Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Sport

 


rok szkolny 2019/2020



Piotr Majewicz

 

 



20.11.2019  Bolimów
Powiatowy Finał Unihokeja chłopców klas 7-8
W turnieju wzięły udział 3 drużyny,zagrały systemem każdy z każdym.
Uczestnicy:
Bolimów, Wysokienice, Żelazna
4 – 6: Żelazna -Wysokienice        0 : 4  
5 – 6: Bolimów - Wysokienice      2 : 2
4 – 5: Żelazna - Bolimów        3 : 0
 
Kolejność:
1. Wysokienice - K.Stachecki (bramkarz), K.Dyśko, K.Kowalczyk, B.Dziąg, K.Lipski, M.Fastyn, M.Dudek, J.Lipski
2. Żelazna
3. Bolimów
Nasi chłopcy uzyskali awans do półfinału wojewódzkiego,życzymy powodzenia!!!

 

4.11.2019  Głuchów

Igrzyska Dzieci
Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców klas 5-6
W turnieju dziewcząt wzięły udział 4 drużyny i rozegrały turniej systemem "każdy z każdym"
Wyniki naszej drużyny i ostateczna kolejność:
Wysokienice-Białynin       7-0
Wysokienice -Michowice   2-1
Wysokienice -Głuchów     1-9
1m. SP Głuchów        9 pkt. bramki 31-1
2m. SP Wysokienice   6 pkt.           10-10
3m. SP Białynin         3 pkt.            2-14
4m. SP Michowice      0 pkt.            1-19
Naszą szkołę reprezentowały: A.Bielińska(bramkarka), A.Kubiak, M.Bisińska, M.Słodka, P.Szochner, P.Rosińska, A.Kowalczyk, Z.Pawlik, J.Machcińska, J.Wielanek, M.Brocka

W turnieju chłopców zagrały  drużyny z tych samych szkół i również grały "każdy z każdym".
Wyniki i ostateczna kolejność:
Wysokienice-Białynin      8-5
Wysokienice-Michowice  1-5
Wysokienice-Głuchów    2-12
1m. SP Głuchów       9 pkt.  bramki 20-3
2m. SP Michowice     6 pkt.            14-5
3m. SP Wysokienice  3 pkt.            11-22
4m. SP Białynin        0 pkt.             6-21
Nasi reprezentanci: B.Walas(bramkarz), J.Matysek, S.Kowalczyk, M.Wilczak, M.Woicki, J.Jagiełło, K.Kośla

12.11.2019  Głuchów
Mistrzostwa Gminy Głuchów w unihokeju klas 7-8
W turnieju chłopców wzięły udział 3 drużyny.
Wyniki:
SP WYSOKIENICE-SP BIAŁYNIN       6-0
SP BIAŁYNIN -SP MICHOWICE         1-0
SP MICHOWICE-SP WYSOKIENICE   1-3
Kolejność końcowa:
1.SP WYSOKIENICE  6 pkt.  9-1
2.SP BIAŁYNIN         3 pkt.  1-6
3.SP MICHOWICE     0 pkt.  1-4
Nasi chłopcy grali w składzie:K.Stachecki (bramkarz), K.Dyśko, K.Kowalczyk, B.Dziąg, M.Dudek, J.Lipski awansowali do finału powiatowego!!!!
Powodzenia!!!!

 

 


 

Zawody powiatowe SZS: IMS piłka ręczna chłopców

Godzianów, 06.11.2019

 

Uczestnicy:
Bolimów ( 6 ), Jeruzal ( 4 ), Wysokienice ( 2 ),  Nowy Dwór ( 3 ), Żelazna ( 5 ), Godzianów ( 1 ).

