Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Biblioteka

 

Biblioteka szkolna 

Od 1 września 2019 roku opiekunką biblioteki szkolnej jest pani Ewa Wieczorek.

 

  

rok szkolny 2019/2020

  

Biblioteka szkolna czynna:

 

Poniedziałek7.50 – 11.25

 

Wtorek 8.00 – 13.25

 

Środa 8.00 – 10.30

 

Piątek9.00 – 12.30 

 


 

 

Aktyw biblioteczny:

 

Zuzanna Karcz

Natalia Popek

Weronika Kowalczyk

 

Łącznicy klasowi:

 

Klasa I – Liliana Koczywąs

Klasa II – Anna Bielińska

Klasa III – Katarzyna Karcz

Klasa IV – Lidia Popek

Klasa V – Joanna Świderek

Klasa VI – Wiktoria Winiarska

Klasa VII – Amelia Rosa

Klasa VIII – Natalia Brocka


 

Portal lektury.gov.pl Portal lektury.gov.pl
https://lektury.gov.pl/

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych                                  i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

Zachęcam do czytania.

 

Bibliotekarz  - Ewa Wieczorek – e-mail: ewelina.alina12@wp.pl

 


Informacja dla Uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne. Zmiana terminów

 

Szanowni  Uczestnicy !

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach ulegną zmianie terminy zdobywania sprawności                       w I etapie Wielkiej Ligi Czytelników. Termin zakończenia wpisywania sprawności I etapu ustalono wstępnie na siódmy dzień roboczy liczony od dnia powrotu do  szkoły. Oczywiście termin finału powiatowego będzie również przesunięty. Zachęcam do czytania pogodnych książek w czasie wolnym od zajęć. Dobra lektura może dostarczyć wielu miłych chwil i tym samym pomóc w ograniczeniu stresu, który niekorzystnie wpływa na odporność.  Potraktujmy obecną sytuację odpowiedzialnie poprzez przestrzeganie zasad higieny i zaleceń sanitarnych, a jednocześnie myślmy pozytywnie kierując nasze myśli ku temu co dobre.

 

Życzę Wam dużo zdrowia.

 

Pozdrawiam serdecznie Ewa Wieczorek

 

 


 

Warsztaty plastyczne - walentynkowa zakładka do książki

 

Walentynki to coroczne święto zakochanych, które wywodzi się z Wielkiej Brytanie i jest okazją do obdarowywanie się drobnymi upominkami. 11 lutego 2020 r. biblioteka szkolna i świetlica szkolna  zorganizowały  warsztaty plastyczne. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonywali "walentynkowe" zakładki do książki.  Zorganizowane warsztaty  to promocja czytelnictwa i propagowanie zasad życzliwości a jednocześnie nauka współpracy w grupach a przede wszystkim świetna zabawa!

 
 

 

 


 

"Zakochaj się w książce" - wystawa walentynkowa

 

Drodzy Czytelnicy!
Zbliżają się Walentynki – święto zakochanych.  Okazja do popularyzacji wydawnictw poświęconych miłości oraz chwili refleksji nad  jej wartością  i znaczeniem w życiu człowieka.  Zachęcamy Was do miłości wiernej, pełnej niespodzianek - miłości do książek. W tej miłości możesz się zanurzyć  i upajać pięknem słowa.

 

 "Zakochaj się w książce" - to tytuł naszej wystawy. Co warto przeczytać w nadchodzące Walentynki?
Może mistrzów klasyki, powieść czy banalną opowieść o miłości? Na wystawie znajduje się wiele propozycji, po które warto sięgnąć.

 

 

Życzymy Wam zaczytanych Walentynek!

 


 

Biblioteka Szkolna przystąpiła do V Ogólnopolskiego Konkursu

                    „Wielka Liga Czytelników”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

 

Konkurs przebiega w trzech etapach:

Etap pierwszy (szkolno-biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych;

Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach podstawowych  i bibliotekach publicznych;

Etap trzeci (powiatowy) – test drużynowy w placówkach wyznaczonych przez Koordynatorów Powiatowych.

  Etap pierwszy trwa do 13 marca 2020 r.

  Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie książek konkursowych wybranych przez Koordynatora Placówki oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Maksymalna liczba sprawności do zdobycia – 10.

  Testy do przeczytanych książek udostępnia uczestnikowi konkursu Koordynator Placówki. Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.

  Każdy formularz testu WLC dotyczy jednej książki. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność.

  Uczestnik konkursu wypełnia formularz do danej książki tylko raz.

  Niezaliczenie testu nie dyskwalifikuje ucznia z konkursu. Uczestnik może kontynuować udział w projekcie i wypełniać testy do innych książek.

  Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji. Rodzice/opiekunowie pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.

 

  Uczniowie mogą oddawać formularze konkursowe pierwszego etapu do 13 marca 2020 r.

 

 


 

 

Zapraszamy do naszej  akcji –  ŚWIĘTA, KSIĄŻKA I JA.


 W jej ramach polecamy najpoczytniejsze tytuły z literatury beletrystycznej, które są dostępne  w naszej Bibliotece. Książkowe propozycje wystawione zostały na specjalnie przygotowanym stoliku.  Pamiętajcie, że tych książek nie trzeba wcześniej zamawiać, ani rezerwować – są dostępne na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Ilość tytułów jest ograniczona.

 

Nasza świąteczna akcja potrwa do samej Wigilii, albo do wyczerpania zapasów. Zachęcamy do sprawienia sobie lektury na święta.

 


 

Kiermasz taniej książki – Tuliszków

     W październiku i listopadzie w bibliotece szkolnej odbywał się kiermasz książek przysłanych przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z Tuliszkowa.

 

     Kiermasz ten  cieszy się dużą popularnością  wśród uczniów. Każdy mógł znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie lub swoich bliskich, tym bardziej, że ceny nie były wysokie, a wydania książek bardzo ładne. Tematyka książek była bardzo zróżnicowana – od bajeczek i baśni do czytania i kolorowania, po książki popularno-naukowe, słowniki i atlasy.

 

 

Konkurs Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

 

Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-II-III. Do konkursu zaproszone zostały również dzieci z oddziału przedszkolnego.

 

 

Pasję do czytania trzeba zaszczepić już od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważna rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.   

   

 

 


 

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE…


Cel akcji:

  •  promocja  biblioteki szkolnej i jej działań,
  •  zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
  •  propagowanie zainteresowania książką,
  •  rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
  •  podnoszenie poziomu czytelnictwa,
  •  integracja środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.
 

 

Archiwum działalności biblioteki szkolnej: rok szkolny 2015/2016, rok szkolny 2016/2017, rok szkolny 2017/2018 oraz rok szkolny 2018/2019.

 


Wygenerowano w sekund: 0.03
3,722,633 unikalne wizyty