Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Biblioteka

Biblioteka szkolnaOd 1 września 2015 roku opiekunkami biblioteki szkolnej są panie: Katarzyna Szkup i Beata Ulanowska.

 


 

rok szkolny 2017/2018

 


 

8 grudnia biblioteka szkolna i SKO były organizatorami kiermaszu tanich książek, które pochodziły z Hurtowni Taniej Książki z Tuliszkowa, z którą od lat współpracuje nasza szkoła.   Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale też rodziców.
O kiermaszu można przeczytać www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/kiermasz-taniej-ksiazki-za-nami/

 

  
 

 

W grudniu gazetka ścienna biblioteki szkolnej została poświęcona Świętom Bożego Narodzenia. Zawiera wykaz lektur związanych z tymi Świętami oraz statystkę wypożyczeń za listopad.

 

 

05.12.2017r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Tematem spotkania bibliotekarza z uczniami były Święta Bożego Narodzenia i tradycje związane z jego obchodami. W klimat bożonarodzeniowy wprowadziła uczniów książka Charlesa  Dickensa  „Opowieść wigilijna” polecana przez nauczyciela do przeczytania. Lekcję biblioteczną przeprowadziła p.Katrzyna Szkup.

 

 


 

W listopadzie 2017r. najwięcej książek (w przeliczeniu na 1 ucznia) wypożyczyli uczniowie klasy trzeciej (wychowawca p. Anna Dominiak). Najlepszym czytelnikiem listopada został Szymon Klimczak (kl.2).

 


 

24 listopada 9 uczniów klasy piątej wzięło udział w turnieju czytelniczym online dotyczącym znajomości lektury "Chłopcy z Placu Broni". Test https://funtest.pl/test/chlopcyzplacubronitest/ składał się z 22 pytań, na które należało udzielić prawidłowej odpowiedzi w ciągu 5 minut. Najlepszy okazał się Tomek Bieliński uzyskując 20 punktów; druga była Amelka Rosa z wynikiem 19 punktów, a trzeci Karol Stachecki, który uzyskał 18 punktów. Turnej czytelniczy przeprowadziła p. Beata Ulanowska - bibliotekarz szkolny.

 

 
 

 

23 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty czytelnicze dla uczniów klasy drugiej. Głównym celem zajęć, które przeprowadziła p. Katarzyna Szkup – bibliotekarz szkolny,  było zapoznanie dzieci z historią Dnia Pluszowego Misia.

Więcej informacji można znaleźć http://spwysokienice.pl/news.php


 

 

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ


 

20 listopada  uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w Filii Bibliotecznej w Wysokienicach – filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Głuchowie. Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka p. Barbara Łęczycka.Celem zajęć było stworzenie sytuacji pozwalającej na: poznanie pracy bibliotekarza i biblioteki, rozwijanie zainteresowania książką, zaznajomienie uczniów z zawodami ludzi związanych z powstawaniem książek, zapoznanie z podstawowymi elementami budowy książki.

 Więcej informacji można znaleźć http://spwysokienice.pl/news.php


 

 

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ


 

20 listopada na apelu szkolnym dyplom dla najlepszego czytelnika października otrzymał Szymon Klimczak z kl.2. Dyplom i nagrodę wręczyła p. dyrektor Alina Duda.

 


 

Listopadowa gazetka ścienna biblioteki szkolnej poświęcona została andrzejkom i katarzynkom.

 

 

 


 

 

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Głuchowie nasza szkoła wzięła udział w  konkursie plastycznym „Portret Tadeusza Kościuszki”. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas IV-VII z naszej szkoły. Opiekunem konkursu była p. Małgorzata Grefkowicz.

Na szczeblu gminy reprezentowały naszą szkołę prace: Julii Antosik (kl.4), Zosi Pawlik (kl.4), Lilianny Koczywąs (kl.6) i Natalii Dziąg (kl.7). Podsumowanie konkursu nastąpiło 15 listopada w siedzibie Gminy Głuchów. Komisja gminna przyznała nagrodę Julce Antosik.

 

 

 

10 listopada Lilianna Koczywąs (kl.6) podarowała 5 książek do biblioteki szkolnej. Dziękujemy!

