Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Na początku był to tylko jeden dzień. Od 2008 r. biblioteka szkolna świętuje cały październik.
Z tej okazji 23 października 2015 r. czytelnicy z klasy 4 i 6 wystąpili w przedstawieniu pt. "Królewna się nudzi" (scenariusz został zaczerpnięty z "Biblioteki w szkole" 9/2015). Opowiada o historii, która wydarzyła się pewnej królewnie, którą znudziły zabawki . Król wydaje zarządzenie, że nagrodzi każdego, kto rozbawi królewnę. Jednak sprostać temu zadaniu nie jest łatwo, gdyż ze wszystkiego królewna jest niezadowolona. Z pomocą przychodzi wiedźma, która zaklina wszystkie zabawki i one znikają. Królewna musi wykupić zabawki. W tym celu udaje się do domku wiedźmy. Tam zaprzyjaźnia się z Matyldą oraz kotem i sową. W trakcie prac w domku wiedźmy, królewna zauważa mapę z znaczoną biblioteką, która znajduje się w zamku. Biblioteka tak zaciekawia królewnę, że postanawia ją odnaleźć. To wiedźma sprawiła, że królewna sama odnalazła bibliotekę. Dzięki książkom królewna przestaje się nudzić, gdyż czytając je, może przeżyć miliony przygód.
Obsada: król – Zuzanna Karcz, królowa – Aleksandra Kuba, królewna – Patrycja Winiarska, wiedźma – Kinga Mateja, mała czarownica Matylda – Natalia Popek, bibliotekarz – Klaudia Wielanek, sowa –Lilianna Koczywąs, kot – Dominika Sujka, narratorzy: Anna Bielińska i Katarzyna Karcz; ponadto wystąpili: Katarzyna Szochner, Karol Lipski, Natalia Brocka, Paweł Gromek.
Scenografia: uczniowie klasy 6.
Po przedstawieniu p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „ Zmieniając nawyki, zmieniasz Ziemię i klimat”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z naszej szkoły.
Następnie uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, w której czekały na nich książki zapakowane w piękny prezentowy papier. W ten sposób uczniowie wypożyczyli książki, które były dla nich niespodzianką. W pakowaniu książek pomagali rodzice: p. Joanna Bielińska i p. Barbara Supeł. Dodatkowo do książki uczniowie otrzymali upominek w postaci zakładki do książki.
Uroczystość biblioteki szkolnej przygotowały panie: Katarzyna Szkup i Beata Ulanowska.

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli w trakcie uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13.10 2015 r. Na początku uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali konkurs wiedzy o nauczycielach naszej szkoły. Potem zabrali głos ich młodsi koledzy z klasy III. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Cenne rady, jak przygotować wzorowego ucznia, gronu pedagogicznemu udzielił MISTRZ KUCHARSKI – MIKOŁAJ.
Podczas uroczystości pani dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody nauczycielom za pracę w roku szkolny 2014/2015. Wyróżnieni nauczyciele to: Anna Dominiak, Małgorzata Grefkowicz i Beata Ulanowska.
Gratulujemy!

Odblaskowe pierwszaki

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów naszej szkoły, 9 października 2015 roku zostało zorganizowane spotkanie z policjantem dla klasy I i „0”. Z tej okazji przybył do nas starszy sierżant Jacek Piechut z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Skierniewicach, który omówił podstawowe zasady obowiązujące pieszych na drodze i w jej pobliżu oraz przechodzenia przez jezdnię. Dzieci odpowiadały na szereg pytań pana policjanta dotyczących bezpieczeństwa na drodze.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy.

Laureatka konkursu plastycznego "Zmieniając nawyki chronisz Ziemię i klimat"

Dnia 09. 10. 2015 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym pt: ”Zmieniając nawyki chronisz Ziemię i klimat”. Konkurs został ogłoszony przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach na bajecznie prostych zasadach: trzeba było wykonać dowolną techniką pracę plastyczną obrazującą wyżej wymieniony temat.
W zmaganiach brało udział 21 placówek, jury spośród 311 nadesłanych prac przyznało III miejsce dla naszej uczennicy Amelii Rosy z klasy III-ej.
W czasie uroczystości córce Amelii towarzyszył dumny tata Roman. Gratulujemy sukcesu!

