Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września odbył się szkolny Dzień Chłopca. Uczniowie klasy VI, pod kierunkiem wych. p. M. Grefkowicz, zajęli się przygotowaniem wyborów Mistera Szkoły.
Na początek wszyscy chłopcy mogli posłuchać wierszowanych i śpiewanych życzeń, w wykonaniu dziewcząt z klasy VI, a potem kandydaci z trzech klas przystąpili do walki o tytuł Mistera. A konkurencje wcale nie były łatwe – trzeba było z zawiązanymi oczami przypiąć osiołkowi ogon, obrać i pokroić cebulę, nie dać się rozśmieszyć z ustami pełnymi wody, zatańczyć z dziewczyną, przenieść spinacze z krzesła na krzesło z opaską na oczach oraz zapleść warkocz z długich włosów (każdy mógł sobie wybrać modelkę do tej konkurencji).
Nad przebiegiem zmagań czuwała powołana na początku komisja: p. Barbara Peterwas oraz przewodnicząca SU Małgosia Aleksandrzak i jej zastępca Marta Majewicz. Komisja sprawiedliwie oceniała każdy występ kandydatów, a po przeliczeniu punktów przyznała nagrody. Tytuł II Wicemistera zdobył Krystian Rosiński z kl. IV, szarfę dla I Wicemistera otrzymał Patryk Rosa z kl. V, natomiast tytuł „Mistera Szkoły 2014” przypadł w udziale Tomkowi Fastynowi z kl. VI.
Po wyborach wszyscy doskonale bawili się na dyskotece, a chętni głodni mogli posilić się przygotowanym przez członków SKO poczęstunkiem.

II Wojewódzki Slalom Matematyczny

25 i 26 października odbył się w Brzezinach II Wojewódzki Slalom Matematyczny, tym razem pod hasłem „Matematyka Mnoży Możliwości”. Każda szkoła z województwa łódzkiego mogła zgłosić 2 swoich reprezentantów. W rozstrzygnięciu konkursu przewidziano jedynie zwycięskiego finalistę i wyróżnienie.
Pierwszy dzień konkursu odbywał się w budynku Gimnazjum im. W.S. Reymonta w Brzezinach, gdzie po matematycznych zabawach integracyjnych, konkursowicze przemierzali 10 sal, w których losowali praktyczne zadania z matematyki. Sale nazywały się np. kraina wody, kraina ognia, algebra, sklep, datolandia, poczta, kraina liczaków, kraina logiki.
Drugi dzień konkursu, który odbył się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach i przygotowany został wg motywu Show TV pt."Eureko, ja to wiem!". Podczas tego etapu najlepsi uczestnicy w danej kategorii (czyli klasy 4, 5 lub 6) odpowiadali na 10 pytań (lub zadań praktycznych), które były wyświetlane na ekranie. Uczestnicy odpowiadali na pytania na swoich pulpitach (na laptopach przygotowanych przez organizatorów). Wszyscy pozostali uczestnicy oraz ich opiekunowie zasiadali na widowni.
Szkołę z Wysokienic tym razem reprezentowały dwie piątoklasistki: Julia Dyśkowska i Marta Majewicz. Obie dziewczynki brały udział w Finale, gdyż znalazły się w 7 najlepszych piątoklasistów.
Żadnej nie udało się wygrać, ale sam udział w Finale jest już ogromnym dla nich wyróżnieniem. Dziewczynki otrzymały dyplom finalistki.

Wyniki z II Wojewódzkiego Slalomu Matematycznego znajdują się na stronie oficjalnej stronie konkursu: http://konkurs.imath.pl/

Zdjęcia z I dnia konkursu można zobaczyć na stronie równieżna stronie www konkursu

Zdjęcia z II dnia konkursu znajdują się także na stronie www konkursu

Na naszej stronie w dziale "Filmy video" możecie również zobaczyć film z konkursu.
Film jest dostępny również na stronie organizatora konkursu

Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I

Dla uczniów I klasy 22 października był dniem szczególnym. Dlaczego? Ponieważ stali się wówczas pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W trakcie uroczystości ślubowania zaprezentowali swoje umiejętności, pochwalili się zdobytą już wiedzą. Każdy z osobna został zaprezentowany rodzicom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej. Wszyscy pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i pokazali, że zasługują na zaszczytne miano uczniów.
Pamiątkowe dyplomy, prezenty od kolegów i poczęstunek przygotowany przez rodziców, były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.

Otrzęsiny klasy pierwszej

Tradycją lat ubiegłych 21 października odbyły się otrzęsiny uczniów klasy pierwszej, tuż przed tym, jak złożą ślubowanie i staną się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Do szeregu konkurencji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski przystąpiło 21 uczniów klasy pierwszej. Przed każdym uczniem stały następujące zadania: odbicie piłeczki ping-pongowej trzy razy, przejście po ławeczce z książką na głowie, odpowiedzenie na pytanie dotyczące szkoły, rzucenie woreczkiem do celu, trafienie piłeczką do bramki unihokeja oraz przeciąganie liny, do której przystąpili pierwszoklasiści z wychowawczynią p. Jolantą Nagórką kontra sekcja sportowa Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcami w tej konkurencji okazali się bezapelacyjnie pierwszoklasiści. Po przejściu pomyślnie wszystkich konkurencji uczniowie klasy pierwszej mieli za zadanie wypić sok z cytryny i powiedzieć słowo „Pychota”. W nagrodę otrzymali ordery uśmiechu, gadżety szkolne oraz ordery SKO przygotowane przez uczniów klasy trzeciej.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2014