Grupa A:

 

1.Godzianów

2. Wysokienice

3. N.Dwór

PKT

bramki

 

1. Godzianów

 

 

XXXXX

 

1:7

 

4:1

 

3

 

5:8

 

2. Wysokienice

 

 

7:1

 

XXXXX

 

6:0

 

6

 

13:1

 

3. N.Dwór

 

1:4

 

0:6

 

XXXXX

 

0

 

1:10

 

Godzianów – Wysokienice   1 : 7
Wysokienice – N.Dwór         6 : 0  

Godzianów –  N.Dwór          4 : 1

Grupa B:

 

4. Jeruzal

5. Żelazna

6. Bolimów

PKT

bramki

 

4. Jeruzal

 

 

XXXXX

 

5:1

 

7:4

 

6

 

12:5

 

5. Żelazna

 

 

1:5

 

XXXXX

 

1:8

 

0

 

2:13

 

6. Bolimów

 

 

4:7

 

8:1

 

XXXXX

 

3

 

11:8

 

Jeruzal -  Żelazna                  5  :  1
 Żelazna  - Bolimów              1  :  8

Jeruzal -Bolimów                  7  :  4

 

Finały

o miejsce 5.   N.Dwór -  Żelazna                 2 : 1

 

½                     Wysokienice – Bolimów       8 : 2    

                        Godzianów – Jeruzal             4 : 4  / k.1:0

 

o miejsce 3.    Bolimów - Jeruzal                 4 : 5

 

o miejsce 1.   Wysokienice - Godzianów     6 : 3

 

 
 

 

Kolejność:

  1. Wysokienice
  2. Godzianów
  3. Jeruzal
  4. Bolimów
  5. NowyDwór
  6. Żelazna       

Gminny Turniej Piłki Ręcznej w ramach IMS
Dziewczęta po porażce 0-5 z Głuchowem, dzielnie powalczyły w meczu z Białyninem. Wygrały 2-0 lecz końcowa kolejność okazała się niepomyślna.
1m. SP GŁUCHÓW        3 pkt. bramki 8-4
2m. SP BIAŁYNIN         3 pkt.            4-5
3m. SP WYSOKIENICE  3 pkt.            2-5
Szkołę reprezentowały: W.Kowalczyk(bramkarka), Z.Karcz, A.Bielińska, J.Walas, K.Ciach, N.Popek, L.Koczywąs
W kategorii chłopców grały 4 drużyny systemem "każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa i wyniki naszych chłopców przedstawia się następująco.
1m. SP WYSOKIENICE  7 pkt. bramki 26-5
2m. SP BIAŁYNIN         6 pkt. bramki 25-14   (8-2)
3m. SP GŁUCHÓW        4 pkt. bramki 26-16   (3-3)
4m. SP MICHOWICE     0 pkt. bramki  3-45     (15-0)
Naszą szkołę reprezentowali: B.Dziąg(bramkarz),K.Kowalczyk, M.Fastyn, K.Lipski, K.Stachecki, K.Dyśko, M.Dudek
Na duże wyróżnienie zasługuje Bartek Dziąg, głównie dzięki niemu drużyna straciła w całym turnieju tylko 5 bramek. Wszyscy nasi chłopcy grali z dużym zaangażowaniem w ataku i w obronie i pewnie wywalczyli awans do zawodów powiatowych.
GRATULACJE i oby tak dalej!!!!
 

 

24.10.2019
Gminny Turniej Unihokeja klas 5-6
W turnieju dziewcząt udział wzięło 5 drużyn.Kolejność i wyniki naszych uczennic :
1m. Janisławice    7 pkt.    (1-0)
2m. Wysokienice  6 pkt.
2m. Michowice     6 pkt.     (0-0)
4m. Złota            3 pkt.     (0-0)
5m. Białynin        2 pkt.     (0-0)
 
Nasz zespół grał w składzie:J Antosik, J.Wielanek, A.Kubiak, P.Szochner, P.Rosińska, M.Słodka, Z.Pawlik, J.Machcińska, K.Pietrzak

W turnieju chłopców grały 3 zespoły.Kolejność i wyniki:
1m. Michowice      6 pkt.  (0-2)
2m. Wysokienice   1 pkt.
3m. Białynin         1 pkt.   (0-0)
 
