Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września w SP w Wysokienicach świętowano Dzień Chłopaka. Klasa V pod opieką wychowawcy p. Joanny Tołżewskiej przygotowała część artystyczną z okazji tego wyjątkowego dnia. Dziewczynki z klasy V poprowadziły również konkurs na SUPER CHŁOPAKA 2015/2016. W szranki stanęli chłopcy z klasy II (Maciej Woicki), III (Bartłomiej Dziąg), IV (Rafał Kozłowski), V (Adrian Lipski) i VI (Paweł Gromek). Zmierzyli się oni z różnorodnymi konkurencjami sprawdzającymi inteligencję, umiejętności sportowe, taneczne, manualne oraz wrodzony urok i czar. Zwycięzcą konkursu, a tym samym SUPER CHŁOPAKIEM 2015/2016 został uczeń z klasy V – Adrian Lipski.
Gratulujemy!!! Upominki dla zwycięzcy oraz uczestników konkursu ufundowało SKO.

WMTDay 2015 w naszej szkole

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Organizatorem Lokalnym może zostać każda placówka oświatowa, w której obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Zadaniem Organizatora Lokalnego jest przesłanie sprawozdania z przebiegu akcji do Organizatora Głównego. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Beata Ulanowska – nauczycielka matematyki.
25 września nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 1517 szkół z 11 krajów Świata (najwięcej z Polski).
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej o akcji można przeczytać na stronie: www.wmtday.org

Od 21 do 25 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W tym celu wykorzystane były materiały dostarczone przez organizatora akcji. Na 21, 22 i 23 września obowiązywało inne „Hasło dnia”, które było odpytywane przez nauczycieli różnych przedmiotów. Na zajęciach świetlicowych uczniowie kolorowali malowankę z sówką , która znajduje się w logo WMTDay. Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie wykazali swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk” oraz „Koszykarz – matematyk” . Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę w grze „Marmur” oraz wzięli udział w zajęciach interaktywnych z tabliczki mnożenia. W celu utrwalenia trudnych przykładów, tabliczka mnożenia była ćwiczona również w języku angielskim.
Wreszcie nadszedł 25 września – V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzane były krótkie egzaminy, które przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna. W skład Komisji weszli uczniowie z klasy 6: Marceli Koczywąs, Natalia Kowalczyk, Kinga Mateja i Julia Stachecka.
Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz otrzymywał naklejkę z napisem „ Jestem EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA”. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”.
Podsumowaniem V WMTDay był apel, na którym p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody laureatom konkurencji sportowych połączonych z tabliczką mnożenia. Sponsorem nagród było SKO działające w naszej szkole.

Wycieczka w Studzieńcu

17 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli na wycieczce w Studzieńcu. Program wycieczki obejmował zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – uczniowie poznali sposób życia koni, zapoznali się ze sprzętem jeździeckim i z rolą koni we współczesnym świecie. Uczniowie uczestniczyli także w grze terenowej poprawiającej relacje w grupie, uczyli się współpracy i współdziałania. W trakcie ogniska kończącego pobyt każde dziecko miało możliwość skorzystania z przejażdżki na kucu i na koniu.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy oczywiście do Mc Donalds.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/16

1 września o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Szkoły p. Alina Duda serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, rozpoczynających w tym roku swoją przygodę z nauką w szkole podstawowej. We wspomnieniu 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczennice klasy IV Zuzanna Karcz oraz Natalia Popek nadały tło tragicznym wydarzeniom z września 1939. roku, recytując wiersze Władysława Broniewskiego „Żołnierz Polski” oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o Żołnierzach z Westerplatte”. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia w realizacji marzeń i postanowień. Nauczycielom życzyła dużo satysfakcji z pracy, jak najmniej stresu, dużo zapału, cierpliwości, optymizmu i radości z pracy z uczniami. Rodzice usłyszeli życzenia radości z osiągnięć ich pociech jednocześnie zostali zapewnieni o chęci współpracy która przysłuży się rozwojowi i mądremu wychowaniu dzieci. Również życzenia wszystkiego dobrego popłynęły w stronę pracowników obsługi szkoły, których praca jest bardzo ważna w prawidłowym jej funkcjonowaniu. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami z uśmiechnięci i radośni rozeszli się do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie.

Wykaz podręczników dla klas 0-6 na rok szkolny 2015/16

Pod poniższym linkiem przedstawiamy Państwu wykaz obowiązujących podręczników dla klasy "0" i klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Wysokienicach na rok szkolny 2015/16.
Obowiązujące podręczniki - kliknij w ten link.

Sukces naszego pedagoga na Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym

Na przełomie czerwca i lipca nasz nauczyciel Piotr Majewicz został Mistrzem Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym.
Mistrzostwa zostały rozegrane w Grudziądzu, w dwóch kategoriach: par i teamów( dwie pary). Piotr Majewicz wywalczył tytuł mistrzowski grając w parze z kolegą klubowym, nauczycielem z Brzezin. Drugą parę tworzyło dwóch nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego. Jest to siódmy medal mistrzowski Piotra Majewicza, ale pierwszy ZŁOTY!
Gratulujemy!!!

