Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzieci uczą rodziców cd.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Film został przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.  Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U    

 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

[tekst B. Łęczycka]

Wycieczka do Łodzi

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 9 marca 2020 roku klasa VI zorganizowała wycieczkę do Łodzi.
47 uczniów z klas 3-7 już o godz.7.30 gotowych było do wyjazdu i czekało przed szkołą.
O 9.00 zaplanowany był pierwszy seans filmowy....... i ledwo zdążyliśmy.
Sala 4DX to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością.Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym technologiom oferuje absolutne,pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie,w którym widz staje się częścią filmu.
Film "Ekstremalna pogoda" w 3D ukazał nam pracę badaczy i zwykłych ludzi,którzy odkrywają zaskakujące połączenia między zjawiskami przyrody takimi jak tornada,pożary i topnienie lodowców,aby pomóc nam zrozumieć efekt motyla i dostosować się do nieustannie zmieniającej się pogody.
Po zakończonym seansie dzieci wzięły udział w interaktywnym quizie,który oprócz fantastycznej rozrywki stworzył świetną okazję do utrwalenia wiedzy zdobytą podczas oglądania filmu.Nic tak dobrze nie zapada w pamięć jak nauka przez zabawę.
W turnieju drużyn wygrała grupa pomarańczowa a indywidualne nagrody otrzymały: A.Rosa, P.Rosińska, K.Pietrzak. Po krótkiej przerwie czekał nas kolejny film-zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona "Zew krwi". Było już coś dla duszy,teraz coś dla ciała.Przejazd do Aquaparku "FALA" na dwugodzinną zabawę w akwenach wodnych. Po drodze do domu wizyta w restauracji i o 17.40 rozwiązanie wycieczki. Myślę ,że ta forma uświetnienia święta przypadła do gustu zarówno małym jak i dużym kobietom.
Dziękuję za opiekę na wycieczce pani dyrektor A.Dudzie, pani Katarzynie Szkup i pani Grażynie Dyśko.
[tekst i zdjęcia P. Majewicz]

Wielka Liga Czytelników

Informacja dla Uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne.  Zmiana terminów

 

 

Szanowni  Uczestnicy !

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach ulegną zmianie terminy zdobywania sprawności w I etapie Wielkiej Ligi Czytelników. Termin zakończenia wpisywania sprawności I etapu ustalono wstępnie na siódmy dzień roboczy liczony od dnia powrotu do  szkoły. Oczywiście termin finału powiatowego będzie również przesunięty. Zachęcam do czytania pogodnych książek w czasie wolnym od zajęć. Dobra lektura może dostarczyć wielu miłych chwil i tym samym pomóc w ograniczeniu stresu, który niekorzystnie wpływa na odporność.  Potraktujmy obecną sytuację odpowiedzialnie poprzez przestrzeganie zasad higieny i zaleceń sanitarnych, a jednocześnie myślmy pozytywnie kierując nasze myśli ku temu co dobre.

 

Życzę Wam dużo zdrowia.

 

Pozdrawiam serdecznie Ewa Wieczorek

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. 

 

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo.

 

Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

 

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

[tekst B. Łęczycka]

Dzieci uczą rodziców

Z dumą informujemy, że nasza szkoła, a dokładnie klasa 0 bierze udział w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców".

 

Organizatorem  owego przedsięwzięcia jest Centrum Rozwoju Lokalnego, chcące wesprzeć proces edukacji najmłodszych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.

 

W ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców”  szkoła będzie co miesiąc otrzymywać materiały dydaktyczne (prezentację multimedialną i konspekt zajęć) do przeprowadzenia zajęć. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciel będzie wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi będą otrzymywać zadanie do wykonania przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy też rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

 

Liczymy drodzy rodzice, że wysłuchacie sprawozdań Waszych dzieci i włączycie się do naszych działań, za co z góry dziękujemySmile

 

 

[tekst B. Łęczycka]

Odwołanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty

zostaje czasowo ograniczone.

Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe

zarówno publiczne, jak i niepubliczne

nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Więcej możesz przeczytać TUTAJ

 

Drogi uczniu zaglądaj do zakładek materiały dla ucznia (po lewej stronie) na naszej stronie,

której zawartość będzie sukcesywnie uzupełniana. 

 

 

 

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi zawieszenia zajęć i kierowanymi do urzędu, łódzki kurator oświaty

apeluje do uczniów, nauczycieli, rodziców i pracodawców

kliknij TUTAJ

Dzień Kobiet

W dniu 6 marca 2020r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Sławomira Leśniaka i informatyki p. Stanisława Skonecznego przygotowali program artystyczny.  Uczniowie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali znane i lubiane piosenki poświęcone kobietom. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze.