Chłopcy grali w składzie: B.Walas, J.Matysek, S.Kowalczyk, J.Jagiełło, K.Kośla, M.Woicki


22.10.2019  Godzianów
Powiatowy finał  Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
W turnieju zagrało 6 drużyn:SP Lipce Reymontowskie, SP Nowy Dwór, SP Sierakowice, SP Godzianów, FOOTBOLAKI Bolimów oraz SP Wysokienice.
Nasi chłopcy w grupie "B" grali:
SP WYSOKIENICE-SP GODZIANÓW 4-0
SP WYSOKIENICE -FOOTBOLAKI BOLIMÓW 2-2
i zajmując 1 miejsce w swojej grupie zmierzyli się w finale z 1 drużyna z grupy "A" -SP NOWY DWÓR
2 bramki Szymona Kowalczyka i jedna Kacpra Fastyna i mecz kończy się zwycięstwem 3-0 i oczywiście awansem do Finału Wojewódzkiego w Łodzi!!!!
WIELKIE GRATULACJE I POWODZENIA  W ŁODZI !!!

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ

 

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
W turnieju wzięło udział po 6 drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół w Makowie,Trzciannej,Drzewcach,Głuchowie,Godzianowie i Wysokienicach.
Nasze dziewczęta grające w składzie : Z.Karcz,A.Bielińska,N.Popek zajęły 4 miejsce osiągając następujące wyniki:
SP WYSOKIENICE-SP GŁUCHÓW 0-3
SP WYSOKIENICE -SP GODZIANÓW 3-2
SP WYSOKIENICE -SP MAKÓW 0-3
SP WYSOKIENICE -SP DRZEWCE 0-3
Chłopcy w składzie: K.Stachecki, B.Dziąg grali następująco:
SP WYSOKIENICE-SP GŁUCHÓW 3-2
SP WYSOKIENICE -SP GODZIANÓW 3-0
SP WYSOKIENICE -SP DRZEWCE 3-0
SP WYSOKIENICE -SP MAKÓW 0-3
 
Po porażce w finale z Makowem nasi reprezentanci zajęli ostatecznie 2 miejsce zdobywając puchar i srebrne medale oraz awans do zawodów 1/2 Finału Województwa Łódzkiego w Białej Rawskiej.

 

 

W dniu 18.10.2019 r. na terenie głuchowskiego lasu odbyła się impreza plenerowa dla uczniów szkół z terenu Gminy Głuchów. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Banku Pekao S.A mieszkających w Gminie Głuchów projekt pt. ,,Zorientuj się na Ekologię i Historię’’, zdobył grant w konkursie zorganizowanym z okazji 90-lecia Banku. Dzięki temu Uczniowski Klubu Sportowy Futrzaki działający przy Szkole Podstawowej w Głuchowie otrzymał z Fundacji Banku Pekao S.A im. Mariana Kantona kwotę 3000 zł. W ramach projektu uczniowie szkół sprzątali wybrany obszaru lasu oraz uczestniczyli w biegu na orientację. Pokonanie trasy z mapą połączone było ze sprawdzianem wiedzy z ekologii oraz wiedzy dotyczącej walk o niepodległość związanych z terenem gminy.

 

Startowało 6 szkolnych drużyn,  a najlepszą okazała się nasza drużyna SP Wysokienice w składzie: N.Brocka, K.Dyśko, K.Kowalczyk, M.Fastyn, K.Lipski.

Wszyscy czestnicy otrzymali nagrody książkowe, puchary i dyplomy .
 

