francji i jest potomkiem rogu myśliwskiego. W Europie rogi używane były podczas polowań.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


4 września o godzinie 9:00 zadzwonił pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Szkoły p. Alina Duda powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przybyłych na tę uroczystość. Następnie przedstawiła zebranym nauczycieli, którzy od 4 września rozpoczynają pracę w naszej szkole oraz odczytała list pani Minister Edukacji Narodowej. Na zakończenie Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom pracowitości i uśmiechu w codziennych szkolnych zmaganiach. Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzyła cierpliwości, pozytywnej energii i radości z pracy w Szkole Podstawowej w Wysokienicach. Rodzice usłyszeli życzenia dumy i radości z osiągnięć swoich pociech. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się na pierwsze klasowe spotkanie w nowym roku szkolnym.

Wygenerowano w sekund: 0.20
460,821 unikalne wizyty