Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Festyn Rodzinny 2018

3 czerwca odbył się festyn w związku z Dniem Dziecka i Dniem Rodziny, a nasze tegoroczne hasło to JAK TO DOBRZE, ŻE JESTEŚ.


Dyrektor Szkoły Alina Duda powitała zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na naszą uroczystość. Część artystyczną rozpoczęły „Wysokińskie paninecki” piosenkami ludowymi: „Na piosecku”, „W moim łogródecku”, „A mioł raz ojciec”, „Zieluna murawka”, „Lipka” i „Siedym kuni”. Następnie w wykonaniu Tomka Bielińskiego z kl. V wysłuchaliśmy instrumentalnej wersji dwóch popularnych utworów: „Miłość w Zakopanem” i „Despacito”.  Uczniowie klasy III pod opieką pani Anny Dominiak zaśpiewali dwie piosenki: „Dzień taty jest w czerwcu” i „Bo rodzina to rodzina”. Natomiast uczniowie klasy V, z pomocą starszej koleżanki, pod kierunkiem pani Beaty Ulanowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Jak to dobrze, że jesteś”. Z piosenkami dla najmłodszych wystąpił zespół „Maribella” ze Skierniewic.

 

Po występach artystów przystąpiliśmy do wręczenia dyplomów i nagród najlepszym sportowcom w każdej klasie.

Później był już czas na zabawę i rozgrywki sportowe. Były to m.in. tańce integracyjne, malowanie twarzy, formowanie balonów, konkurs plastyczny, pokaz motocykli, zjeżdżalnie, stoiska z ciastem, napojami, lodami, grillowaną kiełbaską i kaszanką, miodem z pasieki państwa Wielanków i inne atrakcje. Wśród dyscyplin sportowych odbyły się rozgrywki dla chętnych w: - rzutach do tarczy, - żonglerce, - strzałach na bramkę, torze przeszkód, chodzeniu na szczudłach, wspinaniu się na ściankę. Zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali drobne nagrody.

Wszystko to przygotowali na tegoroczny festyn nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły, szczególnie Rada Rodziców z przewodniczącą p. Anetą Kowalczyk, przy dużym udziale sponsorów.

 

[M. Grefkowicz]


VII Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych

31 maja w szkole Podstawowej w Złotej odbył się VII Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych. W tym roku naszą szkołę reprezentowała klasa druga przygotowana przez p. Barbarę Łęczycką. Uczniowie za udział w przeglądzie otrzymali okolicznościową statuetkę.

Rowerem bezpiecznie na wakacje

VIII edycja konkursu „Rowerem bezpiecznie na wakacje” już za nami. 30.05.2018r.do konkursu przystąpiło 5 drużyn, które reprezentowały swoje szkoły z Gminy Głuchów. Uroczystego otwarcia dokonała p. dyrektor Alina Duda, życzyła wszystkim sukcesu, zapraszała także do doskonalenia umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze na Miasteczku Ruchu Drogowego - sąsiednie szkoły.

 

Miło nam było gościć w naszych murach policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Skierniewicach, aspiranta Marka Kaczubę i aspiranta Romana Supła, którzy przeprowadzili konkurs i wyłonili zwycięski zespół. Z ogromną radością informujemy, że dziewczęta z naszej szkoły w składzie Agata Walas, Kinga Matysek i Olga Lipska zdobyły I miejsce. Drużynę  do konkursu przygotowała p. Beata Ulanowska. Gratulujemy!

 

Poczęstunek i nagrody ufundowała Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów.

[K. Szkup]

Audycja muzyczna

30 maja odbyła się kolejna audycja muzyczna w naszej szkole. Bohaterem tego dnia był puzon. Puzon? Co to za instrument? Puzon należy do grupy instrumentów dętych blaszanych.

 

Pan Marcin Karaś-muzyk, który gościnnie wystąpił na koncercie, zagrał na puzonie znane światowe utwory, m.in. American Patrol, la Paloma, O Sole Mio oraz Walc Wiejski, w którym zaprezentował ślizganie się po dżwiękach znane jako glissando.

Głuchów Biega

25 maja 2018r. uczniowie klasy I, II, III naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Głuchów biega”, która odbyła się w lesie pod Głuchowem. Jak co roku organizatorem akcji było Publiczne Gimnazjum w Głuchowie. Uczniowie mieli do przebiegnięcia dystans 1 kilometra.  Nie był to wyścig o pierwszeństwo, ale akcja mająca na celu propagowanie biegania. Chodziło tylko o to, by bieg ukończyć. I wszyscy uczestnicy tego dokonali, za co należą im się ogromne brawa. Jednak wspomnimy o naszych szybkobiegaczach – w klasach młodszych pierwszy ukończył bieg Szymon Kowalczyk z kl. III, a z dziewcząt – Magdalena Słodka z kl. III.