Próbna ewakuacja

W trosce o bezpieczeństwo uczniów nasza szkoła co roku organizuje ćwiczenia w zakresie ewakuacji. 7 października przed końcem drugiej lekcji rozległ się alarmowy dzwonek. Ogłoszono próbny alarm i przeprowadzono ewakuację. Na miejscu pojawiły się dwa samochody strażackie: z OSP w Wysokienicach i OSP w Głuchowie. Obie ekipy niezwłocznie rozpoczęły akcję ratowniczą. Wszystko poszło sprawnie, nawet symulacja ratowania zagrożonego ucznia. Rafał zawieruszył się w czasie ewakuacji i „z pożaru” ocalili go strażacy. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się w bezpiecznym miejscu, gdzie wraz z Komendantem Gminnym OSP p. Markiem Dudą przypomnieli numery telefonów alarmowych.
Dzięki takim ćwiczeniom jesteśmy dobrze przygotowani na wszelkie zagrożenia.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września w SP w Wysokienicach świętowano Dzień Chłopaka. Klasa V pod opieką wychowawcy p. Joanny Tołżewskiej przygotowała część artystyczną z okazji tego wyjątkowego dnia. Dziewczynki z klasy V poprowadziły również konkurs na SUPER CHŁOPAKA 2015/2016. W szranki stanęli chłopcy z klasy II (Maciej Woicki), III (Bartłomiej Dziąg), IV (Rafał Kozłowski), V (Adrian Lipski) i VI (Paweł Gromek). Zmierzyli się oni z różnorodnymi konkurencjami sprawdzającymi inteligencję, umiejętności sportowe, taneczne, manualne oraz wrodzony urok i czar. Zwycięzcą konkursu, a tym samym SUPER CHŁOPAKIEM 2015/2016 został uczeń z klasy V – Adrian Lipski.
Gratulujemy!!! Upominki dla zwycięzcy oraz uczestników konkursu ufundowało SKO.

WMTDay 2015 w naszej szkole

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Organizatorem Lokalnym może zostać każda placówka oświatowa, w której obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Zadaniem Organizatora Lokalnego jest przesłanie sprawozdania z przebiegu akcji do Organizatora Głównego. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Beata Ulanowska – nauczycielka matematyki.
25 września nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 1517 szkół z 11 krajów Świata (najwięcej z Polski).
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej o akcji można przeczytać na stronie: www.wmtday.org

Od 21 do 25 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W tym celu wykorzystane były materiały dostarczone przez organizatora akcji. Na 21, 22 i 23 września obowiązywało inne „Hasło dnia”, które było odpytywane przez nauczycieli różnych przedmiotów. Na zajęciach świetlicowych uczniowie kolorowali malowankę z sówką , która znajduje się w logo WMTDay. Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie wykazali swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk” oraz „Koszykarz – matematyk” . Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę w grze „Marmur” oraz wzięli udział w zajęciach interaktywnych z tabliczki mnożenia. W celu utrwalenia trudnych przykładów, tabliczka mnożenia była ćwiczona również w języku angielskim.
Wreszcie nadszedł 25 września – V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzane były krótkie egzaminy, które przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna. W skład Komisji weszli uczniowie z klasy 6: Marceli Koczywąs, Natalia Kowalczyk, Kinga Mateja i Julia Stachecka.
Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz otrzymywał naklejkę z napisem „ Jestem EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA”. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”.
Podsumowaniem V WMTDay był apel, na którym p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody laureatom konkurencji sportowych połączonych z tabliczką mnożenia. Sponsorem nagród było SKO działające w naszej szkole.

Wycieczka w Studzieńcu

17 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli na wycieczce w Studzieńcu. Program wycieczki obejmował zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – uczniowie poznali sposób życia koni, zapoznali się ze sprzętem jeździeckim i z rolą koni we współczesnym świecie. Uczniowie uczestniczyli także w grze terenowej poprawiającej relacje w grupie, uczyli się współpracy i współdziałania. W trakcie ogniska kończącego pobyt każde dziecko miało możliwość skorzystania z przejażdżki na kucu i na koniu.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy oczywiście do Mc Donalds.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/16

1 września o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Szkoły p. Alina Duda serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, rozpoczynających w tym roku swoją przygodę z nauką w szkole podstawowej. We wspomnieniu 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczennice klasy IV Zuzanna Karcz oraz Natalia Popek nadały tło tragicznym wydarzeniom z września 1939. roku, recytując wiersze Władysława Broniewskiego „Żołnierz Polski” oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o Żołnierzach z Westerplatte”. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia w realizacji marzeń i postanowień. Nauczycielom życzyła dużo satysfakcji z pracy, jak najmniej stresu, dużo zapału, cierpliwości, optymizmu i radości z pracy z uczniami. Rodzice usłyszeli życzenia radości z osiągnięć ich pociech jednocześnie zostali zapewnieni o chęci współpracy która przysłuży się rozwojowi i mądremu wychowaniu dzieci. Również życzenia wszystkiego dobrego popłynęły w stronę pracowników obsługi szkoły, których praca jest bardzo ważna w prawidłowym jej funkcjonowaniu. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami z uśmiechnięci i radośni rozeszli się do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie.

Wykaz podręczników dla klas 0-6 na rok szkolny 2015/16

Pod poniższym linkiem przedstawiamy Państwu wykaz obowiązujących podręczników dla klasy "0" i klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Wysokienicach na rok szkolny 2015/16.
Obowiązujące podręczniki - kliknij w ten link.

Sukces naszego pedagoga na Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym

Na przełomie czerwca i lipca nasz nauczyciel Piotr Majewicz został Mistrzem Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym.
Mistrzostwa zostały rozegrane w Grudziądzu, w dwóch kategoriach: par i teamów( dwie pary). Piotr Majewicz wywalczył tytuł mistrzowski grając w parze z kolegą klubowym, nauczycielem z Brzezin. Drugą parę tworzyło dwóch nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego. Jest to siódmy medal mistrzowski Piotra Majewicza, ale pierwszy ZŁOTY!
Gratulujemy!!!
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,338,056 unikalne wizyty