Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Najlepsi uczniowie w I półroczu

11 lutego na apelu szkolnym p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody w postaci dyplomów „WZOROWEGO UCZNIA” . Dyplomy te otrzymali najlepsi uczniowie, którzy w I półroczu osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz uzyskali wzorową ocenę zachowania.

 

Nagrody zdobyły: Magdalena Bisińska z klasy piątej, Zofia Pawlik, Aleksandra Kubiak i Wiktoria Winiarska z klasy szóstej oraz Zuzanna Karcz i Liliana Koczywąs z klasy ósmej. Gratulujemy!

 

Zebrani na apelu zostali poinformowani, że Kamil Kowalczyk - uczeń klasy ósmej został uhonorowany przez p. Mirosława Belinę - starostę skierniewickiego, statuetką dla jednego z 4 najlepszych sportowców powiatu skierniewickiego w 2019r. Podziękowania za wspieranie i duże zaangażowanie w sport szkolny, za udostępnianie infrastruktury sportowej dla organizacji zawodów gminnych i powiatowych, za udział uczniów tych szkół  w ostatnich 4 latach w największej ilości zawodów w wielu dyscyplinach w gminie, powiecie i województwie otrzymali dyrektorzy szkół podstawowych w Słupi, Godzianowie oraz pani Alina Duda - dyrektor naszej szkoły.

 

Nastepnie p. Piotr Majewicz dokonał podsumowania zawodów sportowych, w których brali nasi uczniowie w ostatnim czasie, o czym można przeczytać TUTAJ.

Kewin sam w domu

7 lutego naszą szkołę odwiedziło Studio Artystyczne Arena z Białegostoku z przedstawieniem ,,Kewin sam w domu". Przedstawienie miało na celu uzmysłowienie jak ważną role odgrywa rodzina w życiu każdego człowieka, niekiedy pomimo wielu rodzinnych konfliktów, a także pokazanie jak ważne są: pomoc szczególnie osobom starszym, miłość, wybaczenie i zgoda.
[tekst: A. Dominiak, zdjęcia W. Winiarska]


Na mroźne dni

"Na mroźne dni – gorąca muzyka" - Pod takim tytułem 5 lutego odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna Art-ES z Pabianic. Poprowadził ją p. Sławomir Bartkiewicz w towarzystwie trębacza i wokalisty Pawła Samokhina - założyciela i lidera zespołu Samokhin Band. Muzyka , którą wykonuje zespół to energetyczna mieszanka jazzu, funky, ska, starego i dobrego rock’ n’ rolla oraz wschodniego folku wzmocniona mocnym rockowym brzmieniem. Uczniowie wysłuchali coverów  muzycznych : „Despacito”, „Teguila”,  „Macarena”.  Ponadto uczniowie mieli okazję poznać budowę trąbki i kornetu oraz zaobserwować sposoby uzyskiwania intrygujących efektów dźwiękowych.
[tekst: A. Dominiak]

Harcerze w naszej szkole

W dniach 3-5 stycznia Wilczki - harcerze z Rawy Mazowieckiej zimowały w naszej szkole. O tym, jak fajnie spędzili czas można przeczytać z relacji jednego z uczestników- Marcela (kliknij TUTAJ).

 

Fotogaleria TUTAJ

Bal Noworoczny 2020

11 stycznia odbył się w naszej szkole bal noworoczny, na którym gościliśmy p. Jana Słodkiego – wójta naszej gminy oraz radnych: p. Rafała Kowalczyka i p. Tomasza Dudka.   Wszystkich przybyłych powitała p. dyrektor Alina Duda.

 

W tym roku zobaczyliśmy jasełka(zdjęcia TUTAJ) w wykonaniu uczniów klasy V, VI i VII pod kierunkiem ks. Mateusza Adamskiego. Następnie wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczniów, którym towarzyszyli rodzice (zdjęcia TUTAJ). Dzieci z klasy 0 zaśpiewały kolędę ”Dzisiaj Betlejem”. Klasa I wykonała kolędę „Cicha noc”. Kolejnym utworem było „Bóg się rodzi” w interpretacji uczniów klasy II. Uczniowie klasy III zaśpiewali „Wśród nocnej ciszy”, a klasa IV zaprezentowała „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Nastrojową kolędę „Jezus malusieńki” zaśpiewali uczniowie klasy V, a kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”- klasa VI. „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zaprezentowała klasa VII, a najstarsi uczniowie zakończyli kolędowanie utworem „Do szopy, hej pasterze”.

 

O piękną dekorację sali gimnastycznej, w której odbywał się bal, zadbali uczniowie i wychowawcy klasy VIII i III. Konferansjerkę prowadzili Bartłomiej Dziąg i Karol Stachecki. Autorem konferansjerki była pani Grażyna Dyśko.


Po części artystycznej odbyła się zabawa taneczna. O pyszny poczęstunek zadbała Rada Rodziców. Jak co roku chętni uczniowie mogli sobie pomalować twarz (zdjęcia TUTAJ), co umożliwiła Szkolna Kasa Oszczędności.