 

Po biegu udaliśmy się do leśniczówki, gdzie wszyscy mogli się posilić upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Odbyła się także loteria fantowa i niektórzy uczniowie naszej szkoły otrzymali różnorodne upominki, które na pewno wszystkich ucieszyły. Będziemy miło wspominać tę imprezę.

Wycieczka do Baśniowych Sadów Klemensa

24  maja odbyła się wycieczka  szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z zerówkowiczami. Uczestnicy wycieczki przebywali w rodzinnym parku rozrywki i rekreacji „Baśniowe Sady Klemensa” w Podskarbicach Szlacheckich.

 

Dobra zabawa, która czekała na dzieci była połączona z ekoedukacją mającą na celu dbanie o przyrodę, jak żyć w zgodzie z naturą, aby służyła ludziom jak najdłużej. Dużo miejsca w parku zostało przeznaczone na strefę relaksu, gdzie nasi milusińscy spędzili najwięcej czasu. Piękna okolica bez wątpienia pozytywnie wpłynęła na samopoczucie i apetyt uczestników wycieczki, dlatego w drodze powrotnej wszyscy zjedli posiłek w restauracji McDonalds.

Mistrz Słówek

24 maja Magdalena Bisińska wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Mistrz Słówek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Michowicach. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych (klas I, II i III). Magda reprezentowała naszą szkołę w kategorii klasy trzeciej.
Pomimo świetnego przygotowania, nie udało się Magdzie stanąć na podium.
SmileSerdeczne podziękowania dla p. Tadeusza Klatki za dowóz Magdy na konkurs.    

Matematyka na 5

23 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka na 5" adresowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych z powiatu skierniewickiego. W konkursie uczniowie walczyli o tytuł najlepszego matematyka. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Fastyn - klasa II i Magdalena Bisińska - klasa III.

 

Dla każdej kategorii wiekowej przygotowane były odrębne zestawy zadań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą nieco wykraczającą poza program nauczania w szkole. Naszym uczestnikom nie udało się zdobyć tytułu najlepszego matematyka, otrzymali za udział nagrody pocieszenia. Dowóz i opiekę nad uczniami sprawowała p. Paulina Kulińska.

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 23.05.2018r. Szkoła Podstawowa w Głuchowie zorganizowała XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas „0”. Po wyłonieniu zwycięzców w eliminacjach szkolnych, które odbyły się 27.04.2018r. Szkołę Podstawową w Wysokienicach reprezentowały trzy osoby: Jagoda Antosik, Marta Lipska oraz Wojciech Kowalczyk.

 

Rywalizacja była zacięta, jednak naszym uczniom nie udało się stanąć na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział, a do szkoły wrócili w bardzo dobrych nastrojach.

[E. Hac]

Apel podsumowujący ostatnie osiągnięcia sportowe

22 maja odbył się w naszej szkole apel podsumowujący ostatnie sukcesy sportowe naszych uczniów, które zaprezentował p. Piotr Majewicz – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Nasza szkoła wzięła udział w Finale Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA”, gdzie drużyna dziewcząt oraz drużyna chłopców zajęły I miejsca. W dowód uznania zawodnicy z obu drużyn otrzymali złote medale, które wręczyła p. dyrektor Alina Duda.

 

W Powiatowej Lidze Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny, które zajęły odpowiednio II i III miejsce.

 

Dziewczęta z klasy siódmej wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt, gdzie zajęły II miejsce.

 

Smile Młodym sportowcom i trenerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gminny AMBASADOR KULTURY

W „Głosie Skierniewic i Okolicy” z 17 maja 2018r. zamieszczony został plebiscyt na wybór Gminnego AMBASADORA KULTURY. Jednym z kandydatów ubiegających się o ten zaszczytny tytuł jest nasz szkolny zespół Wysokińskie Paninecki prowadzony przez p. Małgorzatę Grefkowicz.

 

17 maja o północy ruszyło głosowanie, które potrwa do czwartku 7 czerwca. Głosowanie przebiega dwutorowo – poprzez smsy oraz za pomocą kuponów drukowanych w każdym wydaniu gazety. Smsy można słać pod numerem 7148, w treści wpisując:

GS.kultura.6

Koszt wysłania smsa to 1,23 zł (z VAT). Głosować można dowolną ilość razy. Bieżące wyniki głosowania można śledzić TUTAJ.

 

 

Jeden kupon z gazety to 5 głosów, jeden sms to 1 głos. Kupony można dostarczać do szkoły.

 

Smile Weź udział w plebiscycie i zagłosuj na Wysokińskie Paninecki!

Wygenerowano w sekund: 0.04
729,659 unikalne wizyty