Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Nasze osiągnięcia


 


 

Ogólnopolski Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2017/2018
organizator: PKO Bank Polski


Nagroda II stopnia

  w etapie regionalnym konkursu


opiekunki: Alina Duda, Barbara Łęczycka, Beata Ulanowska

 

SmileSmileSmile

 

VIII Gminny Konurs "Rowerem bezpiecznie na wakacje"

organizator: Szkoła Podstawowa w Wysokienicach (p. Katarzyna Szkup)

 

I miejsce

 skład drużyny: Oliwia Krocz kl.7, Kinga Matysek kl.7, Agata Walas kl.7


opiekun: p. Beata Ulanowska

 

SmileSmileSmile

 

W ogólnopolskim  konkursie SKO Blog Miesiąca

 
  tytuł BLOG MIESIĄCA za KWIECIEŃ

 

opiekun: Alina Duda, Barbara Łęczycka, Beata Ulanowska

 

SmileSmileSmile

 

VI Gminny Konkurs English Champions
organizator: Szkoła Podstawowa w Głuchowie


III miejsce

Lilianna Koczywąs kl. 6


opiekun: p. Joanna Tołżewska

 

SmileSmileSmile

 

XXXVIII Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje gminne

organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Gluchowie i Urząd Gminy w Głuchowie 


  II miejsce w kategorii klas V - VI

(i udział w eliminacjach powiatowych)

Natalia Popek kl. 6

opiekun: p. Małgorzata Grefkowicz

 

wyróżnienie w kategorii klas I-II

Radosław Bieliński kl.2

opiekun: p. Barbara Łęczycka

 

wyróżnienie w kategorii klas III-IV

Zofia Pawlik kl.4

opiekun: p. Małgorzata Grefkowicz

 

 

SmileSmileSmile

 

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

elimancje powiatowe

organizator: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

 

III miejsce

skład drużyny: Oliwia Krocz kl. 7, Kinga Matysek kl. 7, Agata Walas kl. 7


opiekun: p. Beata Ulanowska

 

SmileSmileSmile

 

XII Międzyszkolny Konkurs "Matematyka w Banku"

organizator: Szkoła Podstawowa w Wysokienicach (SKO)

 

III miejsce

Zuzanna Karcz kl. 6


opiekun: p. Beata Ulanowska

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny - eliminacje gminne

organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa w Janisławicach

 

III miejsce w kategorii klasy szóstej

Lilianna Koczywąs kl. 6


opiekun: p. Małgorzata Grefkowicz

 

SmileSmileSmile

 

XI Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I-III

pt. "Zadania z oszczędzania"

organizator: Szkoła Podstawowa w Michowicach

 

III miejsce w kategorii klasy drugiej

Kacper Fastyn kl. 2


opiekun: p. Barbara Łęczycka

 

SmileSmileSmile

 

XV Konkurs Przyrodniczy

organizator: Gimnazjum im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach

 

tytuł ZWYCIĘZCY

za najlepszy wynik i najwyższy wynik testu z dziedziny biologii

Amelia Rosa kl. 5

 

tytuł LAUREATA

Lilianna Koczywąs kl.6

 

wyróżnienie

Zuzanna Karcz kl.6

 

wyróżnienie w dziedzinie biologii

drużyna: Amelia Rosa kl.5, Lilianna Koczywąs kl.6 i Zuzanna Karcz kl.6

 

opiekun: p. dyrektor Alina Duda

 

SmileSmileSmile

 

Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Portret Tadeusza Kościuszki"

organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchowie

 

Nagroda

 

Julia Antosik kl.4

opiekun: p. Małgorzata Grefkowicz

 

SmileSmileSmile

 

Konkurs plastyczny "Mój przyszły zawód -moja pasja"

organizator: Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Skierniewicach

 

nagrody w kategorii klas IV

Ola Bielińska i Maciek Wilczak

opiekun: p. Małgorzata Grefkowicz

 

nagroda w kategorii klas V

Karol Stachecki

opiekun: p. Małgorzata Grefkowicz

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowy Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie

  pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”
organizator: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach


III miejsce

 
drużyna w składzie: Anita Sarna kl. 2, Kacper Fastyn kl. 2
opiekun: p. Barbara Łęczycka