 

[zdjęcia: W. Winiarska, ucz. kl. VI]

Spotkanie z policjantem

9 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z komisarzem Pawłem Lesiakiem. Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV – VIII oraz ich rodziców i dotyczyło bezpieczeństwa. Na spotkanie przybył także p. Jan Słodki – wójt naszej gminy.

 

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu pt. "Mówimy NIE! hejtowi i mowie nienawiści w Gminie Głuchów".

Audycja muzyczna

8 stycznia w naszej szkole odbyła się pierwsza w 2020 roku audycja muzyczna pt. ,,Roztańczone rytmy”. Tym razem prowadzący audycję zaproponowali wspólną zabawę taneczną przy dźwiękach znanych i lubianych utworów muzycznych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom.

 

[tekst: A. Dominiak; zdjęcia: B. Łęczycka]

Co to za kolęda?

20 grudnia odbyła się kolejna audycja muzyczna w tym roku szkolnym pt. „Co to za kolęda?”. Pan Sławomir w ciekawy sposób przybliżył uczniom tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych miejsc świata: Kuby, Argentyny, Peru, Australii, Francji, Finlandii i Węgier. Uczniowie poznali różnicę między piosenką bożonarodzeniową, a kolędą. Kolęda to radosna pieśń bożonarodzeniowa, która nawiązuje do tradycji religii chrześcijańskiej. Piosenka bożonarodzeniowa swym tekstem, mówi o świętach, zimowych zabawach, mikołaju, prezentach, często rozsławiana przez film lub inne media rozrywkowe. Podczas opowiadania p. Sławomira śpiewane były polskie kolędy oraz piosenki świąteczne w wykonaniu specjalnego gościa- p. Kamili Jaskrowskiej . Wspólnie wysłuchaliśmy takich utworów jak: „Gdy śliczna Panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Santa Claus”, „White Christmas”. Uczniowie byli bardzo zainteresowani audycją, która upłynęła w miłej i świątecznej atmosferze.

 

[tekst: A. Dominiak; zdjęcia: Z. Pawlik, ucz. kl. VI]

Szkolne jasełka

20 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Boże Narodzenie. Z tej okazji uczniowie z klasy V, VI i VII   pod opieką ks. Mateusza Adamskiego przygotowali świąteczne przedstawienie. 

Po przedstawieniu ks. Mateusz poprowadził modlitwę i poświęcił opłatki, którymi uczniowie i nauczyciele dzielili się później na wigiliach klasowych. Po modlitwie pani dyrektor Alina Duda i ks. Mateusz złożyli wszystkim – uczniom, nauczycielom, pracownikom – świąteczne życzenia.

 

[zdjęcia: K. Karcz, ucz. kl. VIII]

STOP uzależnieniom

10 grudnia w Szkole Podstawowej w Michowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „STOP uzależnieniom”. Aby wziąć udział w tym konkursie, należało wykonać pracę, która będzie prezentowała skutki uzależnień oraz przeciwdziałanie nałogom, a także będzie zawierała hasło lub rymowankę związaną z tematem. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII.

 

W naszej szkole uczestników było wielu, a szkolny etap zakończył się sukcesem dla Zosi Pawlik, Kingi Pietrzak i Nastki Rosy z kl. VI, Tomka Bielińskiego, Amelki Rosy i Mikołaja Supła z kl. VII oraz Natalki Brockiej i Natalki Popek z kl. VIII. To oni właśnie reprezentowali naszą szkołę na szczeblu gminnym.

 

W Michowicach spotkali się zwycięzcy ze wszystkich szkół, a było ich aż 41. Zebranych powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Michowicach p. Beata Filutowska, dziękując za udział wszystkim uczestnikom i zaprosiła do obejrzenia prezentacji na temat uzależnień od różnych substancji, przedstawionej przez ucznia VIII klasy. Następnie Pani Dyrektor zapoznała uczniów z protokółem komisji konkursowej.

 

Nagrody z rąk Wójta Gminy Głuchów p. Jana Słodkiego odebrali: Zofia Pawlik za I miejsce w kategorii klas VI, Amelia Rosa za wyróżnienie wśród klas VII oraz Natalia Popek za wyróżnienie wśród klas VIII. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne „pocieszki”, które wręczyli członkowie Gminnej Komisji Antyalkoholowej. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

 

Smile Dziękujemy Szkole Podstawowej w Michowicach za zaproszenie do konkursu.

 

[tekst i zdjęcia M. Grefkowicz]

Wyjątkowy gość

9 grudnia gościliśmy w naszej szkole Teatr Lalek ,,Bajka". Uczniowie kl. 0 – 6 mieli możliwość obejrzenia spektaklu zatytułowanego „Wyjątkowy Gość”, który został przygotowany na podstawie opowiadania Zofii Kossak. Akcja rozgrywa się w domu biednego Szewca, w domu bogatego Młynarza oraz na drodze przy kapliczce. Przedstawienie było dla uczestników wspaniałą lekcją dobroci i gościnności, potępiającą uczucia - zazdrości i egoizmu oraz dbałości wyłącznie o dobra materialne.

 

[tekst: A. Dominiak; zdjęcia: Z. Pawlik, ucz. kl. VI]

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,501,253 unikalne wizyty