Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 września nasza szkoła wzięła udział IV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięło udział 768 szkół z 12 krajów Świata (najwięcej z Polski). Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i odbyła się w naszej szkole po raz trzeci.
Od 22 do 24 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W tym celu wykorzystane były materiały dostarczone przez organizatora akcji. Na 22, 23 i 24 września obowiązywało inne „Hasło dnia”, które było odpytywane przez nauczycieli różnych przedmiotów. Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas IV-VI wykazali swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk”, a na zajęciach wychowania fizycznego w grze „Królowa (król) skakanki”. Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę w grze „Marmur”. W celu utrwalenia trudnych przykładów, tabliczka mnożenia była ćwiczona również w języku angielskim. Na zajęciach komputerowych uczniowie wykorzystywali program do nauki tabliczki mnożenia autorstwa p. Sylwii Gruchały.
Wreszcie nadszedł 26 września – IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzane były krótkie egzaminy, które przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna. W skład Komisji weszli uczniowie z klasy 6: Małgorzata Aleksandrzak, Wiktoria Karcz i Piotr Krysiak.
Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz częstował się cukierkiem z tatuażem. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”.
Cieszymy się bardzo, że w akcję włączyli się nie tylko uczniowie klas starszych, ale także nauczyciele i rodzice naszych uczniów.

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Organizatorem Lokalnym może zostać każda placówka oświatowa, w której obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Zadaniem Organizatora Lokalnego jest przesłanie sprawozdania z przebiegu akcji do Organizatora Głównego. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Beata Ulanowska – nauczycielka matematyki.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://www.wmtday.org/

Nowy rok szkolny 2014/15 i nowa strona www

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2014/15 na nowej stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach.
Strona ta jest wykonana w języku PHP i zawiera wiele nowych funkcjonalności, aktualnych dla dzisiejszych serwisów internetowych. Strona ta ma być odpowiedzią na zmieniające się nie tylko technologie tworzenia stron www, ale w głównej mierze ma ułatwić korzystanie z niej i poszerzyć zakres prezentowanych na niej informacji.
Chcemy na niej na bieżąco zamieszczać materiały dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Oprócz zdjęć będziemy mogli Wam przedstawiać również inne materiały multimedialne, jak choćby filmy i prezentacje.
Jednocześnie informujemy, że dotychczasowa strona www, która służyła naszej szkole od 2011 nadal jest dostępna dla wszystkich i możecie w każdej chwili przypomnieć sobie to co już za nami klikając w link w Menu nowej strony pod nazwą "Archiwalna strona".
Zapraszamy zatem do zapoznania się z zawartością nowego serwisu informacyjnego Szkoły Podstawowej w Wysokienicach.
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,889,127 unikalne wizyty