17.10.2019  Godzianów
Powiatowy Turniej"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
chłopcy kat. U-10
1m. Futbolaki Bolimów  (0-12)
2m. SP Godzianów        (0-8)
3m. SP Lipce Reymontowskie   (1-4)
4m. SP Nowy Dwór  (1-4)
5m. SP Wysokienice (A.Bieliński, O.Supeł, J.Rosa,J. Adamczyk, B. Gromek, W. Kowalczyk, A. Bielińki)
 
Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ

16.10.2019  Głuchów
Mistrzostwa Gminy Głuchów w tenisie stołowym
kat.  Igrzyska Dzieci(ID)  dziewczęta (kl.4-6)
1m. SP Głuchów
2m. SP Michowice
3m. SP Złota
4m. SP Wysokienice  (A.Kubiak, A.Bielińska)
5m. SP Janisławice
kat. ID  chłopcy (kl.4-6)
1m. SP Michowice  (0-3)
2m. SP Głuchów    (0-3)
3m. SP Wysokienice  (M.Wilczak, J.Matysek)
4m. SP Złota         (3-0)
kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej(IMS)  dziewczęta (kl.7-8)
1m. SP Głuchów
2m. SP Wysokienice (A.Bielińska, Z.Karcz)  awans do finału powiatowego
3m. SP Złota
4m. SP Michowice
5m. SP Janisławice
kat.IMS chłopcy
1m. SP Głuchów
2m. SP Wysokienice (K.Stachecki,B.Dziąg)  awans do finału powiatowego
3m. SP Michowice
4m. SP Złota
5m. SP Janisławice

15.10.2019  Michowice
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
W kategorii dziewcząt zagrały ze sobą  drużyny SP WYSOKIENICE I SP GŁUCHÓW .Mecz zakończył się zwycięstwem Głuchowa 3:0.
Nasze dziewczęta grały w składzie:J.Antosik,M.Słodka,M.Bisińska,A.Rosa,M.Brocka,A.Kowalczyk,J.Świderek
W kategorii chłopców grały trzy zespoły. Oto wyniki:
SP BIAŁYNIN-SP GŁUCHÓW 1-0
SP GŁUCHÓW- SP WYSOKIENICE 0-4
SP WYSOKIENICE -SP BIAŁYNIN 5-1
Chłopcy w składzie:M.Wilczak,J.Matysek,B.Walas,K.Fastyn,D.Fastyn,S.Kowalczyk,R.Zdanowski  uzyskali awans do zawodów powiatowych.

 

 


 

4 października 2019

IX Bieg na Ekologiczno-Unijną Orientację

IX powiatowy bieg na unijno-ekologiczną orientację za nami.
4 października w zawodach wzięło udział 8 drużyn 3-osobowych. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans około 4 km. Na trasie mieli 8 punktów, gdzie musieli wykazać się sprawnością fizyczną i odpowiedzieć na pytania dotyczące ekologii i UE.
Zwycięską drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się drużyna z Żelaznej. Tuż za nimi na 2 miejscu uplasowała się nasza szkoła,drużyna WYSOKIENICE 1 w składzie: Zuzanna Karcz, Kamil Kowalczyk, Karol Lipski ,a na 3 miejscu drużyna WYSOKIENICE 2 w składzie Lilianna Koczywąs, Marcin Fastyn, Kamil Dyśko. Poczęstunek dla sportowców przygotowali uczniowie z Technikum Żywienia.
Nagrody ufundowali: Starosta Skierniewicki, Prezydent Miasta Skierniewice, pani poseł Dorota Rutkowska. Serdecznie dziękujemy.
 
 
 
 

 


 

Maków, 23.09.2019
Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

IBP_ID_2019

Maków, 23.09.2019

Dziewczęta:

  1. Wiktoria Kaczuba            Głuchów
  2. Natasza Kulińska             Głuchów
  3. Maja Botul                         Głuchów
  4. Oliwia Sobiesiak              Głuchów
  5. Magdalena Słodka         Wysokienice
  6. Adriana Czajka                   Bolimów
  7. Karolina Florczak             Bolimów
  8. Maria    Bogdan                 Głuchów
  9. Karolina Brocka                    Złota
  10. Aleksandra Czechowska Godzianów
  11. Maria Bogusiewicz         Bolimów
  12. Patrycja Krajewska        Strzyboga
  13. Wiktoria Truszkowska   Żelazna
  14. Barbara Sachanowska   Bolimów
  15. Zuza Włodarczyk             Złota
  16. Justyna Klemba             Białynin
  17. Barbara Bakalarska         Drzewce
  18. Aleksandra Bielińska     Wysokienice
  19. Weronika Lelonkiewicz Strzyboga
  20. Anna Kuchta                     Złota
  21. Natalia Kotul                     Złota
  22. Maria Bujaśkiewicz        Złota
  23. Ewa Sachanowska          Bolimów
  24. Anita Sarna          Wysokienice

 

Chłopcy:

  1.  Krzysztof Supera    Drzewce
  2. Michał Krupa            Żelazna
  3. Patryk Kroc              Maków
  4. Igor Gruchała           Białynin
  5. Mateusz Kocus        Bolimów
  6. Kacper Zarębski       Maków
  7. Dawid Czechowski Godzianów
  8. Mateusz Kujawski  Głuchów
  9. Krzysztof Wojciechowski Białynin
  10. Karol Salamon          Bolimów
  11. Michał Wójcik          Drzewce
  12. Bartosz Florczak      Bolimów
  13. Tyberiusz Kołosowski Bolimów
  14. Adrian Kacprzyk      Białynin
  15. Paweł Gronowski   Białynin
  16. Hubert Błaszczyk    Strzyboga
  17. Kamil Karwat            Strzyboga
  18. Patryk Grzegrzółka                Bolimów
  19. Łukasz Pejski            Strzyboga
  20. Szymon Bodek         Strzyboga
  21. Bartłomiej Walas    Wysokienice
  22. Kacper Kośla             Wysokienice
  23. Filip Kowalczyk         Złota
  24. Kuba Brocki               Złota

IBP_IMS_2019

Maków, 23.09.2019

Dziewczęta:

  1. Natalia Szewczyk            Bolimów
  2. Aleksandra Jaworska    Żelazna
  3. Maja Psyk                          Głuchów
  4. Wiktoria Kamińska         Białynin
  5. Julia Włodarczyk             Złota
  6. Wiktoria Wiaderkowicz                Białynin
  7. Sara Wiaderkowicz         Białynin
  8. Natalia Siejkowska         Białynin
  9. Maria Nowakowska       Lnisno
  10. Wiktoria Malka                Lnisno
  11. Kinga Dyśko                      Złota
  12. Ola Piekut                          Złota

 

 

Chłopcy:

  1. Marcin Fastyn                  Wysokienice
  2. Kamil Kowalczyk              Wysokienice
  3. Kamil Gomuliński            Żelazna
  4. Tomasz Kaczuba              Głuchów
  5. Arkadiusz Psyk                 Głuchów
  6. Dawid Pikura                     Bolimów
  7. Błażej Burzyński              Maków
  8. Jan Sobieszek                   Głuchów
  9. Kamil Dyśko                      Wysokienice
  10. Cezary Różański              Głuchów
  11. Miłosz Marusiak              Bolimów
  12. Patryk Dudek                   Białynin
  13. Szymon Gładki                   Maków
  14. Karol Lipski                        Wysokienice
  15. Piotr Pęśko                        Bolimów
  16. Piotr Lech                           Bolimów
  17. Hubert Kamiński             Białynin
  18. Jakub Kuchta                    Złota
  19. Aleksander Czajka          Bolimów
  20. Sebastian Lelonkiewicz     Strzyboga
  21. Bartłomiej Stańczyk       Lnisno
  22. Adam Łopatka                  Złota
  23. Jakub Krajewski              Strzyboga                                     Zdjęcia znajdziesz TUTAJ

 

Archiwum działalności sportowej za rok szkolny 2014/15, 2015/16 oraz 2016-2019.

 


Wygenerowano w sekund: 0.02
1,001,151 unikalne wizyty