Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Biblioteka

Biblioteka szkolna 

Od 1 września 2015 roku opiekunkami biblioteki szkolnej są panie: Katarzyna Szkup i Beata Ulanowska.

 

  

 

rok szkolny 2018/2019
 

26 października szóstoklasiści wystąpili w przedstawieniu popularyzującym czytelnictwo pt. „Strajk”. Bohaterowie książek postanawiają ogłosić strajk, jednak bibliotekarce i czytelnikowi udaje się przekonać strajkujących do powrotu do książek.  

 

Obsada: bibliotekarka - Amelia Rosa, Nel (W pustyni i w puszczy) - Kamila Ciach, Jagienka (Krzyżacy)- Jagoda Walas, Albus Dumbledore (Harry Potter) - Bartek Dziąg, Zenek (Ten Obcy) - Kamil Dyśko, Kot (Alicja w Krainie Czarów) - Mikołaj Supeł, Drwal (Czarnoksiężnik z Krainy Oz) - Marcin Dudek, uczeń - Karol Stachecki, narratorzy - Janek Lipski i Tomek Bieliński.

 

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJW październiku ścienna gazetka biblioteki szkolnej poświęcona została korzyściom płynącym z głośnego czytania.

Zachęcamy do czytania.

 

 


 

Jedną z akcji popularyzujących czytanie w Miesiącu Bibliotek Szkolnych było uzupełnienie plakatu zamieszczonego na drzwiach biblioteki - "Zaproponuj koleżance/koledze ciekawą książkę".

 

 

W październiku zostały zakupione książki dla młodszych dzieci (również z dużymi literami) i dla młodzieży. Można je obejrzeć i wypożyczyć. Kolorowe okładki zachęcają do czytania. Zapraszamy!

 

 

18.10. 2018 r. K. Szkup nauczyciel  bibliotekarz odwiedził dzieci  z klasy zerowej. Zaproponował im wysłuchanie bajki „ O rybaku i złotej rybce”. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały co przydarzyło się rybakowi, mówiły o swoich własnych marzeniach. Na zakończenie zajęć, świetnie poradziły sobie z zadaniem  jakie miały wykonać – ułożyły puzzle i pomalowały rysunek.

 

 

W konkursie "Moja mała ojczyzna - jak będzie wyglądała za 100 lat" dwie prace wykonane przez uczennice klasy czwartej: Joannę Świderek i Magdalenę Bisińską będą reprezentować naszą szkołę w Skierniewicach.


 

09.10. 2018 r. grupę dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził szkolny bibliotekarz K. Szkup. Spotkanie to miało na celu rozbudzić w dzieciach chęć czytania książek oraz umiejętność uważnego słuchania. Bibliotekarz zwrócił uwagę na serię książek pt: SAMI CZYTAMY, które znajdują się w naszej bibliotece szkolnej.

 

 

Uwaga konkurs! (dla wszystkich uczniów)

 

Weź udział w konkursie fotograficznym pt. "Czytamy wszędzie". Należy przesłać mailem zdjęcia na adres szkola_wysokienice@intetria.pl (lub przynieść na pendrivie) z czytającymi osobami w różnych, nawet najdziwniejszych miejscach i sytuacjach.

 

Na Wasze propozycje czekamy do 20 października.


 

"Żeganaj lato, witaj jesień" - to tytuł wrześniowej gazetki ściennej biblioteki szkolnej.


 

Uwaga konkurs! (dla uczniów klas 4-6)

 

Weź udział w konkursie międzypowiatowym pt. "Moja mała ojczyzna -  jak będzie wyglądała za 100 lat". Wykonaj pracę plastyczną płaską w formacie A4. Może to być rysunek, grafika, malarstwo, itp.

 

Prace należy oddać do biblioteki szkolnej do 10 października.


 

 Archiwum działalności biblioteki szkolnej: rok szkolny 2015/2016, rok szkolny 2016/2017 oraz rok szkolny 2017/2018.

 


Wygenerowano w sekund: 0.03
679,754 unikalne wizyty