 

 
   

 

W październiku 2017r. najwięcej książek (w przeliczeniu na 1 ucznia) przeczytali uczniowie klasy czwartej (wychowawca p. Piotr Majewicz). Najlepszym czytelnikiem października został Szymon Klimczak (kl.2).

 


 

31 października na apelu szkolnym odbyło się podsumowanie działań biblioteki szkolnej zrealizowanych w związku z obchodami "Października jako Miesiąca Bibliotek Szkolnych" - w tym roku pod hasłem "Książka nas łączy". Podsumowanie przedstawiły dziewczynki z klasy VI - Zuzanna Karcz i Natalia Popek. Następnie p. dyrektor Alina Duda wręczyła nagrody laureatom październikowych konkursów przeprowadzonych przez bibliotekę szkolną. Nagrody otrzymali: Karol Stachecki (kl.5), Lilianna Koczywas (kl.6), Wiktoria Winiarska (kl. 4), Paulina Szochner (kl.4) oraz Olga Lipska (kl.7). Gratulujemy!

 

 

 

W październiku każdy czytelnik naszej szkoły mógł zagłosować na Książkową Listę Przebojów. W wyniku głosowania na pierwszym miejscu znalazła się książka Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa", a na drugim miejscu "Mikołajek" i "Martynka".

 

 

 

27 października uczniowie klasy I, III i IV wzięli udział w warsztatach czytelniczych w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach. Zajęcia dla klasy I i III pt. "Jak to z książką było?" poprowadziła p. Mariola Szymczak, natomiast warsztaty pt. "Zagrożenia w sieci" dla klasy IV - p. Anna Kowalczyk i p. Aneta Brzezińska.

Więcej informacji http://spwysokienice.pl/news.php

 

 

 

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ


 

W pierwszym numerze gazetki szkolnej "Po Dzwonku" ukazał się konkurs frazeologiczny pt. "Dwa kroki stąd". Laureatką konkursu została Olga Lipska - uczennica klasy siódmej.

 


 

W październiku uczniowie klas V-VII wzięli udział w konkursie literackim "Fraszka - igraszka". Lauratami konkursu zostali: Lilianna Koczywąs (kl.VI) oraz Karol Stachecki (kl.V).

 

"Przyjaciel człowieka już na półce czeka" - Lilianna Koczywąs

 

"Czytanie to pięka sprawa,

więc książka to podstawa.

Kto czyta, nie pyta, nie błądzi" - Karol Stachecki

 


 

W październiku uczniowie klas I-IV wzięli udział w konkursie plastycznym na zakładkę do książki "Postać z ulubionej książki". Laureatami konkursu zostały: Paulina Szochner i Wiktoria Winiarska - uczennice klasy czwartej.

 


 

24 października uczniowie wzięli udział w akcji czytelniczej "Zjedz jabłko i przeczytaj polecaną książkę..."

Uczniowie chetnie częstowali się jabłkami, które były zaopatrzone w karteczki z tytułami książek godnych polecenia do przeczytania, które mogli wypożyczyć. 


 

 

9 października  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w lekcji bibliotecznej „ Bohaterowie naszych bajek". W pierwszej części spotkania dzieci przeniosły się w świat baśni  - wysłuchały na płycie CD bajki:  „Czerwony Kapturek” , „Kot w butach”. W drugiej części uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali trudne zagadki o bajkowych bohaterach.  Bez trudu radzili sobie z każdym przygotowanym ćwiczeniem. Lekcję biblioteczą przeprowadziła p. Katarzyna Szkup - bibliotekarz szkolny.

 

 


 

Tematem październikowej gazetki ściennej biblioteki szkolnej jest „Październik – Międzynarodowym Miesiącem Biblioteki szkolnej”. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Na początku był to tylko jeden dzień. Od 2008r. biblioteka szkolna świętuje cały październik.

 

 

 

Archiwum działalności biblioteki szkolnej: rok szkolny 2015/2016 oraz rok szkolny 2016/2017.

 


Wygenerowano w sekund: 0.05
415,675 unikalne wizyty