 

[tekst: S. Leśniak, zdjęcia W. Winiarska, ucz. kl. VI]

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Co roku  21 lutego obchodzone jest święto, które zostało ustanowione przez UNESCO w  1999 r. dla upamiętnienia wydarzeń w Bangladeszu, gdzie w 1952 r. pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ od 1950 r. zanikło 250 języków. Dlatego głównym celem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

 

W naszej szkole ten dzień świętowaliśmy na różne sposoby: uczniowie klasy IV, VII i VIII bawili się słowami rozwiązując rebusy, czytając wierszyki łamiące języki, czy też rozwiązując quiz „Kolorowe związki frazeologiczne”. Natomiast cała społeczność szkolna wzięła udział w konkursie literowania wyrazów. W trzech kategoriach wiekowych stanęło „w szranki” 21 śmiałków, a oceniała ich komisja w składzie: p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły, p. Grażyna Dyśko – polonista, Jagoda Walas – przedstawiciel SU.


W kategorii klas I – III zwycięzcą okazał się Aleksander Krysiak, który najlepiej przeliterował wyrazy 7-literowe. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Jan Adamczyk i Kamil Kobyłecki. W kategorii klas IV – VI zwycięską walkę (po dogrywce ze słowami 10-literowymi) stoczyła Magdalena Bisińska, a wyróżnienia przypadły w udziale: Zofii Pawlik i Radosławowi Bielińskiemu. Mistrzynią literowania 15-literowych słów w kategorii klas VII – VIII została Zuzanna Karcz, natomiast wyróżnienia wywalczyli: Anna Bielińska i Mikołaj Supeł.  

 

Pani dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody i dyplomy mistrzom oraz wyróżnionym, pani Grażyna Dyśko wręczyła drobne upominki za udział uczestnikom, którzy nie dostali się do finału, natomiast pani Małgorzata Grefkowicz –organizator konkursu - rozdała wszystkim śmiałkom coś na osłodę życia po ciężkich zmaganiach.

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

SmileDziękujemy sponsorom: Towarzystwu Ubezpieczeniowemu Warta SA i p. M. Grefkowicz

Walentynkowy escape room

14 lutego uczniowie klasy VIII wzięli udział w nowym przedsięwzięciu, jakim był tzw. escape room,  czyli pokój zagadek. Zabawa polegała na tym, aby odszukać ukryte w klasie zagadki i dzięki rozwiązaniom dostać się do skarbu, który znajdował się w zamkniętej na szyfr szkatułce. Zagadki były związane z Dniem św. Walentego i dotyczyły wierszy, piosenek i innych utworów o miłości, ale do ich rozszyfrowania przydała się wiedza także z geografii, chemii czy biologii. Uczniowie podzieleni na trzy grupy z dużym zaangażowaniem przystąpili do zadań, a towarzyszyły im naprawdę ogromne emocje. Oczywiście wszystkie zagadki zostały rozwiązane, a skarb odnaleziony. Brawo ósmoklasiści!

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie klasy III biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego  głównym celem  jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

 

W poniedziałek odbyła się lekcja „Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu”, gdzie realizowane były zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcja w formie krótkiej pogadanki i dyskusji w prosty sposób przekazała i utrwaliła wiedzę jakie produkty spożywcze są zdrowe dla organizmu, a jakie są szkodliwe.

 

[tekst i zdjęcia K. Szkup]

Walentynki 2020

Z okazji walentynek uczniowie klasy siódmej przygotowali montaż słowny składający się z różnych wierszy i żartów o tematyce miłosnej. Następnie p. dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody dla „najsympatyczniejszej Walentynki” i „najsympatyczniejszego Walentego. Zostali oni wyłonieni na podstawie ilości zebranych serduszek, które każdy uczeń otrzymał na początku zajęć w walentynki. Uhonorowani zostali: Ola Kubiak z klasy szóstej i Kacper Fastyn z klasy czwartej. Sponsorem słodkiej nagrody był sklepik szkolny.

 

Już kolejny rok Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która uprzyjemniła uczniom naszej szkoły Dzień Świętego Walentego. Kilka dni wcześniej uczniowie mieli możliwość umieszczania walentynkowych kartek w specjalnie przygotowanym pudełku, które 14 lutego zostało otwarte, a zawartość dostarczona do adresatów.   Liczba miłosnych liścików przeszła oczekiwania członków SU. Każdy dostarczony liścik rozpromienił uczniowskie twarzyczki i wypełnił serduszka pozytywnymi emocjami. Z kolei Szkolna Kasa Oszczędności przygotowała kiermasz walentynkowy, na którym można było zakupić gadżety związane z walentynkami oraz lukrowane serduszka.

 

[zdjęcia: K. Karcz, ucz. kl. VIII]

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,501,205 unikalne wizyty