 


 

SUKCESY SPORTOWE 2017/2018

opiekun: Piotr Majewicz

 

 

Finał Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej "Mała Piłkarska Kadra Czeka"

 

IV miejsce - drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego Szkół Gimnazjalnych

w piłce nożnej dziewcząt


  II miejsce

 

SmileSmileSmile

 

Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej "Mała Piłkarska Kadra Czeka"

 

I miejsce  drużyna dziewcząt

I miejsce  drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowa Liga Tenisa StołowegoSzkół Podstawowych

szkołę reprezentowały 2 drużyny

I miejsce i II miejsce

 

SmileSmileSmile


Gminny Turniej Unihokeja Igrzysk Dzieci - ZSP Głuchów

 

I miejsce drużyna dziewcząt

I miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowy Turniej Unihokeja Igrzysk Dzieci

 

II miejsce drużyna dziewcząt

III miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej- SP Głuchów

 

II miejsce drużyna dziewcząt

II miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

III miejsce drużyna dziewcząt

IV miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Tenisa Stołowego

 

I miejsce Bartłomiej Dziag kat. kadet

III miejsce Maciej Wilczak kat. żak

 

SmileSmileSmile

 

Gminny Turniej Piłki Ręcznej - ZSP Głuchów

 

II miejsce drużyna dziewcząt

I miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

 

I miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Rejonowy Turniej Piłki Ręcznej

 

II miejsce drużyna chłopców

 

SmileSmileSmile

 

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe


I miejsce Kamil Kowalczyk kl. VI 

III miejsce Agata Walas kl. VII

 


 

 


 

 

Ogólnopolski Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2016/2017
organizator: PKO Bank Polski
nagroda II stopnia w etapie regionalnym konkursu
opiekunki: Alina Duda, Barbara Łęczycka, Beata Ulanowska

 

VI Gminny Przeglad Małych Form Artystycznych

"Z bohaterami książkowymi - nałogom stop mówimy"

organizator: Szkoła Podstawowa w Złotej

III miejsce

w przedstawieniu wzięli udział:

Zofia Pawlik, Wiktoria Winiarska, Milena Brocka, Ola Kowalczyk, Maciej Woicki

opiekun: Jolanta Nagórka

 

VII Gminny Konurs "Rowerem bezpiecznie na wakacje"

organizator: Szkoła Podstawowa w Wysokienicach (Katarzyna Szkup)

I miejsce

skład drużyny: Natalia Krysiak, Kinga Matysek, Agata Walas

opiekun: Beata Ulanowska

 

XIV Konkurs Przyrodniczy 

organizator: Gimnazjum im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach

3 wyróżnienia 

opiekun: Alina Duda


Gminny Konkurs Języka Angielskiego "Mistrz Słówek"

organizator: Szkoła Podstawowa w Michowicach

II miejsce

Magdalena Bisińska kl.II

opiekun: Joanna Tołżewska

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

"Młodzież zapobiega pożarom" 

wyróżnienie

Kinga Matysek kl. VI 

opiekun: Alina Duda


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa"

wyróżnienie

Aleksandra Bielińska kl.III

opiekun: Jolanta Nagórka

 

XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

elimancje powiatowe

organizator: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

III miejsce

skład drużyny: Natalia Krysiak, Kinga Matysek, Agata Walas

opiekun: Beata Ulanowska

 

Gminny Konkurs Recytatorski

I miejsce

wyróżnienie w etapie powiatowym

Zofia Pawlik kl. III

opiekun: Jolanta Nagórka

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny - eliminacje gminne

organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa w Janisławicach

III miejsce w kategorii klasy trzeciej

Milena Brocka kl. III

opiekun: Jolanta Nagórka

II miejsce w kategorii klasy czwartej

Amelia Rosa kl. IV

opiekun: Małgorzata Grefkowicz

 

Międzyszkolny Konkurs "Matematyka w Banku"

organizator: Szkoła Podstawowa w Wysokienicach (SKO)

V miejsce

Natalia Krysiak kl. VI

opiekun: Beata Ulanowska

 