Już po raz dziewiąty Komisarz Błysk zaprosił na eliminacje powiatowe „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”.
Policyjna Akademia Bezpieczeństwa to program profilaktyczny realizowany przez Policję woj. łódzkiego. Jego głównym celem jest kształcenie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym bezpiecznych postaw w kontakcie z zagrożeniami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej – Kamila Ciach i Bartłomiej Dziąg. Uczniowie najpierw w części teoretycznej rozwiązali test na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas zabawy w domu, na wakacjach czy przy spotkaniu z nieznajomym.
Drugą część spotkania wypełnił konkurs sprawności fizycznej, gdzie zadaniem drugoklasistów było pokonanie toru przeszkód. Dla wszystkich uczestników konkursu czekały upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Skierniewicach.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

13 października 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy „0”pod opieką wychowawczyni Anny Dominiak przygotowali i zaprezentowali program artystyczny pt. „Serce i uśmiech naszym nauczycielom”. Mali artyści w wierszach i piosenkach dali wyraz szacunku jaki żywią dla nauczycieli i ich pracy. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli nauczycielom słodki upominek.

Ruch i zabawa to wspaniała sprawa! - uroczyste oddanie placu zabaw przy naszej szkole

30 września odbyła się w naszej szkole uroczystość otwarcia nowego placu zabaw, powstałego z inicjatywy p. Aliny Dudy - dyrektora naszej szkoły, która za pośrednictwem Grupy Lokalnego Działania Gniazdo, złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Małych Projektów do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Do pozytywnego rozpatrzenia projektu, konieczne było uwzględnienie wkładu własnego w postaci pracy i tu z cenną pomocą przyszli rodzice naszej szkoły i członkowie Stowarzyszenia "Małe Pociechy".
Wśród gości obecnych na otwarciu nowego placu zabaw znaleźli się:
p. Andrzej Kowara - Wójt Gminy Głuchów,
p. Krystyna Matysek - z-ca Przewodniczącego Rady Gminy
p. Agnieszka Burzyńska - inspektor ds. Oświaty w Gminie Głuchów oraz
przedstawiciele PKO Bank Polski p. Renata Czarnecka i p. Małgorzata Wojda
.
Otwarcia placu zabaw dokonali uczniowie klasy trzeciej, przebijając balony zamieszczone w wejściu do placu zabaw oraz pierwszoklasiści, którzy puścili bańki mydlane.
Dzięki inicjatywie dorosłych spełniło się kolejne marzenie dzieci.

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 września nasza szkoła wzięła udział IV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięło udział 768 szkół z 12 krajów Świata (najwięcej z Polski). Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i odbyła się w naszej szkole po raz trzeci.
Od 22 do 24 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W tym celu wykorzystane były materiały dostarczone przez organizatora akcji. Na 22, 23 i 24 września obowiązywało inne „Hasło dnia”, które było odpytywane przez nauczycieli różnych przedmiotów. Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas IV-VI wykazali swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk”, a na zajęciach wychowania fizycznego w grze „Królowa (król) skakanki”. Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę w grze „Marmur”. W celu utrwalenia trudnych przykładów, tabliczka mnożenia była ćwiczona również w języku angielskim. Na zajęciach komputerowych uczniowie wykorzystywali program do nauki tabliczki mnożenia autorstwa p. Sylwii Gruchały.
Wreszcie nadszedł 26 września – IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przeprowadzane były krótkie egzaminy, które przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna. W skład Komisji weszli uczniowie z klasy 6: Małgorzata Aleksandrzak, Wiktoria Karcz i Piotr Krysiak.
Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz częstował się cukierkiem z tatuażem. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”.
Cieszymy się bardzo, że w akcję włączyli się nie tylko uczniowie klas starszych, ale także nauczyciele i rodzice naszych uczniów.

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Organizatorem Lokalnym może zostać każda placówka oświatowa, w której obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Zadaniem Organizatora Lokalnego jest przesłanie sprawozdania z przebiegu akcji do Organizatora Głównego. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Beata Ulanowska – nauczycielka matematyki.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://www.wmtday.org/

Nowy rok szkolny 2014/15 i nowa strona www

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2014/15 na nowej stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach.
Strona ta jest wykonana w języku PHP i zawiera wiele nowych funkcjonalności, aktualnych dla dzisiejszych serwisów internetowych. Strona ta ma być odpowiedzią na zmieniające się nie tylko technologie tworzenia stron www, ale w głównej mierze ma ułatwić korzystanie z niej i poszerzyć zakres prezentowanych na niej informacji.
Chcemy na niej na bieżąco zamieszczać materiały dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Oprócz zdjęć będziemy mogli Wam przedstawiać również inne materiały multimedialne, jak choćby filmy i prezentacje.
Jednocześnie informujemy, że dotychczasowa strona www, która służyła naszej szkole od 2011 nadal jest dostępna dla wszystkich i możecie w każdej chwili przypomnieć sobie to co już za nami klikając w link w Menu nowej strony pod nazwą "Archiwalna strona".
Zapraszamy zatem do zapoznania się z zawartością nowego serwisu informacyjnego Szkoły Podstawowej w Wysokienicach.
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,842,307 unikalne wizyty