Festyn rodzinny "Niedziela na Przydróżku"

5 lipca 2015 r. w Głuchowie odbył się kolejny festyn rodzinny "Niedziela na Przydróżku". Wystąpił na nim nasz zespół folklorystyczny "Wysokińskie Paninecki". Dziewczynki, przygotowane przez panią Małgorzatę Grefkowicz zaśpiewały: "Nad wodum", "Te opolskie dziołchy", "Świnty Jonie". Występ udał się znakomicie!
Wraz z zespołem, chórem parafialnym z Głuchowa, wystąpiła też dyrektor szkoły pani Alina Duda.

Wycieczka do Niepokalanowa

23 czerwca w kolejną rocznicę pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Niepokalanowa, udaliśmy się z pielgrzymką do tego sanktuarium, aby podziękować Bogu za miniony rok szkolny. Pragnęliśmy uczynić to przez ręce Matki Bożej Niepokalanej. Ponadto celem naszej pielgrzymki było poznanie życia świętego Ojca Maksymiliana Kolbe. Organizatorem i fundatorem wyjazdu dla wszystkich uczniów naszej szkoły był ksiądz Waldemar Majchrowski.
Po przybyciu do Niepokalanowa udaliśmy się najpierw do muzeum Ojca Maksymiliana, gdzie została nam przybliżona droga do świętości tego niezwykłego człowieka, od momentu urodzenia przez jego pójście a wezwaniem bożym, przez przybycie i założenie Niepokalanowa i jego podróż i pracę w Polsce i Japonii po jego śmierć w obozie niemieckim obozie koncentracyjnym. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej o godzinie 11.00 transmitowanej przez radio, podczas której następowało przekazanie relikwii Ojca Maksymiliana do jednej z parafii we Wrocławiu. Uczestnicząc we Mszy Świętej uzyskaliśmy odpust zupełny, a następnie obejrzeliśmy Panoramę Tysiąclecia, czyli historię naszej Ojczyzny od momentu chrztu w jej najbardziej ważnych dziejowych momentach, co zapewne wzbudzało ducha patriotyzmu w nas obecnych.
Mam nadzieję, że patrząc na życie Maryi i św. Ojca Maksymiliana w wielu uczniach wzrosła chęć życia i dążenia do świętości na Maksa!!!!!

Pożegnanie szóstoklasistów

25 czerwca pożegnaliśmy szóstoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w gimnazjum. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Alina Duda. Poczet przekazał sztandar nowemu składowi z V klasy, po czym nastąpiło wręczenie nagród: za średnią 4,75, za średnią 4,5, za 100% frekwencję, za pracę w SU, PCK, LOP, za czytelnictwo, za prowadzenie gazetki szkolnej, za osiągnięcia w sporcie. Jednak najważniejsze nagrody tego dnia to statuetki dla wybitnych uczniów – Wiktoria Karcz otrzymała tytuł „Mistrza Mowy Polskiej”, Hubert Rosiński - tytuł „MATbohater”, Magdalena Lipska i Wiktoria Karcz – „Najlepsza Sportsmenka” oraz Tomasz Fastyn „Najlepszy Sportsmen”. Pani Dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szóstoklasiści otrzymali dyplomy absolwenta z rąk Pani Dyrektor. Następnie po raz ostatni w tej szkole przedstawili program artystyczny pokazując swoje muzyczne, recytatorskie i kabaretowe talenty. Klasa V pożegnała starszych kolegów prezentacją wspomnień. Uściskom nie było końca, a łzy płynęły strumieniem. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście: p. Lech Kowara – Sekretarz Gminy Głuchów i p. Mirosław Klemba – były wychowawca. Pani Dyrektor życzyła im powodzenia w nowej szkole oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.
Wspólne zdjęcie zakończyło tę piękną uroczystość.

Wycieczka do Skierniewic klas szóstych

22 czerwca - Pierwszy dzień lata szóstoklasiści spędzili w Skierniewicach. Nadszedł wreszcie moment, aby wykorzystać pieniądze uzyskane z nagrody SKO za konkurs na najbardziej przedsiębiorczą klasę w październiku oraz zarobione na kwietniowych i majowych kiermaszach. Uczniowie klasy VI pojechali do kina Polonez na film „Jurasic world”. Wrażenia były niesamowite dzięki technice 3D. Otrzymali tam też gazetki z informacjami, zagadkami, rebusami na temat ekologii oraz grą planszową. Później poszli na pyszną pizzę i na lody, odwiedzili profesora Pieniążka na ławeczce w rynku i pobawili się przy fontannach. Zadowoleni wrócili do domu.
To było bardzo udane powitanie lata.

Dni Regionalne w SP w Wysokienicach

Dnia 23 czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Regionalne. Tym razem w swoim występie uczniowie klasy drugiej przypomnieli o jednym z najradośniejszych świąt o Nocy Świętojańskiej . To święto ognia i wody – żywiołów posiadających moc oczyszczenia. Obrzędy towarzyszące tego dnia miały zapewnić ludziom pomyślność zbiorów oraz powodzenie w miłości.
Było to święto urodzaju, radości i miłości. Prawdziwą furorę zrobił też świetny występ zespołu „Wysokińskie paninecki” pod kierunkiem p. Małgorzaty Grefkowicz.
Mamy nadzieję, że już wkrótce uczniowie klasy drugiej pójdą w ślady swoich starszych kolegów i zasilą szeregi zespołu.
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,459,905 unikalne wizyty