W ogólnopolskim Konkursie SKO Blog Miesiąca
wyróżnienie za miesiąc luty

opiekun: Alina Duda, Barbara Łęczycka, Beata Ulanowska

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Projekt okładki książki Grzegorza Kasdepke”
organizator: Szkoła Podstawowa w Wysokienicach (Biblioteka Szkolna)
wyróżnienie
Oliwia Krocz klasa VI
opiekun: Beata Ulanowska

Powiatowy Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie

  pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”
organizator: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach
III miejsce
drużyna w składzie: Magdalena Bisińska kl. II, Szymon Kowalczyk kl. II
opiekun: Anna Dominiak


Konkurs plastyczny „Bądź EKO – dbaj o powietrze”
organizator: Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
III miejsce
 

Dominik Koczywąs kl. VI
opiekun: Katarzyna Szkup



Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017

 opiekun: Piotr Majewicz

Rok szkolny 2016/2017 był kolejnym pomyślnym sportowym rokiem dla naszej szkoły. Ilość sukcesów odniesionych w sporcie na różnych etapach i w wielu konkurencjach stawia Szkołę Podstawową w Wysokienicach wśród najlepiej usportowionych i najbardziej utytułowanych szkół w powiecie skierniewickim.


Największymi sukcesami były V miejsca wywalczone przez drużyny dziewcząt i chłopców w wojewódzkich finałach ogólnopolskich zawodów „Mała Piłkarska Kadra Czeka” na turniejach w Sieradzu i Opocznie. Nasze drużyny wcześniej wywalczyły awans wygrywając zawody powiatowe.


W Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion”

 w zawodach powiatowych wzięły udział 4 zespoły:
dziewczęta w kat.U-12 zajęły II miejsce,
chłopcy w kat.U-8 zajęli III miejsce,
chłopcy w kat.U-10 zajęli V miejsce,
chłopcy w kat.U-12 wygrali zawody powiatowe i awansowali do finałów wojewódzkich; w zawodach w Łodzi zajęli XIII miejsce.

 

W powiatowym Turnieju o Puchar Andrzeja Kasterskiego w Lipcach Reymontowskich
chłopcy z klas V-VI zajęli III miejsce
chłopcy z klas III-IV zajęli V miejsce


W zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w unihokeju

drużyny dziewcząt i chłopców wygrały zawody gminne, a w powiatowych zajęły kolejno miejsca II i IV.

 

W drużynowych zawodach w tenisa stołowego:

drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w gminie,

drużyna chłopców I miejsce w gminie i awans do zawodów powiatowych, tam wywalczyła III miejsce.

 

W mini piłce siatkowej: na zawodach gminnych dziewczęta zajęły II miejsce,

chłopcy wygrali turniej, a na zawodach powiatowych zajęli II miejsce.

 

W piłce nożnej 10-osobowej: obie nasze drużyny wygrały turnieje gminne, z powiatowych dziewczęta przywiozły srebrne medale, a chłopcy brązowe.

 

W Powiatowej Lidze Tenisa Stołowego 2 mieszane drużyny (2 chłopców + 2 dziewczynki)

zajęły II i IV miejsce.

 

W Mistrzostwach Powiatu Skierniewickiego w Biegach Przełajowych

Kamil Kowalczyk (V kl.) I miejsce

Agata Walas II miejsce

 

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego:

Jagoda Walas - II miejsce w kat. Żak,

Adrian Lipski - II miejsce w kat. Młodzik,

Bartłomiej Dziąg -II miejsce w kat. Żak.

 

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

drużyna dziewcząt II miejsce

drużyna chłopców I miejsce

 

Największy udział w sportowych sukcesach naszej szkoły mieli następujący uczniowie:

Bartłomiej Dziąg, Kamil Dyśko, Karol Stachecki, Zuzanna Karcz, Karol Lipski, Rafał Kozłowski, Marcin Fastyn, Kamil Kowalczyk (ze Skoczykłód), Natalia Dziąg, Zuzanna Walas, Patryk Lesiak, Krystian Rosiński, Kinga Matysek, Kamil Kowalczyk (z Jasienia), Adrian Lipski, Agata Walas.

 




Archiwum Nasze Osiągnięcia 2010/2011-2015/2016

Wygenerowano w sekund: 0.01
642,395 unikalne wizyty